TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски: На една страна е интеграција во ЕУ на друга изолација, едноставни се заклучоците

Press24 - 05.06.2023

Се надевам дека ВМРО-ДПМНЕ ќе успее да се надмине себе си и барем еднаш во овие 30 години независна Македонија да поддржат одлука со која што државата ќе се интегрира, после интегрирањето во НАТО и во ЕУ, така да заклучоците се многу едноставни ...

Ковачевски: Оставив на ВМРО-ДПМНЕ да одлучат во кој формат ќе биде средбата в среда, очекувам отворен разговор

Frontline

Ковачевски: Се надевам дека Мицковски ќе се надмине себе си и ќе поддржи интеграција на Македонија во ЕУ

Фокус

Две теми на масата кај Ковачевски и Мицкоски, премиерот има очекувања од лидерот на опозицијата

Макфакс

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ го избра форматот на лидерската, изборот е интеграција или изолација

Локално

Две теми на масата кај Ковачевски и Мицкоски, премиерот има очекувања од лидерот на опозицијата

Точка

Ковачевски: Оставив на ВМРО-ДПМНЕ да одлучат во кој формат ќе биде средбата в среда, очекувам отворен разговор

MakPress

Нова ТВ Н.Македонија Сител Либертас Канал5 Курир ТВ21 360 степени

Ковачевски и Мицкоски на лидерска средба в среда во Клубот на пратеници

360 степени - 05.06.2023

Иако пред нецела седмица премиерот спомена дека освен лидерите, на средбата би присуствувале и неговиот и тимот на опозицискиот лидер, сепак, во владиното соопштение во кое се информира за средбата се наведува оти таа ќе се одржи помеѓу премиерот ...

ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ БИДАТ ЗАБРАНЕТА ТЕМА НА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА Ковачевски и Мицкоски ќе зборуваат само за ЕУ и за односите со соседите

+инфо

Мицевски суди, Мицкоски ќе пресуди

Вечер Прес

Каков исход може да се очекува од лидерската средба? – Анализа на Петар Арсовски

Канал5

Ќе има ли лидерска средба, кога и во каков формат?

Сител

Средба на Ковачевски и Мицкоски најверојатно во среда

Курир

Лидерската средба во среда? Мицкоски бара тет-а-тет средба со Ковачевски без партиски тимови

ТВ21

24 Вести Република Lider Frontline Нова ТВ 24Инфо CivilMedia Либертас

Пак сме пред „историска седмица“

Deutsche Welle - 05.06.2023

„Опцијата да нема договор е најлошо можно сценарио“, оценува аналитичарот Џелал Незири во пресрет на средбата Ковачевски-Мицкоски. Средба која може да биде историска за интеграцискиот процес на Северна Македонија, - опозициско „не“ за кои пак се ...

Мицкоски ќе се консултира со пратениците, коалициските партнери и ИК на ВМРО-ДПМНЕ пред лидерската средба во среда

Локално

ВМРО-ДПМНЕ потврди: Мицкоски прифатил лидерска со Ковачевски, ќе се одржи во среда

Zoom

Продолжува играта на нерви меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ пред лидерската средба Ковачевски-Мицкоски

Канал5

Мицкоски прифаќа само тет-а-тет средба со Kовачевски

Канал5

Николова: Доколку Мицкоски нема верба во сопственото раководство нека избере сам

А1 On

СДСМ: Мицкоски да си избере дали ќе дојде сам или со некој од раководството на ВМРО-ДПМНЕ

360 степени

Локално 24Инфо +инфо Денешен Либертас Бизнис Вести MakPress Република

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да одбере – Ахмети и ДУИ или Македонија

Курир - 05.06.2023

Ковачевски да одбере – Ахмети и ДУИ или Македонија, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Ковачевски да се оттргне од прегратките на ДУИ, да дојде на лидерска. СДС да не се однесуваат детски, лидерска средба, не е средба за ПР, туку средба ...

ВМРО-ДПМНЕ: Фамилијата Ковачевски се богати на грбот на граѓаните

Скопје1

Дали Ковачевски ќе охрабри да дојде сам на лидерска средба?

PressingTV

Премиерот се уште си молчи: Ќе му дозволи ли Али Ахмети на Димитар Ковачевски да седне очи во очи со Христијан Мицкоски?!

Алфа

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски не оди сам на лидерска средба зошто Ахмети не го пушта

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски не оди сам на лидерска средба зошто Ахмети не го пушта, а СДС нема доверба во него

А1 On

„Ковачевски не оди сам на лидерска средба зошто Ахмети не го пушта, а СДС нема доверба во него“

Курир

Република Lider MakPress Денешен Сител Република Lider Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Република - 04.06.2023

СДС и Ковачевски ја доведоа Македонија до ќорсокак затоа што без мандат прифатија и ветуваа нешто со кое не се согласува 80% од граѓаните, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ ѝ одговори на Кузеска: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

Денешен

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

Lider

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Опсервер

Во Центар Zoom MakPress

АХМЕТИ, ДАЈТЕ МУ ОДОБРУВАЊЕ НА КОВАЧЕВСКИ ДА ОДИ НА СРЕДБА СО МИЦКОСКИ Ковачки смета дека земјата ќе падне во криза по ...

+инфо - 04.06.2023

Според Ковачки, Ковачевски треба да се охрабри да прифати и организира тет-а-тет средба со ...

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со претседателот Мицкоски, дајте му го

Опсервер

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со претседателот Мицкоски, дајте му го

Lider

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со претседателот Мицкоски, дајте му го

Press24

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за средба со Мицкоски, дајте му го

Канал5

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со претседателот Мицкоски, дајте му го

24Инфо

(ВИДЕО) Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со Мицкоски, дајте му го

А1 On

Макфакс Фокус Нетпрес Курир Точка Денешен Фактор 24 Вести