TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коалицијата предводена од Саудиска Арабија го прекинува огнот во Јемен

Р.С.Европа - 09.04.2020

Меѓународната коалиција предводена од Саудиска Арабија која се бори против шиитското востание во Јемен, денеска го прекинува огнот, соопштија саудиските власти, додавајќи дека одлуката е одговор на повиците на Обединетите нации да се стави крај на ...

Ковид-19 донесе двонеделен мир во Јемен

Press24 - 08.04.2020

Коалицијата предводена од Саудиска Арабија во борба против проиранското движење на Хутите во Јемен денеска најави двонеделен прекин на огнот во таа држава. Примирјето би требало да почне во четврток на пладне.