TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Личен соработник на Трамп отпуштен од Белата куќа

Локално - 14.03.2018

Важен соработник на американскиот претседател Доналд Трамп бил разрешен од должноста, поради тоа што против него се води истрага од страна на Министерството за внатрешна безбедност на САД за „тешки финансиски престапи“.

Трамп воодушевен од моделите за ѕидот кон Мексико

Deutsche Welle - 14.03.2018

Фототермин на крајниот југ на Калифорнија. Претседателот на САД за првпат ги разгледа прототиповите на ѕидот, кој сака да биде подигнат на границата кон Мексико. И Трамп има конкретни замисли.

Трамп: САД ќе имаат вселенски сили

Р.С.Европа - 14.03.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека размислува за формирање вселенски сили. Тој исто така изрази оптимизам и во врска со предложените разговори со Северна Кореја. „Ние правиме прилично добра работа со Кореја во моментов, надевајќи се ...

Трамп тврди дека САД формираат вселенски воени сили

Канал5 - 14.03.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека размислува за формирање вселенски сили. Тој исто така изрази оптимизам и во врска со предложените разговори со Северна Кореја. „Правиме прилично добра работа со Кореја во моментов, надевајќи се дека ...

Трамп: Набргу ќе одиме на Марс, а во вселената ќе може да се војува

Макфакс - 14.03.2018

Можеби еден ден ќе има американски вселенски сили што ќе се борат рамо до рамо со авијацијата, копнените сили и другите родови на армијата. Ова го изјави американскиот претседател Доналд Трамп најавувајќи го заминувањето на луѓето на Марс како нешто ...

Трамп разгледа осум прототипови од идниот граничен ѕид

Нетпрес - 14.03.2018

Американскиот претседател Доналд Трамp во вторникот во Сан Диего разгледа осум прототипови од ѕидот кој сака да го подигне долж границата со Мексико за да ја запре илегалната имиграција, едно од неговите главни ветувања во кампањата и истовремено ...

Трамп најави патувања на Марс и американски вселенски сили

Алсат-М - 14.03.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп во воздухопловната база „Мирамар“ во Сан Диего најави дека еден ден ќе има американски вселенски сили, кои заедно ќе се борат со авијацијата, пешадијата и другите родови на армијата.

Трамп во Калифорнија ги посети прототипите за ѕидот кон Мексико (ВИДЕО)

МКД - 13.03.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна во Сан Диего во Калифорнија, каде што ги разгледа прототипите на ѕидот што сака да го подигне на границата со Мексико. Осум прототипови на ѕидот, високи околу девет метри, се подигнати во близина на ...

Трамп ги разгледа прототиповите на ѕидот кон Мексико

Канал5 - 13.03.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп во Калифорнија ги разгледа ѕидовите што треба да се постават кон Мексико. Претседателот Трамп во Сан Диего , Калифорнија ги разгледа прототиповите за ѕидови што треба да се постават кон Мексико .

Трамп ќе ја посети границата со Мексико, близу Тихуана

Глас на Америка - 13.03.2018

Целта на посетата е претседателот да направи увид во прототипите на пограничниот ѕид што планира да го изгради. Тензијата пред неговата посета беше зголемена со протести на околу 200 демонстранти во Сан Диего, Калифорнија.

Пресврт: Порно актерката му ги враќа парите на Трамп за да открие детали од нивната афера

Кајгана - 13.03.2018

Првата дама на САД Меалнија Трамп, досега, се чини, не по своја желба ги трпеше пишувањата на медиумите за скандали на нејзиниот сопруг. Меѓутоа, тоа би можело сега да се промени и дополнително да се комплицира.

Порно актерката му пишала на Трамп: Ти враќам 130.000 долари што ми плати да молчам! Сакам сите да знаат дека имавме ...

Точка - 13.03.2018

Порно актерката Сторми Даниелс понудила да ги врати 130.000. долари, колку што и било платено да молчи, за да може слободно да зборува за својот однос со американскиот претседател Доналд Трамп, и да објавува било какви пораки, фотографии или видео ...

CNN: Не е пронајден никаков доказ за вмешаноста на Русија во американсите избори!

Вечер - 13.03.2018

Комитетот конечно ги смири страстите кај многумина кои тврдеа дека Русија е замешана о претседателските избори во САД "После 14 месеци темелна истрага, Комитетот за разузнувачки работи не најде никаков доказ за поврзаност и соработка во кампањата на ...

Истрагата на Претставничкиот дом заврши без докази за соработка на кампањата на Трамп со Русија

Глас на Америка - 13.03.2018

Комисијата за разузнавање на Претставничкиот дом што го испитуваше влијанието на Русија на американските претседателски избори во 2016 година соопшти дека ја затвора истрагата со заклучок дека Русија извела кибернетски напади на американските ...

СКАНДАЛ – ПОРНО АКТЕРКАТА СУРОВО ГО НАПАДНА ТРАМП: “Ти ги враќам овие 130.000 долари што ми ги даде за да молчам! “

Маркукуле - 13.03.2018

Порно актерката Сторми Даниелс понуди да ги врати 130.000 долари, кои наводно и биле предадени за да молчи за нејзиниот однос со американскиот претседател Доналд Трамп. Таа изјави дека поседува фотографии и видео снимки.

Зошто Трамп е буквално небитен во креирањето на политиката во САД?

Кајгана - 13.03.2018

Белата куќа на 11 март излезе со предлози за безбедност во училиштата и ментално здравје, вклучувајќи наоружување на професорите, но без значителни предлози за измена на законот за поседување и користење оружје.

Сторми Даниелс му ги врати 130.000 долари на Доналд Трамп

Репортер - 13.03.2018

Актерката од филмовите за возрасни, Сторми Даниелс, се понудила да ги врати 130.000 долари, колку што и било платено за да молчи од страна на Доналд Трамп, за да може слободно да проговори за своите односи со американскиот претседател и да објави ...

Нов пресврт во случајот Трамп: Порно актерката ги нуди парите назад, бидејќи...

Канал5 - 13.03.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп досега се чини, неволно ги издржуваше известувањата на медиумите за скандалите на нејзиниот сопруг. Меѓутоа, сега тоа би можело да се промени и додатно да се искомпликува.

Републиканците отфрлија вмешаност на Русија во изборот на Трамп

Нова ТВ - 13.03.2018

Републиканците во Комитетот за разузнавање на американскиот Конгрес соопштија дека надлежната комисија ја завршила истрагата за руската вмешаност во претседателските избори во 2016 година.

Немало „дослух“ на изборниот штаб на Трамп и Русија, заклучи комитетот на Конгресот

Нетпрес - 13.03.2018

Разузнавачкиот комитет на Претставничкиот дом во кој мнозинството имаат републиканците, објави во понеделникот дека не пронашол никакви докази за тајно договорање на избориот штаб на Доналд Трамп и Русија во американската претседателска кампања во ...

Трамп не соработувал со Русите за време на претседателската кампања

А1 On - 13.03.2018

Разузнавачкиот комитет во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, каде мнозинство се републиканците, соопшти дека не пронашол некаков доказ за соработка меѓу луѓето од претседателската кампања на Доналд Трамп и Русија за време на кампањата за ...

Републиканците сметаат дека немало заговор меѓу Русија и Трамп

Р.С.Европа - 13.03.2018

Републиканците во Комитетот за разузнавање на американскиот Конгрес соопштија дека соодветната комисија ја завршила истрагата за руската вмешаност во претседателските избори во 2016 година.

Личен соработник на Трамп отпуштен од Белата куќа

А1 On - 14.03.2018

Важен соработник на американскиот претседател Доналд Трамп бил разрешен од должноста, поради тоа што против него се води истрага од страна на Министерството за внатрешна безбедност на САД за „тешки финансиски престапи“.

CNN: Не е пронајден никаков доказ за вмешаноста на Русија во американските избори

Точка - 13.03.2018

Трамп неколку пати рекол дека станува збор за заговор и лов на вештерки, кој го започнале симпатизерите на Клинтон, за да го објаснат шокантниот пораз на Демократската партија. "По 14 месеци темелна истрага, Комитетот за разузнавачки работи не ...

(ФОТО) Се чека реакција на Меланија: Порно глумицата сака да ги врати парите и да раскаже се’ за аферата

Екран - 13.03.2018

Едвај преминала преку досегашните скандали, но во јавност на својот сопруг Доналд Трамп не пропуштила да му даде до знаење дека нема да го толерира неговото однесување. Но, сега, се’ би можело дополнително да се искомпликува бидејќи Сторми Даниелс ...

Трамп: Наскоро одиме на Марс, а во вселената може да се војува

Вечер - 14.03.2018

Можеби еден ден ќе има американски „вселенски сили“ кои ќе се борат рамо до рамо со авијацијата, копнените сили и другите родови на армијата. Ова го изјави американскиот претседател, Доналд Трамп, најавувајќи го заминувањето на луѓето на Марс како ...

Трамп најави патувања на Марс и американски вселенски сили

А1 On - 14.03.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп во воздухопловната база „Мирамар“ во Сан Диего најави дека еден ден ќе има американски вселенски сили, кои заедно ќе се борат со авијацијата, пешадијата и другите родови на армијата.

Белата куќа ќе ги обучува наставниците да пукаат

МКД - 12.03.2018

Белата куќа во неделата вети дека ќе помогне во „ригорозната обука за огнено оружје“ на некои училишни наставници и формално го одобри нацрт-законот за заострување на федералниот систем на проверки, но го поддржа претходниот повик на претседателот ...

Трамп претстави план за побезбедни училишта

Глас на Америка - 12.03.2018

Претседателот се повлече од идејата за покачување на минималната возраст за купување на некои видови оружја Белата куќа вети дека ќе им помогне на сојузните држави да обезбедат „ригорозна обука за огнено оружје“ за некои наставници и го одобри ...

Трамп: САД ќе разговараат за европските царини што и` штетат на економијата

Глас на Америка - 12.03.2018

Претседателот Доналд Трамп смета дека царините на Европа не се фер за американските земјоделци и производители Претседателот Доналд Трамп, изјави дека САД ќе разговараат со европски официјални лица за елиминирање на тарифите за кои верува дека се на ...

ЕУ со предупредување до Трамп: Протекционизмот води во ќорсокак

Алсат-М - 12.03.2018

Министрите за економија од државите-членки на ЕУ денеска истакнаа дека тој најголем трговски блок земји поддржува слободна и отворена трговија, но дека ЕУ ќе одговори доколку биде погодена од американските царини кога следната недела ќе стапат во ...

Трамп не ја подигна старосната граница за купување оружје во САД

Р.С.Европа - 12.03.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ги следи судските случаи и пресуди пред да преземе нешто околу старосната граница за набавка на одреден вид оружје, наведувајќи дека за тоа нема „доволно политичка поддршка“.

Трамп не ја подигна старосната граница за купување оружје

+инфо - 12.03.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ги следи судските случаи и пресуди пред да донесе одлука за старосната граница за купување одредени видови оружје. „Вооружени чувари се ОК мерка“, напиша Трамп на Твитер по соопштението од Белата ...

Администрацијата на Трамп го поддржа предлогот наставниците да носат оружје

Макфакс - 12.03.2018

Белата куќа во неделата навечер изнесе план со кој ги поддржува „ригорозната обука на дел од училишниот персонал“ за ракување со оружје и зајакнатата контрола врз купувачите на оружје во САД, објавија американските медиуми.

Сторми Даниелс сака да врати пари во замена за слобода на говор

Слободен Печат - 12.03.2018

Порно-актерката Сторми Даниелс понуди да ги врати парите кои ѝ биле платени во замена за нејзиниот молк, за да може повторно јавно да зборува за Доналд Трамп. Даниелс најавува и дека постои можност за објавување на пораките, фотографиите и видеата ...

Доналд Трамп конечно проговори за секс скандалот: Животот на Меланија не е ни малку лесен

Среќа.mk - 12.03.2018

Веќе некое време трае хаосот околу секс аферата од минатото на претседателот Доналд Трамп и порно ѕвездата Сторми Дениелс, поради кој логично највеќе пати неговата сопруга Меланија Трамп, која разочарувањето не може да го скрие со секое ново ...

Дали NASA крие докази за живот на Марс?

USB - 12.03.2018

NASA забележа купчиња камења на Марс што потсетуваат на структури најдени во Велика Британија и на други места низ Европа уште од праисториски времиња. Во близина на Северниот пол на Црвената планета научниците идентификувале купчиња камења ...

СЕМЕЈСТВОТО ТРАМП ВО ШОК: Порно ѕвездата Сторми Даниелс сака да ги врати парите кои ги добила за молчење

Фактор - 13.03.2018

Повторно скандал со претседателот на САД, Донал Трамп кој овој пат малку пвеќе ги загрижи сите од неговото семејство. Ѕвездата на филмови за возрасни Сторми Даниелс сака да ги врати парите кои ги добила за молчење, во врска со својот однос со ...

Зошто Трамп е буквално небитен во креирањето на политиката во САД?

Локално - 13.03.2018

Белата куќа на 11 март излезе со предлози за безбедност во училиштата и ментално здравје, вклучувајќи наоружување на професорите, но без значителни предлози за измена на законот за поседување и користење оружје.

Конгресниот комитет заклучи дека Трамп не соработувал со Русите

Слободен Печат - 13.03.2018

Разузнавачкиот комитет во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, каде мнозинство се републиканците, соопшти дека не пронашол некаков доказ за соработка меѓу луѓето од претседателската кампања на Доналд Трамп и Русија за време на кампањата за ...

Личен соработник на Трамп отпуштен од Белата куќа

Алфа - 14.03.2018

Важен соработник на американскиот претседател Доналд Трамп бил разрешен од должноста, поради тоа што против него се води истрага од страна на Министерството за внатрешна безбедност на САД за „тешки финансиски престапи“.

Набргу ќе одиме на Марс, а во вселената ќе може да се војува

Република - 14.03.2018

Можеби еден ден ќе има американски вселенски сили што ќе се борат рамо до рамо со авијацијата, копнените сили и другите родови на армијата. Ова го изјави американскиот претседател Доналд Трамп најавувајќи го заминувањето на луѓето на Марс како нешто ...

Трамп најави патувања на Марс и американски вселенски сили

+инфо - 14.03.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп во воздухопловната база „Мирамар“ во Сан Диего најави дека еден ден ќе има американски вселенски сили, кои заедно ќе се борат со авијацијата, пешадијата и другите родови на армијата.

ЕУ со предупредување до Трамп: Протекционизмот води во ќорсокак

Нова ТВ - 12.03.2018

Министрите за економија од државите-членки на ЕУ денеска истакнаа дека тој најголем трговски блок земји поддржува слободна и отворена трговија, но дека ЕУ ќе одговори доколку биде погодена од американските царини кога следната недела ќе стапат во ...

Трамп не ја подигна старосната граница за купување оружје

Слободен Печат - 12.03.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ги следи судските случаи и пресуди пред да донесе одлука за старосната граница за купување одредени видови оружје. „Вооружени чувари се ОК мерка“, напиша Трамп на Твитер по соопштението од Белата ...

Администрацијата на Трамп го поддржа предлогот наставниците да носат оружје

Точка - 12.03.2018

Белата куќа во неделата вечерта изнесе план со кој ги поддржува ригорозната обука на дел од училишниот персонал за ракување со оружје и зајакнатата контрола врз купувачите на оружје во САД, објавија американските медиуми.

Порно актерката се премисли: Сака да ги врати парите и да раскаже сè за аферата со Трамп

Таратур - 13.03.2018

Порно-актерката Сторми Даниелс, која пред извесно време се најде во медумски секс скандал во кој се поврзуваше со претседателот на САД, Доналд Трамп, со кој наводно имала секс афера пред неколку години, понуди да ги врати парите кои ѝ биле платени ...

Конгресот заклучи дека Трамп не соработувал со Русите

+инфо - 13.03.2018

Демократите ги оспорија заклучоците и го повторија мислењето дека истрагата се водела на тој начин што се штител претседателот на САД. Разузнавачкиот комитет во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, каде мнозинство се републиканците, соопшти дека ...

Личен соработник на Трамп отпуштен од Белата куќа

+инфо - 14.03.2018

Важен соработник на американскиот претседател Доналд Трамп бил разрешен од должноста, поради тоа што против него се води истрага од страна на Министерството за внатрешна безбедност на САД за „тешки финансиски престапи“.

Трамп: Набргу ќе одиме на Марс, а во вселената ќе може да се војува

Точка - 14.03.2018

Можеби еден ден ќе има американски вселенски сили што ќе се борат рамо до рамо со авијацијата, копнените сили и другите родови на армијата. Ова го изјави американскиот претседател Доналд Трамп најавувајќи го заминувањето на луѓето на Марс како нешто ...