TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сопругата на Огњен Амиџиќ отворено: „Подобро добар развод одошто лош брак!“

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Популарниот водител на гледаната ТВ-амисија „Амиџи-шоу“, Огњен Амиџиќ , веќе неколку години е во брак со манекенката Данијела Димитровска , со која го има синот Матија . Иако неколку пати досега кружеа гласини дека во бракот „не им цветаат ружи“, ...

Соседите на српскиот водител Амиџиќ го разврзаа јазикот и ништо не сокрија - ги открија сите негови навики

Press24 - 11.02.2019

Соседите на српскиот водител Огњен Амиџиќ и неговата сопруга Даниела имаат само пофални зборови за нив двајцата. Соседите велат дека стекнале впечаток дека животот на водителот е ист како на телевизија. Тие велат дека Огњен постојано ги засмејувал.