TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Порастот на трошоците за живот е најголем во последните неколку години

А1 On - 14.02.2018

„Покачувањето на цените и порастот на трошоците за живот почнуваат да стануваат реалност. Според податоците на ДЗС за индексите на трошоците на живот и цените на мало, во јануари 2018 трошоците за живот пораснале за 1,1% во споредба со јануари 2017 ...

Индекси на трошоците на живот и цени на мало за јануари

Бизнис Инфо - 14.02.2018

Фото: Pixabay Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на трошоците на животот во јануари 2018 година, во однос на претходниот месец, изнесува 99.6, а индексот на цените на мало 99.9, стои во соопштението .

ВМРО-ДПМНЕ: Политиките на СДСМ ја водат државата кон економското дно

Канал5 - 14.02.2018

Покачувањето на цените и порастот на трошоците за живот почнуваат да стануваат реалност, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ . Според податоците на ДЗС за индексите на трошоците на живот и цените на мало, во јануари 2018 трошоците за живот пораснале за 1,1% во ...

Пораст на трошоците за живот, инфлацијата расте

Курир - 14.02.2018

Трошоците за живот во однос јануари 2018 – јануари 2017 година пораснале за 1.1%, додека цените на мало во истиот период бележат пораст за 2.3%, што практично значи дека инфлацијата расте, објави денес Државниот завод за статистика.

ВМРО-ДПМНЕ: Политиките на СДСМ ги зголемија трошоците за живот на домаќинствата

Макфакс - 14.02.2018

Покачувањето на цените и порастот на трошоците за живот почнуваат да стануваат реалност, реагираат денеска преку соопштение од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму истакнуваат дека според податоците на Државниот завод за статистика (ДЗС) за ...

Раст на животните трошоци и на инфлацијата

Нетпрес - 14.02.2018

Трошоците за живот во однос јануари 2018 – јануари 2017 година пораснале за 1,1 отсто, додека цените на мало во истиот период бележат пораст за 2,3 процент%, што практично значи дека инфлацијата расте, објави во средата Државниот завод за статистика.

ВМРО-ДПМНЕ: Намести живот дојде беда, политиките на СДСМ ја водат државата кон економското дно

Курир - 14.02.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ порачуваат дека порастот на трошоците за живот е најголем пораст во последните неколку години и е доказ за неспособноста на СДСМ да ја води економијата. Покачувањето на цените и порастот на трошоците за живот почнуваат да стануваат ...

Растат трошоците за живот

Скопје инфо - 14.02.2018

Трошоците за живот во однос јануари 2018 – јануари 2017 година пораснале за 1.1%, додека цените на мало во истиот период бележат пораст за 2.3%, што практично значи дека инфлацијата расте, објави денес Државниот завод за статистика.

ВМРО-ДПМНЕ: Политиките на СДСМ ги зголемија трошоците за живот на домаќинствата

Вечер - 14.02.2018

Покачувањето на цените и порастот на трошоците за живот почнуваат да стануваат реалност, реагираат денеска преку соопштение од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму истакнуваат дека според податоците на Државниот завод за статистика (ДЗС) за ...

Овошјето, житата, млечните производи поскапи во споредба со претходниот месец

Бизнис Вести - 15.02.2018

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на трошоците на животот во јануари 2018 година, во однос на претходниот месец, изнесува 99.6, а индексот на цените на мало 99.9.

ВМРО-ДПМНЕ: Поради политиките на СДСМ граѓаните трошат повеќе од пред една година

Фактор - 14.02.2018

Oд ВМРО-ДПМНЕ велат дека покачувањето на цените и порастот на трошоците за живот почнуваат да стануваат реалност. . Од партијата наведуваат дека домаќинствата во земјава благодарение на политиките на СДСМ денес трошат повеќе од пред една година, што ...

Пораст кај трошоците на живот и цените на мало на годишно ниво

ТВ21 - 15.02.2018

Трошоците на живот во јануари годинава споредено со јануари минатата година се зголемени за 1,1 процент, а цените на мало за 2,3 процента. Во јануари годинава во однос на декември минатата година трошоците на живот се намалени за 0,4 отсто, а цените ...

Инфлацијата расте, трошоците за живот се зголемија

Телевизија Нова - 15.02.2018

Трошоците за живот во однос јануари 2018 – јануари 2017 година пораснале за 1.1%, додека цените на мало во истиот период бележат пораст за 2.3%, што практично значи дека инфлацијата расте, објави денес Државниот завод за статистика.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е без идеја и продолжува со катастрофалните политики во економската сфера

МКД - 14.02.2018

Покачувањето на цените и порастот на трошоците за живот почнуваат да стануваат реалност, реагираат денеска преку соопштение од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму истакнуваат дека според податоците на Државниот завод за статистика (ДЗС) за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во јануари трошоците за живот пораснале за 1,1%, наместо живот дојде беда

Стандард - 14.02.2018

„Покачувањето на цените и порастот на трошоците за живот почнуваат да стануваат реалност. Според податоците на ДЗС за индексите на трошоците на живот и цените на мало, во јануари 2018 трошоците за живот пораснале за 1,1% во споредба со јануари 2017 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пораснаа трошоците за живот благодарение на СДСМ

Фокус - 14.02.2018

Покачувањето на цените и порастот на трошоците за живот почнуваат да стануваат реалност, реагираат денеска од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според податоците на ДЗС за индексите на трошоците на живот и цените на мало, во јануари 2018 трошоците за живот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Политиките на СДСМ ги зголемија трошоците за живот на домаќинствата

Sky - 14.02.2018

Покачувањето на цените и порастот на трошоците за живот почнуваат да стануваат реалност, реагираат денеска преку соопштение од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму истакнуваат дека според податоците на Државниот завод за статистика (ДЗС) за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пораснаа трошоците за живот благодарение на СДСМ

Локално - 14.02.2018

Покачувањето на цените и порастот на трошоците за живот почнуваат да стануваат реалност, реагираат денеска од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според податоците на ДЗС за индексите на трошоците на живот и цените на мало, во јануари 2018 трошоците за живот ...