TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боатенг се сели во Премиер лигата

Спортски - 08.04.2021

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ потврди дека Жером Боатенг ќе го напушти клубот на крајот на сезоната. Договорот на Боатенг истекува на крајот на сезоната, а двете страни одлучија да не ја продолжуваат соработката, па ...

Флик ја коментираше најавата на Хасан за заминувањето на Боатенг: Морам да бидам професионален и да дејствувам

Sport M

Нов конфликт во Минхен, Флик незадоволен од одлуката на Салихамиџиќ за Боатенг

Спортклуб

Мбапе: Не чувствувам притисок против најдобрите тимови во светот, чувствувам само „глад“ за нови победи

Екипа - 08.04.2021

Фудбалерите на Пари Сен Жермен славеа како гости против Баерн Минхен во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите, а по мечот, херојот на францускиот претставник Килијан Мбапе изјави дека е мотивиран од фактот дека играл против ...

Незапирлив: Мбапе експресно ги врати Светците во водство (видео)

Спортманија

Покетино: Би сакал да ни се повтори еден ваков настап во ЛШ

Дриблинг - 08.04.2021

Пари Сен Жермен синоќа во Минхен на првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите славеше против Баерн со 2:3 и направи голем чекор кон полуфиналето. Херој беше Килијан Мбапе, кој постигна два погодоци.

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Сител

Мбапе го откри планот на Покетино во Минхен: Еден играч на Баерн бил во фокусот на „светците“

Точка

Мбапе го откри планот на Покетино во Минхен: Еден играч на Баерн бил во фокусот на „светците“

Дерби

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

Денар

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Опсервер

ВИДЕО I ЛШ: Мбапе и Маркињос ги казнија промашувањата на Баерн, Челси со едната нога во полуфинале

Слободен Печат

24 Вести Sport 1 Независен МКД Екипа Спортманија Оff.net OhridNews

Тухел: Поразите во одредени ситуации го зближуваат тимот

Дриблинг - 08.04.2021

Со головите на Мејсон Маунт и Бен Чилвел, Челси синоќа го совлада Порто во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите и се приближи до пласманот во полуфиналето. А, менаџерот на тимот, Томас Тухел, беше задоволен од реакцијата по ...

ВИДЕО: Тухел пронајде рецепт за Порто, рутински триумф за Челзи

Gol.mk

ЛШ: Челзи со победа од 2:0 против Порто зачекори кон полуфиналето (ВИДЕО)

SportMedia

Сините веќе гледаат кон полуфиналето: Првиот од двата натпревари на истиот стадион му припадна на Челзи

Sport M

ВИДЕО: Маунт и Чилвел за мирен реванш на Челси против Порто

Дриблинг

Тухел со искрено објаснување за двојната измена: Тие не беа доволно добри

Точка - 08.04.2021

Челси максимално го искористи фактот што Порто не играше на домашниот „Драгао“ на првиот натпревар од закажаните две четвртфинални пресметки, а „сините“ од Лондон по вторпат оваа сезона покажаа дека стадионот во Севилја навистина им лежи во ...

Тухел со искрено објаснување за двојната измена: Тие не беа доволно добри

Дерби

ПСЖ ја почна одмаздата, Челси речиси полуфиналист

Кајгана - 08.04.2021

Дуелот на ланските финалисти му припадна на парижаните, додека лондонските „Сини“ славеа на гости против португалсиот шампион. Она што Килјан Мбапе беше немоќен да го направи на финалето во август, му успеа синоќа на снежниот терен во Минхен.

ПСЖ подобар во голеадата во Минхен, Челси со сигурна предност се враќа во Лондон

Дерби

Mбапе блескаше, ПСЖ со победа се враќа од Минхен! 🎥

Спортски

Фудбалска бајка во Минхен: ПСЖ го победи Баерн на крилјата на Мбапе

Sport M

Гостите со предност на полувремето: ПСЖ води во Минхен, Челси против Порто (ВИДЕО)

Екипа

Полувреме: Чупо Мотинг го врати Баерн во живот, Маунт стрелаше за Челзи 🎥

Спортски

(ВИДЕО) Баерн напаѓаше – ПСЖ победи, Челси со едната нога во полуфинале

Спортклуб

СуперСпорт Sport M Дриблинг Спортманија Спортклуб Gol.mk Sport M СуперСпорт