TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КОНЕЧНО OСЛОБОДУВАЊЕ? Меркур денес започнува да се движи напред

Попара - 21.06.2021

Од денес, Меркур оди напред со 16′ Близнаци. Кога ќе се врати на местото од каде тргна наназад, а тоа ќе се случи на 7 јули, ќе ја разбереме вистинската симболика и значење на сите оние околности што ги сретнавме во периодот на неговото ретроградно ...

Пристигна ретроградниот Јупитер, посилен од некогаш: Следува неверојатно успешен период за овие 3 хороскопски знаци

Точка - 21.06.2021

Јупитер во знакот на Риби го започна својот ретрограден од на 20-ти јуни и ќе трае сè до 18-ти октомври. Нѝ пристигна ретроградниот Јупитер, а тоа значи дека можеме да очекуваме само позитивни промени.

Се ближи најсилниот ретрограден Јупитер досега: Следи неверојатно успешен период за овие знаци!

Убавина и Здравје - 21.06.2021

Јупитер во знакот Риби ќе биде во ретроградно движење од 20 јуни, па сè до 18 октомври Пристигна ретрограден Јупитер, а тоа значи дека може да очекуваме само позитивни промени. За разлика од ретрограден Меркур, кој негативно влијае врз нашите живот, ...

Пристигна ретроградниот Јупитер и носи успешен период за овие 3 хороскопски знаци

Кафе пауза - 20.06.2021

Пристигна ретроградниот Јупитер, што значи дека може да очекувате само позитивни промени. За разлика од ретроградниот Меркур, кој негативно влијае на нашите животи, оваа астролошка појава носи само подобрување, а овие хороскопски знаци најмногу ќе ...

Ретрограден Јупитер: Период кој носи поинаква среќа од ретроградниот Меркур

Скопје инфо - 20.06.2021

Јупитер го започна своето ретроградно движење на 20 јуни, каде ќе остане до 7 октомври. Сите планети имаат свое различно значење. Некои од нив – како што се Марс и Сатурн се темни и студени и се нарекуваат малефици.

Неделен хороскоп: 21-27 јуни

Скопје инфо - 20.06.2021

Последната недела од јуни е пред нас. Меркур го завршува своето ретроградно патување на 22 јуни, така што комуникацијата ќе биде полесна за сите нас. Освен тоа, Сонцето навлегува во чувствителниот Рак правејќи не сите нас поемотивни и поромантични.

За овие хороскопски знаци следи неверојатно успешен период!

Екран - 20.06.2021

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Јупитер во знакот Риби ќе биде во ретрограден од од 20. јуни до 18.