TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тој е најбогатиот човек на сите времиња, но и голем скржавец: Еве на што сè троши сопственикот на “Amazon”, погледнете ...

Точка - 13.01.2018

Џеф Безос, сопственикот на “Amazon”, стана најбогатиот човек на светот со богатство од 105 милиони долари. Иако има многу пари, Безос важи за голем скржавец. Еве на што тој го троши своето богатство: Приватен авион Пред две години, Џеф се почестил ...

Фото: Има повеќе пари и од Бил гејтс но погледнете каков скромен автомобил вови

Press24 - 13.01.2018

Џеф Безос, сопственикот на “Amazon”, стана најбогатиот човек на светот со богатство од 105 милијарди долари, но за него важи дека е скромен и дека не се расфрла со пари. Пред две години, Џеф се почестил со приватен авион “Gulfstream G650ER”, вреден ...

7 неверојатни факти за богатството на Џеф Безос, најбогатиот човек во светот

Фактор - 13.01.2018

Тешко е да се замисли богатство од 12 цифри. Извршниот директор на Амазон, Џеф Безос, сепак, не мора да го замислува - тој го има. Неговата состојба изнесува 105 милијарди долари, што го прави најбогатиот човек на планетата.

Џеф Безос веќе „тежи“ 110 милијарди долари

Денар - 13.01.2018

Основачот на „Amazon“, Џеф Безос, веќе има богатство од 110 милијарди долари, според „Bloomberg“. Ова е 2,23 милијарди долари повеќе од пред еден ден и 10,7 милијарди долари повеќе кон неговото богатство на крајот од 2017-та година.

Ова е најбогатиот пар во светот: Еве што поседуваат и како живеат

Среќа.mk - 12.01.2018

Таа пишува романи, тој е најбогатиот човек во светот, но сите велат дека одлично се надополнуваат. Според Блумберг, богатството на Безос денес изнесува 104 милијарди долари – што го става на врвот на листата на најбогати луѓе во светот.

Деветте најбогати луѓе во светот заедно имаат 674 милијарди долари

Бизнис Инфо - 12.01.2018

Фото: Facebook Деветте најбогати луѓе во светот, според листат на Forbes поседуваат речиси колку што има половина од светската популација, односно 674 милијарди долари, пишува Independent .

Ги мие садовите по вечерата – Неколку необични навики од животот на најбогатиот човек

Студенти - 12.01.2018

Основачот на Амазон, Џеф Безос, сега е најбогатиот човек на сите времиња. Неговата состојба надмина 105 милијарди дoлaри според Вlооmbеrg Віllіоnаіrеѕ Іndех и го собори претходниот рекорд на основачот на Місrоѕоft Бил Гeјтc кој поседува малку над ...

Три навики на еден од најбогатите луѓе во светот

Студенти - 12.01.2018

Ворен Бафет од мало дете продавал шишиња со Кока кола, а денес е 4-ти најбогат човек на светот. Тој тоа го постигнал благодарение на своите навики. Платата му е 100.000 долари месечно, а богатството му чини 87 милијарди долари.

Има 105 милијарди долари, а важи за скржавец: Кога ќе видите што вози, сè ќе ви стане јасно (ФОТО)

Курир - 13.01.2018

Џеф Безос, сопственикот на “Amazon”, стана најбогатиот човек на светот со богатство од 105 милијарди долари. Иако има многу пари, Безос важи за голем скржавец. Еве на што тој го троши своето богатство: Приватен авион Пред две години, Џеф се почестил ...

Фото: Има повеќе пари и од Бил Гејтс но погледнете каков скромен автомобил вози

Маркукуле - 13.01.2018

Џеф Безос, сопственикот на “Amazon”, стана најбогатиот човек на светот со богатство од 105 милијарди долари, но за него важи дека е скромен и дека не се расфрла со пари. Пред две години, Џеф се почестил со приватен авион “Gulfstream G650ER”, вреден ...