TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леди Гага и Џенифер Лопез ќе настапат на инаугурацијата на Бајден

Сакам да кажам - 14.01.2021

Оскаровката Леди Гага ќе ја пее американската химна на инаугурацијата на Џо Бајден на 20 јануари во Вашингтон. На свеченото положување заклетва на 46. претседател на САД музички настап ќе има и Џенифер Лопез.

Инаугурација на Бајден: Лејди Гага ја изведува химната, ќе настапи и Џенифер Лопез

Локално

„Airbnb“ ги откажува сите резервации во Вашингтон во неделата кога се инаугирира новиот претседател на САД

Радио МОФ

Лејди Гага и Џенифер Лопез ќе пеат на инаугурацијата на Џо Бајден

Fashionel

Дали Ралф Лорен ќе го облече Бајден на денот на инаугурацијата?

Н.Македонија

Бајден во Ралф Лорен на денот на инаугурацијата

Независен

НОВO ПРЕДВИДУВАЊЕ НА СИМПСОНОВИ: Како ќе изгледаат САД на денот на инаугурацијата на Бајден? (ВИДЕО)

Локално

Скопје1 360 степени МКД ММС ТВ21 Во Центар Независен Опсервер

Поранешниот директор на ФБИ порачува: Бајден треба да размисли за помилување на Трамп, тоа ќе ја излечи земјата од ...

Точка - 14.01.2021

Поранешниот директор на американското Федерално истражно биро Џејмс Коми смета дека новиот претседател Џо Бајден треба да размисли за помилување на Доналд Трамп поради нередите во Капитол, за да го отстрани од јавноста и да ја излечи земјата од ...

„Бајден треба да размисли за помилување на Трамп, со што ќе ја спречи поделбата на САД“

Локално

Фејсбук регистрира зголемување на насилната реторика во пресрет на инаугурацијата на Бајден

Бизнис Вести

Неверојатни фотографии од американски Капитол: Ова најдобро открива колку е тензична ситуацијата во САД

Точка

Здружениот Генералштаб на САД го осуди упадот во Капитол

24Инфо

Здружениот Генералштаб на САД го осуди упадот во Капитол

Либертас

Здружениот Генералштаб на САД го осуди упадот во Капитол

Курир

А1 On Нетпрес MakPress Вечер Expres 24Инфо Точка Слободен Печат

Том Хенкс ќе ја води инаугурацијата на Бајден

Макфакс - 14.01.2021

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на инаугурацијата на Џо Бајден што ќе се одржи на 20 јануари, објавија организаторите на настанот. Во специјалното шоу, кое ќе трае 90 минути и ќе се вика „Ја славиме Америка“, ќе учествуваат и ...

Познати ѕвезди ќе забавуваат во свечената програма на инаугурацијата на Бајден

Репортер

Како ќе изгледа инаугурацијата на Џо Бајден? Том Хенкс ќе ја води специјалната емисија

Слободен Печат

Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на инаугурацијата на Бајден

Слободен Печат

Том Хенкс ќе ја води свечената програма на инаугурацијата на Бајден

+инфо

ДОНЕСЕНА ОДЛУКА: Славниот православен актер ќе ја предводи инаугурацијата на Бајден

Во Центар

ДОНЕСЕНА ОДЛУКА: Славен актер ќе биде водител на инаугурацијата на Бајден

Локално

Република Либертас Кајгана 24Инфо Frontline А1 On Бриф Опсервер

„Домашните терористи“ добија предпуредување пред инаугурацијата на Бајден

+инфо - 13.01.2021

Нема да има изговори за насилство, вандализам или какво било какво незаконско дело - рече државниот обвинител Роузен. Вршителот на должноста државен обвинител на САД Џефри Роузен ги предупреди потенцијалните „домашни терористи кои планираат нови ...

Државниот обвинител на САД до „домашните терористи”: Да не сте помислиле на напади за време на инаугурацијата на Бајден, одговорот на државата ќе биде жесток

Либертас

Државниот обвинител на САД со предупредување до „домашните терористи“ пред инаугурацијата на Бајден

Frontline

Јавниот обвинител на САД: Ако домашните терористи се обидат да нападнат на инаугурацијата на Бајден, државата ќе одговори соодветно

А1 On

Државниот обвинител на САД со предупредување до „домашните терористи“: Нема да има толеранција

Фокус

Државниот обвинител на САД со предупредување до „домашните терористи“: Нема да има толеранција

Либертас

Државниот обвинител на САД со предупредување до „домашните терористи“ пред инаугурацијата на Бајден

MakPress

Слободен Печат