TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“ПРЕДАВНИЦИ”, “МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА”, “СТОП ГЕНОЦИД” – дел од натписите пред Собрание синоќа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле - 13.06.2018

Група граѓани синоќа го изрази својот револт од договорот помеѓу премиерите на Македонија и Грција за преименување на нашата држава во Република Северна Македонија. Граѓаните својт гнев го изразија преку натписи пред македонското Собрание, а дел од ...

Незадоволни граѓани протестираат пред Собранието

Макфакс - 13.06.2018

Помала група граѓани протестира пред Собранието, по прес конференцијата на премиерот Заев, кој соопшти дека Република Северна Македонија е новото име за кое е постигнат договор со Грција. Насобраните извикуваат дека се незадоволни и револтирани од ...

Граѓаните испишаа „Македонија е вечна“ пред Собранието

Фактор - 12.06.2018

Група граѓани вечерва револтирани од постигнатиот договор помеѓу премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас за името Република Северна Македонија и напишаа „Македонија е вечна” пред Собранието.

“MAKEДОНИЈА ВЕЧНА” и “ПРЕДАВНИЦИ” испишаа граѓани пред Собрание (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле - 12.06.2018

Група граѓани вечерва го изразија своето незадоволство од постигнатиот договор помеѓу Заев и Ципрас за промена на државното име преку испишување натписи со содржина: “МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА” и ...

Несогласување и протест со графити пред македонскиот парламент

Локално - 13.06.2018

Група граѓани синоќа го изразиja својот револт од договорот помеѓу премиерите на Македонија и Грција за преименување на нашата држава во Република Северна Македонија, пренесе порталот Маркукуле.мк Граѓаните својт гнев го изразија преку натписи пред ...

Вечерва демонстрации пред собранието

Sky - 13.06.2018

Помала група граѓани протестира пред Собранието, по прес конференцијата на премиерот Заев, кој соопшти дека Република Северна Македонија е новото име за кое е постигнат договор со Грција. Насобраните извикуваат дека се незадоволни и револтирани од ...

Протест пред Собранието - Граѓаните испишаа „Македонија е вечна“

Сител - 12.06.2018

Група граѓани вечерва го изразија своето незадоволство од постигнатиот договор помеѓу Заев и Ципрас за промена на државното име преку испишување натписи со содржина: “МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА” и “ПРЕДАВНИЦИ”.

Граѓани пред Собранието испишаа „Македонија вечна“ и „предавници“ (фото)

Република - 12.06.2018

Група граѓани вечерва го изразија своето незадоволство од постигнатиот договор помеѓу Заев и Ципрас за промена на државното име преку испишување натписи со содржина: „МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА” и „ПРЕДАВНИЦИ”.

Протест пред Собранието – Граѓаните испишаа „Македонија е вечна“

24Инфо - 13.06.2018

Протест пред Собранието – Граѓаните испишаа „Македонија е вечна“ Група граѓани вечерва го изразија своето незадоволство од постигнатиот договор помеѓу Заев и Ципрас за промена на државното име преку испишување натписи со содржина: “МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА” ...