TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неделава е можен договор за СЈО

Н.Македонија - 15.04.2019

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, во текот на изминатиот викенд ги достави до Министерството за правда забелешките на последната верзија на законот за Јавно обвинителство, со кој треба да се регулира новиот статус на СЈО.

Преговорите за СЈО во ќор-сокак, истрагите на тенок мраз

Макфакс - 15.04.2019

Работната група предводена од ВМРО-ДПМНЕ во преговорите за Законот за јавнотообвинителство викендов повторно доставила материјали до Министерството за правда на разгледување, потврдија од Министерството за „Макфакс“.

Остануваат разликите меѓу власта и опозицијата околу законот за СЈО

Алсат-М - 18.04.2019

Клучните разлики меѓу власта и опозицијата околу законот за Јавно обвинителство остануваат и натаму, информираше денеска министерката за правда Рената Дескоска. Според нејзините зборови, разликите се однесуваат на продолжувањето на започнатите ...

Министерството за правда незадоволно од предлозите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО

Р.С.Европа - 15.04.2019

Клучните разлики меѓу партиите за законот за јавно обвинителство и иднината на СЈО и натаму остануваат, велат од министерството за правда. Оттаму додаваат дека материјалите кои што викендов им пристигнале од работната група на ВМРО-ДПМНЕ не се во ...

Законот за јавно обвинителство сè уште тапка во место

CivilMedia - 15.04.2019

Министерството за правда за викенд добила повторно материјали од работната група на ВМРО-ДПМНЕ за Предлог законот за јавното обвинителство. Од Министерството за правда известуваат дека клучните разлики остануваат, а материјалите не биле во ...

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

Локално - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

(ВИДЕО) 360˚ Османи: ДУИ го поддржува СЈО, нека се стави на дневен ред, сите наши пратеници ќе гласаат за законот

Либертас - 14.04.2019

Вицепремиерот Бујар Османи во интервју за емисијата „ 360 Степени “ на ТВ Алсат зборуваше за посетата на Берлин и реформите во пресрет на Извештајот на ЕК. Тема беше и законот за јавното обвинителство и СЈО.

Преговорите за СЈО во ќор-сокак, истрагите на тенок мраз

Точка - 15.04.2019

Работната група предводена од ВМРО-ДПМНЕ во преговорите за Законот за јавното обвинителство викендов повторно доставила материјали до Министерството за правда на разгледување, потврдија од министерството за „Макфакс“.

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

24Инфо - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

ВМРО-ДПМНЕ ги прати забелешките за СЈО

24 Вести - 13.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ ги прати забелешките за последната верзија на Законот со кој што се решава судбината на СЈО, потврдуваат за ТВ 24 извори од опозицијата. Не сакаат да откријат детали во кој дел имаат најмногу критики за Законот кој како предлог го добија ...

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

Сител - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

Остануваат клучните разлики помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и власта за иднината на СЈО

еМагазин - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

Канал5 - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

Либертас - 15.04.2019

-Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните разлики остануваат. Материјалите не беа во согласност со европските препораки за отворање на преговорите. Разговорите ќе продолжат, велат за МИА од Министерството за правда.

ВМРО-ДПМНЕ одговориле за Законот за јавно обвинителство, но поместувања нема

+инфо - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. – Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но ...

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

А1 On - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

Нова ТВ - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

По хаосот за СЈО - Опозицијата испратила материјали но разликите остануваат

Press24 - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

Независен - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

ВМРО-ДПМНЕ бадијала испрати материјали за Предлог законот за Јавно обвинителство

Фокус - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за Јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

Опсервер - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

Република - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

1tv - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

Преговорите за СЈО тапкаат во место

Вечер - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ далеку од договор за законот за Јавното обвинителство

МКД - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. „Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

Н.Македонија - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...

Договор сеуште нема, остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

MakPress - 15.04.2019

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните ...