TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

CNN: Не е пронајден никаков доказ за вмешаноста на Русија во американсите избори!

Вечер - 13.03.2018

Комитетот конечно ги смири страстите кај многумина кои тврдеа дека Русија е замешана о претседателските избори во САД "После 14 месеци темелна истрага, Комитетот за разузнувачки работи не најде никаков доказ за поврзаност и соработка во кампањата на ...

Истрагата на Претставничкиот дом заврши без докази за соработка на кампањата на Трамп со Русија

Глас на Америка - 13.03.2018

Комисијата за разузнавање на Претставничкиот дом што го испитуваше влијанието на Русија на американските претседателски избори во 2016 година соопшти дека ја затвора истрагата со заклучок дека Русија извела кибернетски напади на американските ...

Трамп не соработувал со Русите за време на претседателската кампања

А1 On - 13.03.2018

Разузнавачкиот комитет во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, каде мнозинство се републиканците, соопшти дека не пронашол некаков доказ за соработка меѓу луѓето од претседателската кампања на Доналд Трамп и Русија за време на кампањата за ...

Немало „дослух“ на изборниот штаб на Трамп и Русија, заклучи комитетот на Конгресот

Нетпрес - 13.03.2018

Разузнавачкиот комитет на Претставничкиот дом во кој мнозинството имаат републиканците, објави во понеделникот дека не пронашол никакви докази за тајно договорање на избориот штаб на Доналд Трамп и Русија во американската претседателска кампања во ...

Републиканците отфрлија вмешаност на Русија во изборот на Трамп

Нова ТВ - 13.03.2018

Републиканците во Комитетот за разузнавање на американскиот Конгрес соопштија дека надлежната комисија ја завршила истрагата за руската вмешаност во претседателските избори во 2016 година.

Републиканците сметаат дека немало заговор меѓу Русија и Трамп

Р.С.Европа - 13.03.2018

Републиканците во Комитетот за разузнавање на американскиот Конгрес соопштија дека соодветната комисија ја завршила истрагата за руската вмешаност во претседателските избори во 2016 година.

Конгресниот комитет заклучи дека Трамп не соработувал со Русите

Слободен Печат - 13.03.2018

Разузнавачкиот комитет во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, каде мнозинство се републиканците, соопшти дека не пронашол некаков доказ за соработка меѓу луѓето од претседателската кампања на Доналд Трамп и Русија за време на кампањата за ...

Конгресот заклучи дека Трамп не соработувал со Русите

+инфо - 13.03.2018

Демократите ги оспорија заклучоците и го повторија мислењето дека истрагата се водела на тој начин што се штител претседателот на САД. Разузнавачкиот комитет во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, каде мнозинство се републиканците, соопшти дека ...

Конгресниот комитет заклучи дека Трамп не соработувал со Русите

Алсат-М - 13.03.2018

Разузнавачкиот комитет во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, каде мнозинство се републиканците, соопшти дека не пронашол некаков доказ за соработка меѓу луѓето од претседателската кампања на Доналд Трамп и Русија за време на кампањата за ...

Конгресниот комитет заклучи дека Трамп не соработувал со Русите

Република - 13.03.2018

Разузнавачкиот комитет во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, каде мнозинство се републиканците, соопшти дека не пронашол некаков доказ за соработка меѓу луѓето од претседателската кампања на Доналд Трамп и Русија за време на кампањата за ...

Конгресниот комитет заклучи дека Трамп не соработувал со Русите

Либертас - 13.03.2018

Разузнавачкиот комитет во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, каде мнозинство се републиканците, соопшти дека не пронашол некаков доказ за соработка меѓу луѓето од претседателската кампања на Доналд Трамп и Русија за време на кампањата за ...

Конгресниот комитет заклучи дека Трамп не соработувал со Русите

Сител - 13.03.2018

Разузнавачкиот комитет во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, каде мнозинство се републиканците, соопшти дека не пронашол некаков доказ за соработка меѓу луѓето од претседателската кампања на Доналд Трамп и Русија за време на кампањата за ...