TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ подготвува брзи избори, опозицијата се подготвува за бојкот

Н.Македонија - 12.01.2019

Српскиот претседател и претседател на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ, завчера имаше состанок со околу 3.000 члена на извршниот одбор, а една од темите беа и вонредните парламентарни избори.

Вучиќ разговараше со членството на СНС за вонредни парламентарни избори

Опсервер - 11.01.2019

Српскиот претседател и воедно претседател на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ синоќа имаше состанок со околу 3.000 членови на Извршниот одбор и на белградскиот одбор на партијата во салата „Пинки“ во Земун, а една од темите беше и ...

Вучиќ разговараше со членството на СНС за вонредни парламентарни избори

Локално - 11.01.2019

Српскиот претседател и воедно претседател на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ синоќа имаше состанок со околу 3.000 членови на Извршниот одбор и на белградскиот одбор на партијата во салата „Пинки“ во Земун, а една од темите беше и ...

Вучиќ разговараше со членството на СНС за вонредни парламентарни избори

А1 On - 11.01.2019

Српскиот претседател и воедно претседател на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ синоќа имаше состанок со околу 3.000 членови на Извршниот одбор и на белградскиот одбор на партијата во салата „Пинки“ во Земун, а една од темите беше и ...

Вучиќ разговараше со членството на СНС за вонредни парламентарни избори

1tv - 11.01.2019

Српскиот претседател и воедно претседател на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ синоќа имаше состанок со околу 3.000 членови на Извршниот одбор и на белградскиот одбор на партијата во салата „Пинки“ во Земун, а една од темите беше и ...

Србија се подготвува за предвремени парламентарни избори?

Скопје1 - 11.01.2019

Српскиот претседател и воедно претседател на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ синоќа на состанок со околу 3.000 членови на Извршниот одбор и на белградскиот одбор на партијата во салата „Пинки“ во Земун, меѓу другото разговарал и за ...

Вучиќ разговараше со членството на СНС за вонредни парламентарни избори

Телма - 11.01.2019

Српскиот претседател и воедно претседател на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ синоќа имаше состанок со околу 3.000 членови на Извршниот одбор и на белградскиот одбор на партијата во салата „Пинки“ во Земун, а една од темите беше и ...