TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови детали за хоророт во Отава: Луѓе паѓаа од катот на автобусот кога удри во станицата, тројца загинати и 14 ...

Сител - 12.01.2019

Три лица загинаа, а 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава кога градски автобус се залета во автобуска станица во квартот Вестборо во петокот вечерта. Градоначалникот Џим Вотсон им рече на новинарите дека двајца патници и лице кое чекало на ...

Тројца загинаа , десетици се повредени во автобуска несреќа во Канада (ВИДЕО)

Канал5 - 12.01.2019

Двокатен градски автобус од непознати причини се заби во автобуска сатаница , при што загинаа три лица , а најмалку 23 се повредени. Несреќата се случи во Отава , кога градскиот автобус се залета во автобуската станица.

(Видео) Канада: Автобус удрил во постојка, најмалку три лица загинаа

Макфакс - 12.01.2019

Најмалку три лица загинаа, а 23 се повредени откако двокатен автобус удрил во автобуска постојка во Отава, Канада. Сите повредени, како и загинатите биле патници кои чекале автобус на постојката.

ВИДЕО-Автобус удри во автобуска постојка во Канада, 3 загинати

ТВ21 - 12.01.2019

Неколку лица го загубија животот, а најмалку 17 се повредени кога автобус на два ката удрил во автобуска постојка во Отава, Канада. Градоначалникот на Отава , Џим Вотсон изјави дека двајца патници во автобусот и едно лице кое чекало на постојката се ...

ФОТО: Двокатен автобус удри во автобуска станица, едно лице го загуби животот, 23 тешко повредени

Курир - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на станицата ги загубиле ...

(ФОТО) Автобус удри во автобуска постојка, неколку лица го загубија животот

Скопје1 - 12.01.2019

Неколку лица го загубија животот, а најмалку 17 се повредени кога автобус на два ката удрил во автобуска постојка во Отава, Канада. Началникот на полицијата, Чарлс Бордел изјави дека има неколку жртви, но не кажа точен број.

Канада: Автобус удрил во постојка, најмалку три лица загинаа

Точка - 12.01.2019

Најмалку три лица загинаа, а 23 се повредени откако двокатен автобус удрил во автобуска постојка во Отава, Канада. Сите повредени, како и загинатите биле патници кои чекале автобус на постојката.

ВИДЕО-Автобус удри во автобуска постојка во Канада, 3 загинати

4NEWS - 12.01.2019

Неколку лица го загубија животот, а најмалку 17 се повредени кога автобус на два ката удрил во автобуска постојка во Отава, Канада. Градоначалникот на Отава , Џим Вотсон изјави дека двајца патници во автобусот и едно лице кое чекало на постојката се ...

Во Отава тројца загинати и 23 тешко повредени во сообраќајна несреќа

Локално - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на станицата ги загубиле ...

Во Отава тројца загинати и 23 тешко повредени во сообраќајна несреќа

24Инфо - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на станицата ги загубиле ...

Градски автобус удри во автобуска станица во Отава, 3 загинати и 23 тешко повредени

А1 On - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на станицата ги загубиле ...

Двокатен автобус се заби во автобуска постојка, загинати и многу повредени

Република - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска постојка во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на постојката ги ...

Во Отава двокатен автобус удри во автобуска станица, 3 лица загинати и 23 повредени

Пулс24 - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако двокатен градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници од автобусот и човек кој чекал на ...

Во Отава тројца загинати и 23 тешко повредени во сообраќајна несреќа

24 Вести - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на станицата ги загубиле ...

Во Отава тројца загинати и 23 тешко повредени во сообраќајна несреќа

Опсервер - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на станицата ги загубиле ...