TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Епитетот „ѕвезда“ не вреди кај Гвардиола – настрадаа Грилиш и Марез (ВИДЕО)

Екипа - 16.09.2021

Манчестер Сити со победа од 6-3 над Лајпциг ја започна новата сезона во Лигата на Шампионите. Избраниците на Пеп Гвардиола блеснаа во нападот, но беа очајни во одбраната каде примија три гола од три шута во рамките на голот.

ВИДЕО: Нервозниот Гвардиола со лекции за Грилиш и Марез

Дриблинг - 16.09.2021

Манчестер Сити победи против Лајпциг со 6:3 на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите, по првото полувреме водеше со 3:1 но Гвардиола покажа дека не е задоволен. Шпанецот реши да им одржи мини лекции на Грилиш и на Марез на патот кон ...

„Фен третман“ на теренот: Бесниот Пеп откри зошто им држеше жестока лекција на Марез и Грилиш (Видео)

Дерби - 16.09.2021

„Фен третманот“ е фудбалската терапија која често ја практикуваше Сер Алекс Фергусон во соблекувалната на Манчестер Јунајтед и таа во безброј наврати била сликовито објаснувана од огромен број легенди на тимот од „Олд Трафорд“, а носејќи се по ...

Историја за Пеп: Манчестер сити стана втор тим кој најбрзо стигнал до 50 триумфи во ЛШ

Sport 1 - 16.09.2021

Манчестер сити триумфираше со 6-3 против Лајпциг на отворањето на групната фаза од Лигата на шампиони (ЛШ), а тоа му донесе рекорд на тимот на Пеп Гвардиола. „Граѓаните“ играат одлично во елитното натпреварување и се едни од фаворитите за титулата, ...

Марез најдобро почувствува како изгледа кога Гвардиола ќе збесне (Видео)

Спортманија - 16.09.2021

Тренерот на Манчестер сити многу му се налути на еден од најдобрите играчи. Манчестер сити беше најрасположен за голови во првото коло од Лигата на шампионите и со убедливи 6:3 славеше над Лајпциг.

Гвардиола ги подбра Грилиш и Марез (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.09.2021

Манчестер Сити славеше со 6-3 на домашен терен во голеадата со Лајпциг во првото коло од групите во Лигата на шампионите, а Гвардиола имаше посебни замерки за играта на Грилиш и Марез. Пеп Гвардиола ги објасни нервозните реакции кон Џек Грилиш и ...

Грилиш се надева дека Манчестер сити ќе ја освои Лигата на шампионите

Бриф - 16.09.2021

Фудбалерот за врска на Манчестер сити, Џек Грилиш, по синоќешната победа над Лајпциг (6:3) во Лигата на шампионите, изрази надеж дека неговиот тим ќе успее да го освои елитното натпреварување. – Одлично е што победивме.

Пеп Гвардиола и Манчестер Сити влегоа во историјата на ЛШ

Sport M - 16.09.2021

Натпревар со многу голови, вкупно 9 одиграа Манчестер Сити и Лајпциг во првото коло од групната фаза во ЛШ. „Граѓаните“ славеа со убедливи 6:3, а Пеп Гвардиола и англискиот тим влегоа во историјата на најелитното фудбалско клупско натпреварување.

Сити со постигнување кое го нема ниту еден друг клуб освен Реал Мадрид

Спортманија - 16.09.2021

Спектакуларен беше дуелот во Манчестер кој заврши со девет погодоци Манчестер сити отвори уште едно ново поглавје кон остварување на нивната најголема желба, а тоа е освојување на Лигата на шампиони.

Гвардиола: Во ниту еден момент не мислев дека ќе победиме, Лајпциг никогаш не се откажува

Слободен Печат - 16.09.2021

„Граѓаните“ доста убедливо со висок резултат 6:3 на домашен стартуваше успешно со триумф над Лајпциг во првото коло од Лигата на шампионите. Англичаните одиграа еден возбудлив натпревар против Германците на стартот од елитното европско ...

Гвардиола изби на третото место меѓу тренерите по број на победи во ЛШ

Спортманија - 16.09.2021

Пеп кој првпат водеше меч со девет гола, заостанува малку зад вториот. Шпанскиот стручњак, Пеп Гвардиола, вечерва по 137-ми пат водеше тим во Лигата на шампионите, и дојде до 87-мата победа, со што стана третиот најуспешен тренер по бројот на победи ...

Грилиш се надева дека Манчестер сити ќе ја освои Лигата на шампионите

Опсервер - 16.09.2021

– Фудбалерот за врска на Манчестер сити, Џек Грилиш, по синоќешната победа над Лајпциг (6:3) во Лигата на шампионите, изрази надеж дека неговиот тим ќе успее да го освои елитното натпреварување. – Одлично е што победивме.

Грилиш се надева дека Манчестер сити ќе ја освои Лигата на шампионите

Курир - 16.09.2021

Фудбалерот за врска на Манчестер сити, Џек Грилиш, по синоќешната победа над Лајпциг (6:3) во Лигата на шампионите, изрази надеж дека неговиот тим ќе успее да го освои елитното натпреварување. -Одлично е што победивме.

Грилиш се надева на титула во ЛШ со Манчестер Сити

Република - 16.09.2021

Фудбалерот за врска на Манчестер сити, Џек Грилиш, по синоќешната победа над Лајпциг (6:3) во Лигата на шампионите, изрази надеж дека неговиот тим ќе успее да го освои елитното натпреварување. -Одлично е што победивме.

Грилиш се надева дека Манчестер Сити ќе ја освои ЛШ

Вечер Прес - 16.09.2021

Фудбалерот за врска на Манчестер сити, Џек Грилиш, по синоќешната победа над Лајпциг (6:3) во Лигата на шампионите, изрази надеж дека неговиот тим ќе успее да го освои елитното натпреварување. Одлично е што победивме.

Грилиш се надева дека Манчестер сити ќе ја освои Лигата на шампионите

MakPress - 16.09.2021

Фудбалерот за врска на Манчестер сити, Џек Грилиш, по синоќешната победа над Лајпциг (6:3) во Лигата на шампионите, изрази надеж дека неговиот тим ќе успее да го освои елитното натпреварување. – Одлично е што победивме.