TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Крвнички старт на Павков врз Сане, Германецот среќен што не се здоби со скршеница

Gol.mk - 21.03.2019

Се играше 93. минута од натпреварот меѓу Германија и Србија во Волфсбург кога се случи апсолутно непромислен потег, кој можеше целосно да го расипе впечатокот на добриот пријателски натпревар.

Хорор старт на Павков, Сане може да биде среќен ако не му заврши сезоната вечерва (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.03.2019

Искри летаа во финишот од мечот помеѓу Германија и Србија, Лерој Сане беше мета на противничките играчи, фудбалерот на Манчестер Сити може да биде среќен ако не му заврши сезоната уште сега по хорор стартот на Милан Павков.

За ова црн картон е малку: Крвнички старт на Србинот Павков над Сане! (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.03.2019

На пријателскиот меч Германија - Србија (1-1), при крајот можеше да се случи вистинска трагедија откако Србинот Павков во последните моменти на мечит крвнички стартуваше над Лирој Сане по што веднаш доби црвен картон.

Несфатлив потег во 90. минута: Павков со ужасен старт за малку не му ја скрши ногата на Сане (Видео)

Дерби - 20.03.2019

Пријателскиот натпрвар меѓу Германија и Србија заврши со мирољубиви 1:1, но сепак еден момент од самата завршница на мечот ја загреа тензијата на теренот, а воедно и ги зовра страстите меѓу играчите.

Павков е луд: Ќе му го скршеше зглобот на Сане (видео)

SportMedia - 20.03.2019

Напаѓачот на Звезда и дебитант во српскиот национален тим Милан Павков доби црвен картон во 94. минута во дуелот со Германија. Павков беше исклучен по 23 минути на теренот поради многу опасен старт над Лирој Сане.

ВИДЕО: Каков безобразлук на Павков – во 90 минута ќе му ја скршеше ногата на Сане

Спортклуб - 20.03.2019

Фудбалерот на Црвена Звезда и репрезентативец на Србија, на вечерашната пријателска средба против Германија (1:1), имаше еден крајно некоректен гест кон фудбалерот на Сити, Лерој Сане. Иако ова беше пријателска средба, сепак на крајот од мечот ...

Лирој Сане стигна во хотелот на „Панцирите“ со ранец од 18.000 евра (видео)

Макфакс - 19.03.2019

Германскиот фудбалски репрезентативец, Лирој Сане кој е член на Манчестер Сити ќе биде една од главните закани за голот на Србија на утрешниот пријателски меч во Волфсбург, но од него треба да се плашат и Холанѓаните, чија репрезентација в недела ќе ...