TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична за скопјанец кој преку „Фејсбук“ упатил закани до владини функционери

Макфакс - 08.04.2020

Секторот за компјутерски криминал при МВР поднесе кривична пријава против 34-годишен скопјанец, поради сомнение дека сторил кривично дело загрозување на сигурноста. Како што информираат од МВР, пријавениот на својот профил на социјалната мрежа ...

На Фејсбук им се заканувал на политичари и добил кривична пријава

МКД - 08.04.2020

С.Р. (34) доби кривична пријава за загрозување на сигурноста по член 144, став 4 од Кривичниот законик. Пријавениот на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук, во текот на 29, 30 и 31 март, објавил слики на високи претставници на Владата и лидер ...

Кривична пријава за охриѓанец поради непочитување на забраната за движење

OhridNews - 08.04.2020

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 55-годишен охриѓанец.

Скопјанец преку Фејсбук им се заканувал на Заев и министри

24Инфо - 08.04.2020

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.Р.(34) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „загрозување на сигурноста“ по ...

Кривична пријава против И.Д.(47) од Берово

Опсервер - 08.04.2020

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против И.Д.(47) од Берово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“.

Седум лица од земјава добиле пријава поради непочитување на полицискиот час

Press24 - 07.04.2020

Седум лица од Македонија добиле кривична пријава затоа што не се придржувале на полицискиот час кој е наложен од Владата, информира МВР. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против Џ.И.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

А1 On - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Маж од Кочани му се заканувал на полицаец на должност

Press24 - 07.04.2020

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против 35-годишниот О.Ц. од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Обвинителството со 500 кривични за лица кои не ги почитувале мерките

Локално - 07.04.2020

Јавното обвинителство поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста КОВИД-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривична за мајка од Свети Николе, си го шетала детето за време на полициски час

Курир - 07.04.2020

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против В.С.(23) с.Кадрифаково, светиниколско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време ...

Повеќе од 500 лица заработија кривични за непочитување на мерките за заштита

+инфо - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

Слободен Печат - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

iPortal - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

МКД - 07.04.2020

Jавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 () – Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале ...

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

Press24 - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

24Инфо - 07.04.2020

– Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

ТВ21 - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

Канал5 - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Најголемиот дел од пријавите се однесуваат за Скопје каде се пријавени 178 лица кои не ги ...

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

CivilMedia - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

ММС - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 луѓе кои не ги почитувале мерките против коронавирусот

Р.С.Европа - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

Сител - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

Либертас - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

Вечер - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

4NEWS - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

MakPress - 07.04.2020

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Kривична пријава против О.Ц.(35) од Кочани

Опсервер - 08.04.2020

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против О.Ц.(35) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

Скопје инфо - 08.04.2020

Jавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. Само во Скопје се пријавени 178 лица кои не ги почитувале пропишаните мерки.

Кривична за скопјанец кој преку „Фејсбук“ упатил закани до владини функционери

Точка - 08.04.2020

Секторот за компјутерски криминал при МВР поднесе кривична пријава против 34-годишен скопјанец, поради сомнение дека сторил кривично дело загрозување на сигурноста. Како што информираат од МВР, пријавениот на својот профил на социјалната мрежа ...

Кривична за скопјанец кој преку Фејсбук упатил закани до владини функционери

Н.Македонија - 08.04.2020

Секторот за компјутерски криминал при МВР поднесе кривична пријава против 34-годишен скопјанец, поради сомнение дека сторил кривично дело загрозување на сигурноста. Како што информираат од МВР, пријавениот на својот профил на социјалната мрежа ...

Скопјанец преку Фејсбук им се заканувал на Заев и министри

iPortal - 08.04.2020

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.Р.(34) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „загрозување на сигурноста“ по ...

Заработи кривична пријава: Објавувал слики од политичари со закани на Фејсбук

Република - 08.04.2020

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.Р.(34) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „загрозување на сигурноста“ по ...

Кривична за скопјанец кој преку „Фејсбук“ упатил закани до владини функционери

Скопје1 - 08.04.2020

Секторот за компјутерски криминал при МВР поднесе кривична пријава против 34-годишен скопјанец, поради сомнение дека сторил кривично дело загрозување на сигурноста. Како што информираат од МВР, пријавениот на својот профил на социјалната мрежа ...

Кривична пријава за скопјанец кој преку Фејсбук се заканувал на високи претставници на Владата

еМагазин - 08.04.2020

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.Р.(34) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „загрозување на сигурноста“ по ...

Преку Фејсбук се заканувал на Заев и министри

Локално - 08.04.2020

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.Р.(34) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „загрозување на сигурноста“ по ...

МАЖ ОД СКОПЈЕ ДОБИ КРИВИЧНА: Се заканувал на Заев и на други функционери

Фактор - 08.04.2020

Маж од Скопје на Фејсбук им се заканувал на претседателот на СДСМ, Зоран Заев и на министри. Пријавениот на 29, 30 и 31 минатиот месец, објавил слики на високи претставници на Владата и лидер на политичка партија, заедно со коментари со заканувачки ...

34 годишен Скопјанец на фејсбук му се заканувал на лидер на политичка партија и на министри во Владата

MakPress - 08.04.2020

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.Р.(34) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „загрозување на сигурноста“ по ...

Скопјанец преку Фејсбук им се заканувал на Заев и министри

Либертас - 08.04.2020

Имено, пријавениот на својот профил на социјалната мрежа “Фејсбук“, во текот на 29, 30 и 31 минатиот месец, објавил слики на високи претставници на Владата и лидер на политичка партија, проследени со коментари со заканувачки пораки.

Кривична пријава за скопјанец кој преку Фејсбук им се заканувал на Заев и на министрите

Скопје инфо - 09.04.2020

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.Р.(34) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „загрозување на сигурноста“ по ...

Објавил слики на високи претставници на Владата и се заканувал. Доби кривична пријава

Опсервер - 09.04.2020

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.Р.(34) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „загрозување на сигурноста“ по ...