TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Последната гума за џвакање на Алекс Фергусон продадена за луда сума

Бриф - 20.03.2019

Иако не се знае како, еден внимателен навивач ja нашол последната гума за џвакање на Алекс Фергусон, додека тој беше менаџер на Манчестер Јунајтед, и ја продаде на аукција за луда сума на пари.

Парче од последната мастика на Фергусон на клупата на Јунајтед продадено за 455.000 евра (фото)

Макфакс - 20.03.2019

Дел од мастиката за џвакање на легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон на неговиот последен меч на клупата на „ѓаволите“ на „Олд Трафорд“ против Вест Бромвич Албион (заврши со резултат 5-5) на 19 мај 2013 година е продаден на ...

Парче од „мастика“ на Фергусон продадено на аукција за 455.000 евра

Курир - 20.03.2019

Парче од гума за џвакање од легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, од својот последен натпревар на Олд Трафорд против Вест Бромвич Албион (5: 5) во 2013 година, беше продадено на аукција за 455.000 евра.

Лудост, мастиката за жвакање на Ферги продадена за половина милион евра!!!

Канал5 - 20.03.2019

Мастиката за жвакање која славниот менаџер на англискиот фудбалски гигант Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон ја жвакал на својот последен меч во кариерата вреди вистинско богатство. Најновата информација од Островот покажува дека славниот тренер кој ...

Последната „менаџерска“ мастика на Фергусон продадена за неверојатна сума

Република - 20.03.2019

Легендарниот тренер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, ретко кога можеше да се види крај теренот без мастика во уста. Досетлив Англичанец од неговата навика, но и популарност, решил да заработи, па стигнал до последната мастика која Фергусон ...

Ибрахимовиќ: Јунајтед мора да се ослободи од сенката на Фергусон

Нетпрес - 19.03.2019

Во типичен стил, Златан Ибрахимовиќ објави дека Манчестер Јунајтед треба да се ослободи од сенката на Сер Алекс Фергусон, бидејќи тоа го запира развојот на клубот. Легендарниот Шкот се пензионираше во 2013-та по извонредните 26 години, во кои ...

Што се нема да им текне: Последната тренерска мастика на Фергусон продадена за богатство

Спортклуб - 19.03.2019

Алекс Фергусон никогаш не можевте да го видите без мастика во уста, а кога резултатот не му одговараше на неговиот тим, буташе и по 2-3 во уста. Некој одлучил од тоа да направи пари, па последната мастика на Фергусон како тренер ја ставил на Ebay.

Парче од последната мастика на Фергусон на клупата на Јунајтед продадено за 455.000 евра (фото)

TopSport - 20.03.2019

Дел од мастиката за џвакање на легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон на неговиот последен меч на клупата на „ѓаволите“ на „Олд Трафорд“ против Вест Бромвич Албион (заврши со резултат 5-5) на 19 мај 2013 година е продаден на ...

Мастиката за жвакање на Ферги продадена за половина милион евра

Република - 20.03.2019

Мастиката за жвакање која славниот менаџер на англискиот фудбалски гигант Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон ја жвакал на својот последен меч во кариерата вреди вистинско богатство. Најновата информација од Островот покажува дека славниот тренер кој ...

Ибрахимовиќ: Јунајтед мора да се ослободи од сенката на Фергусон

MTM - 19.03.2019

Во типичен стил, Златан Ибрахимовиќ објави дека Манчестер Јунајтед треба да се ослободи од сенката на Сер Алекс Фергусон, бидејќи тоа го запира развојот на клубот. Легендарниот Шкот се пензионираше во 2013-та по извонредните 26 години, во кои ...