TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Океан под мраз е идеално место за зимски активности

Кајгана - 11.01.2018

Ладен бран го погоди источниот брег на САД, проследен со температури кои се спуштаат и до минус 20 степени Целзиусови. Многу ладната зима доведе до замрзнување на површината на океанот, не така честа појава во тој дел од светот.

За летање дрон ќе се полага според принципот на автошколи

Сакам да кажам - 11.01.2018

На 1 јануари, во Македонија стапи на сила новата Уредба на Владата за условите за летање на воздухоплов без екипаж, која, меѓу другото, предвидува секој што сака да лета дрон, ќе мора да полага и да има дозвола за тоа.

Фасцинантна снимка од дрон на замрзнатиот океан

Таратур - 11.01.2018

Поради студениот бран кој ги зафати Соединетите Американски Држави, се појави снимка која е направена од Рајан Канти. Видеото од замрзнатиот океан е направено на плажата Олд Силвер бич во државата Масачусетс.

Прекрасно видео: Кога ќе замрзне океанот...

Факултети - 11.01.2018

( Фото: Reuters ) Последниве денови САД се под влијание на влажен и студен бран, а колку ниско се спуштија температурите најдобро доловува снимката што со дрон ја направи Рајан Канти. Тој со дрон ја снимал плажата Олд Силвер бич во сојузната држава ...

Кога океанот ќе замрзне (Видео)

Exclusive.mk - 11.01.2018

Едно момче со дрон го снимил заледениот океан и залезот на сонцето во близина на плажата „Old silver beach“ во сојузната држава Масачусетс. Откако видеото го прикачил на Јутјуб тоа било прегледано близу милион пати и станало вистински хит поради ...

Најдобри фотографии снимени со дрон во 2017!

USB - 10.01.2018

Фотографиите снимени со дрон во последно време стануваат уметност и дисциплина за себе, така што се повеќе и повеќе се појавуваат онлајн заедници, каде што корисниците поставуваат галерии на фотографии снимени исклучиво со дрон.

Објавени најдобрите 20 фотографии направени со дрон за 2017 година

Среќа.mk - 10.01.2018

Dronestagram ги објави најдобрите фотографии направени со дрон во 2017 година, а на нив се прикажани неверојатни места и ситуации. Една од нив нуди спектакуларен поглед на Њујорк, други пак пусти и егзотични плажи.

Подигнале дрон над заледен океан. Она што го снимиле е прекрасно…

Sky - 10.01.2018

Последниве денови САД се зафатени од студен бран, а колку ниско се спуштиле температурите можеби најдобро покажува снимката со дрон на Рајан Канти. Видеото е снимено на Old Silver Beach во сојузната држава Масачусетс.

За летање дрон ќе мора да полагате

Локално - 11.01.2018

На 1 јануари, во Македонија стапи на сила новата Уредба на Владата за условите за летање на воздухоплов без екипаж, која, меѓу другото, предвидува секој што сака да лета дрон, ќе мора да полага и да има дозвола за тоа, пишува СДК.

Според принципот на автошколи: За летање дрон ќе мора да полагате

Скопје инфо - 11.01.2018

На 1 јануари, во Македонија стапи на сила новата Уредба на Владата за условите за летање на воздухоплов без екипаж, која, меѓу другото, предвидува секој што сака да лета дрон, ќе мора да полага и да има дозвола за тоа.

За летање дрон ќе се полага според принципот на автошколи

Тера - 11.01.2018

За летање дрон ќе се полага според принципот на автошколи. Секој што е заинтересиран и исполнува одредени услови ќе добие овластување од Агенцијата за цивилно воздухопловство да отвори школски центар за авијација, а засега не е познато кога ќе се ...

За летање дрон ќе мора да полагате според принципот на автошколи

Канал 77 - 12.01.2018

На 1 јануари, во Македонија стапи на сила новата Уредба на Владата за условите за летање на воздухоплов без екипаж, која, меѓу другото, предвидува секој што сака да лета дрон, ќе мора да полага и да има дозвола за тоа.

За летање дрон ќе мора да полагате според принципот на автошколи

Шеталиште - 12.01.2018

На 1 јануари, во Македонија стапи на сила новата Уредба на Владата за условите за летање на воздухоплов без екипаж, која, меѓу другото, предвидува секој што сака да лета дрон, ќе мора да полага и да има дозвола за тоа.