TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Електричен новитет на Фолксваген со поголема комоција и од Туарег

Канал5 - 15.04.2019

Фолксваген го претстави својот до сега најголем електричен модел на автомобил , кој наскоро ќе ја добие својата промоција на саемот во Шангај. Според производителот I.D. Roomzz ќе има покомотна кабина од Туарегот , кој е најпресдтижен модел во оваа ...

Volkswagen го претстави електричниот ID. Roomzz

CARClub - 15.04.2019

Електричниот голем SUV кој Volkswagen го најавува со ID. Roomzz ја користи модуларноста на електричните возила за да понуди три реда седишта и многу, многу простор во возило долго само 4.9 метри! Една од најважните придобивки на електричните возила ...

Електричниот новитет од Volkswagen: Поудобен од Touareg, попрактичен од Tesla

Кајгана - 15.04.2019

Volkswagen го тргна превезот од својот најголем електричен модел досега што наскоро ќе биде претставен во концептно издание на салонот во Шангај. Како што кажува самото име, моделот I.D. Roomzz доаѓа од семејството електрични модели на VW, а ...

Ауто Шангај 2019: Volkswagen ID Roomzz како подвижна дневна соба

Automedia - 15.04.2019

Студијата Volkswagen ID Roomzz ја прикажува новата слобода за распоредување на седиштата што ја овозможува автопилотираното возење. Сериската изведба на големиот СУВ со три реда седишта ќе стартува во Кина во 2021 година.

Шангај 2019: Volkswagen ID. Roomzz Concept

Авто Плус - 15.04.2019

Вториот концептен електричен SUV на брендот доаѓа со возен опсег од 450 километри, а неговата производна верзија се очекува во 2021 година Германскиот гигант на шоуто во Шангај официјално го претстави својот нов електричен SUV модел, концептниот ...

Volkswagen го претстави SUV моделот на иднината / ФОТО

Додај Гас - 15.04.2019

Германскиот гигант Volkswagen пред стартот на саемот во Шангај го претстави својот електричен SUV предводник во гамата на модели Наречен I.D. Roomzz, овој VW ќе се обиде да го искористи актуелниот момент на популарност на електрификацијата и SUV ...

Volkswagen прави автомобил со правоаголен волан!

24auto - 14.04.2019

Германците од Volkswagen покажаа скици од големиот електричен кросовер, кој ќе го носи името ID. Roomzz. Иновацијата ќе дебитира на саемот во Шангај и судејќи по фотографиите ќе рсполага со иструмент табла во таканаречениот минималистичен стил.

Електричниот Volkswagen: Поудобен од Touareg, попрактичен од Tesla

Локално - 15.04.2019

Volkswagen го тргна превезот од својот најголем електричен модел досега што наскоро ќе биде претставен во концептно издание на салонот во Шангај. Како што кажува самото име, моделот I.D. Roomzz доаѓа од семејството електрични модели на VW, а ...