TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балканско гратче се најде на листата најубави во светот

Фактор - 05.06.2023

Списанието за патувања „Конде Наст“, кое постои од 1986 година, објави листа со . На листата се најде словенечкиот град Блед. „Постои причина зошто Бледското Езеро е едно од најпопуларните места во Словенија.

„Конде Наст“: Ова се најубавите гратчиња во светот, меѓу нив е и едно место од Балканот

Слободен Печат - 05.06.2023

Луксузното списание за патувања „Конде Наст“ , кое постои од 1986 година, објави листа со 50 најубави мали градови ширум светот . На листата, која ја направија уредниците на списанието, има гратчиња од различни делови на светот – од Канада до ...

(Фото) Магазинот за патувања одлучи – ова гратче го зазеде првото место на листата најубави во светот

Точка - 05.06.2023

Магазинот „Conde Nast Traveler“ објавил листа од 50 најуспешни гратчиња на светот, а првото место го зазел Албарацин во Шпанија. Некои од критериумите кои ги спомнал магазинот биле: архитектура, околина, инфраструктура итн.

Ова гратче е прогласено за најубаво на светот (ФОТО)

Кумановски м. - 05.06.2023

Магазинот за патувања Conde Nast Traveler објави листа на 50 најубави мали гратчиња во светот. Листата вклучува различни делови од светот, од Бразил, Канада, Словенија до Јапонија. Списокот го направиле нивните уредници, а она што особено им се ...