TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од полноќ ново поскапување на горивата

360 степени - 12.02.2024

Според одлуката на РКЕ, горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат од половина до денар и половина за литар Од полноќ горивата поскапуваат од половина до денар и половина, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Еуросупер БС-95 се зголемува за половина денар, Еуросупер БС-98 за денар, дизелот за денар и половина – нови цени на горивата од полноќ

Телма

Бензините поскапуваат до денар, а дизелот за 1,5 денари

еМагазин

Од полноќ нови цени: Значително поскапување на дизелот

Press24

Дизелот поскапува за 1,5 денари, поевтинува нафтата за домаќинствата

МКД - 12.02.2024

По полноќ дизел горивото ќе поскапи за 1,5 денари, додека бензинот од 95 октани за половина денар, а бензинот од 98 октани за 1 денар за литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Дизелот поскапува за 1,5 денари, поевтинува нафтата за домаќинствата

Kumanovo News

Поскапуваат горивата

Бизнис Вести - 12.02.2024

Од полноќ поскапуваат горивата од пола до денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Еуросупер БС-95 поскапува за пола денар и ќе се продава по цена од 81 денар за литар, Еуроспер БС-98 поскапува за еден денар и од полноќ ...

Поскапуваат горивата

Независен

Од полноќ поскапуваат горивата

Скопје инфо

Поскапуваат горивата- ова се новите цени

Курир

Поскапуваат горивата

ТВ21

Од полноќ поскапуваат горивата

Слободен Печат

Горивата со зголемени цени

Фокус

Бриф Нетпрес Агротим 24Инфо +инфо Zoom Вечер Прес Gostivarpress.mk

ПАДНА ОДЛУКА: Поскапуваат горивата – бензинот симболично, дизелот повеќе!

BiznisPRO - 12.02.2024

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Северна Македонија (РКЕ) донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,32% во однос на ...

Ново поскапување: Цените на горивата се зголемуваат

Lider

Од полноќ се зголемуваат цените на горивата во Македонија

4NEWS

Од полноќ ќе се точат поскапи горива

Локално

Од утре поскапуваат горивата, објавен новниот ценовник

Алсат-М - 12.02.2024

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 0,50 ден/литар. Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 1,00 ден/литар, додека ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемува за ...

Нова цена на горивата

BiznisPRO