TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Венгер ја раскажа својата страна на приказната, вели дека Румениге прв се јавил и порача: Следната недела ќе преговарам ...

24Фудбал - 09.11.2019

По гласините дека Арсен Венгер добил корпа од Берн Минхен, Французинот се огласи со демант и порача дека следната недела ќе се сретне со раководството на клубот од Алианц Арена. Шампионот на Германија е во потрага на наследник на Нико Ковач и ...

Венгер призна: Баерн Минхен ме бара за тренер

Sport 1 - 08.11.2019

Арсен Венгер во изјава за „БеинСпортс“ призна дека имал контакт со Баерн Минхен и дека се закажани разговори во текот на идната недела. Искусниот Французин ги потврди шпекулациите низ европските медиуми дека навистина имал првични разговори со ...

Летаат комплименти во Англија: Гвардиола е најдобар, Ливерпул е најсилен

Спортклуб - 08.11.2019

На два дена пред најголемото дерби во Премиер лигата во моментов, исклучително чудна е атмосферата во редовите на единствените кандидати за шампионската титула. Навикнати сме од минатото да слушаме провокации пред вакви важни дуели, шампион во тоа ...

Манчестер Сити се плашат од нов напад во Ливерпул, полицијата уверува на ред и мир

SportMedia - 08.11.2019

Полицијата на Мерсисајд работи подеднакво и со Ливерпул и со Манчестер Сити за да обезбеди нормални услови за големото неделно дерби на „Енфилд“ меѓу овие два тима. Заислените полициски утврдувања доаѓаат откако Сити побара уверување дека нема да се ...

Клоп го најави дербито: За мене Гвардиола е најдобар тренер во светот

СуперСпорт - 08.11.2019

Овој викенд, поточно утре од 17.30 часот, Ливерпул на свој терен го пречекува Манчестер Сити во меч во кој според многу мислења ќе се реши Премиер лигата. Евентуалниот триумф на Редсите ќе ги однесе на големи 9 бодови предност, меѓутоа место за ...

Венгер обелодени каков договор постигнал со Румениге: Ова е вистинската приказна! (Видео)

Дерби - 08.11.2019

Германските медиуми во изминативе два дена излегоа со интересна сторија поврзана со Арсен Венгер, со која и соопштија на јавноста дека Французинот сам му се понудил на Карл Хајнц Румениге преку телефонскиот разговор за преземање на Баерн Минхен.

Изгледа е готово: Мурињо ќе биде нов тренер на Баерн!

Спортклуб - 08.11.2019

Раководството на Баерн го избрало Жозе Мурињо за нов тренер на тимот и се очекува само да се договорат деталите за Португалецот официјално да биде потпишан. Првите рунда преговори е завршена и во моментов раководството на баварскиот гигант е на ...

Клоп откри кој му бил најтешкиот момент откако е во Ливерпул

Дерби - 08.11.2019

Јирген Клоп се подготвува за многу важната пресметка на неговиот Ливерпул и Манчестер Сити, а во своето последно соочување со медиумите, проговорил и за најтешкиот момент кој го доживеал како менаџер на „црвените“.

Мурињо би можел во Баерн, но под еден услов

Sport M - 08.11.2019

Баерн Минхен и натаму е без тренер откако му врачи отказ на Нико Ковач. Неколку имиња се спомнуваа во изминатиот период, но повеќето од нив ги одбија понудите. Сега во игра е и Жозе Мурињо.

Мурињо би се преселил во Баерн Минхен, но само под еден услов

СуперСпорт - 08.11.2019

Баерн Минхен неодамна остана без тренерот, Нико Ковач, па раководството на клубот сега е во постојана потрага по негова замена. Во јавноста се појавија неколкуимиња како можни наследници на хрватскиот стратег, а некои од нив јавно ја отфрлија ...

Пеп Гвардиола го најави неговиот следен трансфер предизвик

СуперСпорт - 08.11.2019

Актуелниот тренер на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола призна дека е отворен да преземе клуб од Серија А. Шпанецот одреден период помина како фудбалер на Бреша, па нема ништо против сега да се врати на Апенините во тренерска улога.

Мурињо и Баерн одржале прва рунда преговори, „специјалниот“ поставил услов

24Фудбал - 08.11.2019

Газета дело Спорт пренесува дека Жозе Мурињо имал средба со Баерн Минхен за тренерското столче на Алинац Арена, Португалецот како еден од условите побарал договор до 2022 година. Одржана прва рунда преговори помеѓу Жозе Мурињо и Баерн Минхен, ова го ...

Перишиќ проговори за можноста да остане во Баерн

Дерби - 08.11.2019

Хрватскиот офанзивец, Иван Перишиќ во текот на летниот преоден рок дресот на Интер го замени со оној на германскиот шампион Баерн Минхен. Тој дојде на едногодишна позајмица во таборот на баварците со опција бундеслигашот да може да го откупи ...

Клоп ги моли навивачите да не го нападнат автобусот на Сити и порача: Во недела во топ форма да бидат и момците кои ...

24Фудбал - 08.11.2019

Јирген Клоп ги замоли навивачите на Ливерпул да не направат нов инцидент и повторно да го нападнат автобусот на Манчестер Сити, ги повика сите кои ќе бидат на Енфилд да дадат максимална поддршка за триумф против „граѓаните“.

Прв состанок во Минхен: Мурињо им ги кажал своите барања на Баварците

Sport 1 - 08.11.2019

Раководството на Баерн Минхен имало први преговори со Жозе Мурињо, еден од кандидатите за тренерската клупа на германскиот шампион. Португалецот ги соопштил неговите барања, а првото е договорот да му важи до 2022 година, по што Баварците му кажале ...

Ривалство кое расте: Кој е подобар во меѓусебните дуели - Клоп или Гвардиола?

Gol.mk - 08.11.2019

В недела на „Енфилд“ е закажан нов дуел на двајца од најдобрите тренери на денешницата, Јирген Клоп и Пеп Гвардиола. Ливерпул ќе го пречека Манчестер Сити, двата ривали кои се најголеми конкуренти за титулата во Премиер лигата.

„Граѓаните“ се плашат дека пак ќе бидат нападнати од навивачите во Ливерпул

Sport 1 - 08.11.2019

Во Манчестер сити владее страв дека нивното гостување во Ливерпул нема да помине во најдобар ред, зашто нивниот автобус беше нападнат претходниот пат и тоа ептен го налути тренерот Пеп Гвардиола.

„ГАЗЕТА ДЕЛО СПОРТ“ ТВРДИ: Мурињо е изборот на раководството на Баерн (М)

SportMedia - 08.11.2019

Жозе Мурињо е во преговори со Баерн Минхен. Португалскиот страгет сака да склучи договор со минхенци до 2022 година. Раководството на германскиот клуб зеде мала пауза по првичните разговори и наскоро треба да обелодени каква ќе биде нивната финална ...

Едерсон ќе го промаши Ливерпул, потврдува Гвардиола

Sport M - 08.11.2019

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола потврди дека Едерсон ќе го пропушти судирот во Премиерлигата против Ливерпул на „Енфилд“ в сабота, поради повреда. Најдобрите два клуба во Премиерлигата ќе се сретнат за прв пат оваа сезона овој викенд, со ...

Сити остана без важен играч за дербито со Ливерпул

Дерби - 08.11.2019

Во недела на „Енфилд Роуд“ се игра големото дерби во Премиер лигата меѓу актуелниот лидер и вицешампион Ливерпул и второпласираниот на табелата и бранител на трофејот Манчестер Сити. Ова ќе биде втора сезонска пресметка на овие ривали кои во ...

Продолжува војната – Сити загрижен за сигурноста на фудбалерите пред дербито со Ливерпул (ФОТО)

Екипа - 08.11.2019

Актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити изрази загриженост поради сигурноста на фудбалерите и менаџерот Пеп Гвардиола, откако на социјалните мрежи почна да се шири допис за повик на навивачите на Ливерпул за дочек на гостинските фудбалери при ...

ПОТВРДЕНО: Манчестер Сити останува без Едерсон за дербито на „Енфилд“

SportMedia - 08.11.2019

Манчестер Сити ќе биде без првиот голман Едерсон за големата пресметка со Ливерпул в недела. Бразилецот доби повреда на мускул на ремито (1:1) против Аталанта во ЛШ во средата. Менаџерот Гвардиола, чиј тим ќе се обиде да го скрати јазот од шест бода ...

Гвардиола ги потврди лошите вести за Сити пред дербито против Ливерпул

Спортманија - 08.11.2019

На Граѓаните не им се пишува добро, растат шансите за победа на домаќините на „Енфилд роуд“ Манчестер сити в недела ќе го има најголемиот предизвик сезонава. Граѓаните ќе гостуваат на „Енфилд роуд“ против Ливерпул, во дуел на двата најголеми ...

Гвардиола дефинитивно ќе мора против Ливерпул без својот прв голман!

Sport 1 - 08.11.2019

Актуелниот англиски шампион Манчестер сити ќе биде без својот прв голман за неделното дерби (17.30 часот) против актуелниот премиерлигашки лидер Ливерпул во мечот на сезоната, откако менаџерот Пеп Гвардиола потврди дека нема да смета на Бразилецот ...

Клоп: Против Сити мора храбро!

Спортски - 08.11.2019

Meнаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп го најави дербито против Манчестер Сити во 12-то коло во Премиер лигата. Натпреварот на „Енфлид“ се најавува како натпревар кој би можел да биде одлучувачки во трката за титулата, а Клоп најави храбра игра на ...

Мурињо започнал преговори со Баерн Минхен

Спортски - 08.11.2019

Жозе Мурињо веќе започнал преговори со Баерн Минхен, тврди „Газета дело Спорт“. Раководството на баварскиот гигант е во потрага по нов кормилар, а Мурињо е еден од кандидатите за испразнетото столче на „Алијанц Арена“.

Клоп: Во недела максимално спремен треба да биде дури и продавачот на хот-дог

Спортски - 08.11.2019

Meнаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп го најави дербито против Манчестер Сити во 12-тото коло во Премиер лигата. Натпреварот на „Енфлид“ се најавува како натпревар кој би можел да биде одлучувачки во трката за титулата.

КОЈ Е ВО ПРАВО?: Венгер тврди дека не контактирал, Баерн вели дека го одбиле

SportMedia - 08.11.2019

Арсен Венгер се поврзува со клупата на Баерн Минхен како замена за Нико Ковач. Меѓутоа додека трае „сагата“ со нов тренер, две сосема спротивни изјави излегоа во јавноста. Венгер тврди дека немал никакви контакти со „Баварците“.

Клучен играч на Сити отпадна за дербито со Ливерпул

Спортски - 08.11.2019

Првиот голман на Манчестер Сити, Едерсон поради повреда ќе го пропушти големото дерби со Ливерпул. Тоа денес на пресконференцијата го потврди тренерот на „граѓаните“ Пеп Гвардиола. Бразилецот поради повреда на полувреме беше заменет на мечот со ...

Судија на денот

Оff.net - 08.11.2019

Ви посакуваме убав викенд со Баерн Минхен - Борусија Дортмунд (сабота 18:30), Ливерпул - Манчестер Сити (недела 17:30), и Јувентус - Милан (недела 20:45). А ви посакува и судијава. То бе мајсторе, само ...

Клоп: Ако не сте храбри против Ман Сити, не можете да освоите бод

Локално - 08.11.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп е уверен дека неговиот тим треба да биде храбар и да го одигра најдобриот натпревар што може за да го победи Манчестер Сити. Двајцата големи кандидати за титулата во Премиер лигата се соочуваат на „Енфилд“ во ...

Клоп: Можеби не сум најпаметен...

Точка - 08.11.2019

Во недела не очекува веројатно најголемото англиско дерби во овој момент - дуелот помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити. Двете екипи минатата сезона се бореа за титулата до последното коло, а се чини дека Ливерпул и Сити и оваа сезона ќе водат голема ...

Гвардиола сака да се врати во Италија!

TopSport - 08.11.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола најави дека би сакал по ангажманот кај „граѓаните“ да се проба како тренер во Италија. Шпанецот изјави желба да се врати на Апенините каде од 2001 до 2003 година го носеше дресот на Бреша и Рома.

Најскапата формација во Бундеслигата, апсолутна доминација на Баерн Минхен

Sport M - 08.11.2019

Бундеслигата е еднa од петте најсилни фудбалски првенства во Европа. Се разбира, во Германија доминира Баерн Минхен. Понекогаш се случило Борусија Дортмунд или некој друг да им конкурира на баварските гиганти, грабнувајќи им ги шампионските титули и ...

Цорк: Сакам да видам жестоки момци на Дортмунд против Баерн

SportMedia - 08.11.2019

Техничкиот директор на Борусија Дортмунд Михаел Цорк зборуваше за претстојниот меч на „жолто-црните“ против Баерн Минхен, можеби клучен меч во трката по шампионската титула. Натпреварот се игра во Минхен, а Баерн е во проблеми го отпушти Нико Ковач, ...

Клоп пред дербито со Сити: Пеп е најдобар тренер во светот!

Макфакс - 07.11.2019

Тренерот на Ливерпул, германскиот стратег Јирген Клоп денеска рече дека менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е најдобриот тренер во светот. Фудбалерите на двата клуба својот прв дуел во рамки на Премиерлигата сезонава ќе го имаат во недела на ...

„Билд“: Познат главниот кандидат за клупата на Баерн

А1 On - 07.11.2019

По разрешувањето на Нико Ковач во Баерн, германскиот гигант сè уште бара тренер, а „Билд“ денес објави дека Арсен Венгер се понудил себеси на Баварците, но клупските шефови му рекле дека не е на потесниот список на кандидати.

Клоп: Гвардиола е најдобриот тренер на светот

+инфо - 07.11.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, зборуваше со почит за неговиот колега од Манчестер Сити, Пеп Гвардиола. Дербито меѓу првите два тима во Премиер лигата е во недела. – Имам голема почит кон Гвардиола.

Венгер не контактирал со никого во Баерн

Нетпрес - 07.11.2019

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер ги прокоментира шпекулациите дека може да застане на чело на Баерн Минхен. Според британските медиуми, Баварците ќе потпишат договор со францускиот стратег до крајот на сезоната за да се обидат да ...

Венгер од утре ќе биде тренер на Баерн?

Макфакс - 07.11.2019

Германските медиуми се уверени дека челниците на Баерн Минхен во текот на утрешниот ден ќе го промовираат новиот тренер. „Кикер“ објави дека преговорите помеѓу клупските челници и Арсен Венгер биле во завршна фаза и дека токму легендарниот тренер на ...

Венгер пред портите на Баерн Минхен

OhridNews - 07.11.2019

Францускиот стратег Арсен Венгер е најсериозен кандидат за нов тренер на Баерн Минхен. „Баварците“ без тренер останаа после отказот кој му го врачија на Нико Ковач. Венгер е слободен агент и ако двете страни најдат заеднички јазик, соработката може ...

Венгер даде прогноза за дербито Ливерпул – Сити

Таратур - 07.11.2019

Легендарниот тренер Арсен Венгер смета дека Ливерпул е фаворит во големото дерби против Манчестер Сити, кое на програмат е овој викенд. „Црвените“ се без пораз оваа сезона после 11 одиграни натпревари и со предност од шест бода ќе го пречекаат ...

Гвардиола: Во второто полувреме изгубивме два бода

Денешен - 07.11.2019

Тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола по нерешените 1:1 со Аталанта синоќа во во 4. коло од Лигата на шампионите, нагласи дека тимот играл полошо во второто полувреме отколку во првото. – Фудбалот е емоција.

Јубилеј на Гвардиола: Натпреварот со Аталанта 600-ти во тренерската кариера

Денешен - 07.11.2019

Дуелот од Лигата на шампионите против Аталанта одигран синоќа во Милано, за тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола беше 600-ти во неговата кариера. На клупата на Манчестер сити, Гвардиола помина 192 натпревари.

Алегри го откачи Баерн, заинтересиран е за Манчестер Јунајтед

MakPress - 07.11.2019

Поранешниот тренер на италијанскиот шампион Јувентус – Макс Алегри, одби да го преземе Баерн Минхен. На „Алијанц Арена“ бараат нов ментор по разделбата со Нико Ковач, но досега задачата се покажа како доста тешка.

Блед настап на Баерн Минхен но доволен за пласман во нокаут фазата

MakPress - 07.11.2019

Во својот прв натпревар по разделбата со Нико Ковач, Баерн Минхен го совлада Олимпијакос со 2:0 на домашен терен и веќе е осминафиналист во Лигата на шампионите. Германците имаат 12 бода од четири кола во групата „Б“, а грчкиот тим е последен со 1 ...

Гвардиола: Лошото второ полувреме не чини два бода

А1 On - 07.11.2019

Тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола по нерешените 1:1 со Аталанта синоќа во во 4. коло од Лигата на шампионите, нагласи дека тимот играл полошо во второто полувреме отколку во првото. – Фудбалот е емоција.

Натпреварот со Аталанта 600-ти во тренерската кариера на Гвардиола

А1 On - 07.11.2019

Дуелот од Лигата на шампионите против Аталанта одигран синоќа во Милано, за тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола беше 600-ти во неговата кариера. На клупата на Манчестер сити, Гвардиола помина 192 натпревари.

Гвардиола: Лошото второ полувреме не чини два бода

MakPress - 07.11.2019

Тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола по нерешените 1:1 со Аталанта синоќа во во 4. коло од Лигата на шампионите, нагласи дека тимот играл полошо во второто полувреме отколку во првото. – Фудбалот е емоција.

Натпреварот со Аталанта 600-ти во тренерската кариера на Гвардиола

MakPress - 07.11.2019

Дуелот од Лигата на шампионите против Аталанта одигран синоќа во Милано, за тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола беше 600-ти во неговата кариера. На клупата на Манчестер сити, Гвардиола помина 192 натпревари.