TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Перез: Не е фер, требаше јас да победам

TopSport - 23.05.2022

Серхио Перез, возачот на Ред Бул го освои второто место на трката за Големата награда на Шпанија, но Мексиканецот, по завршувањето на трката не го криеше незадоволството од одлуката на тимот и наредбата да го пропушти Макс Ферстапен.

Перез: Не е фер, требаше јас да победам

Макфакс

Перез: Не е фер, требаше јас да победам

MTM

Перез: Не е фер, требаше јас да победам

Точка

Верстапен победи во Шпанија и ја презеде лидерската позиција во шампионатот!

Додај Гас - 23.05.2022

Трката ја одбележа откажувањето на Шарл Леклер поради дефект на моторот во моменти кога беше доминантен на патеката Возачот на Red Bull на патеката во Барселона стигна до својата четврта сезонска победа.

Еден-два победа на Ред Бул во Шпанија, Мерцедес конечно со добар тркачки викенд

Слободен Печат

Неверојатна трка во Шпанија: Трагедијата на Ферари ја искористи Ред Бул, Мерцедес се разбуди

Sport M

Ден за заборав за Ферари: Леклер во аут, Саинз излета… (ФОТО)

Екипа

Леклер, Ферстапен или некој трет? Одиграјте и кој ќе го има најбрзиот круг или кој возач прв ќе се повлече од трката

Спортманија

Волф им се закани на Ферари и Ред Бул пред почетокот во Шпанија

Локално

Леклер со пол позиција на Големата награда на Барселона, Ферстапен втор, Мерцедес се подобар

Екипа

Gol.mk Sport 1 Курир Спортклуб TopSport Спортманија SportMedia Спортманија

Ферстапен побеник на Гранд-прито на Шпанија

Сител - 22.05.2022

Макс Ферстапен е победник на 7-ма трка во Формула 1 шампионатот, шпанскто Гранд-при. Возачот на Ред Бул до својата четврта овосезоната победа и тоа во низа стигна на патеката Каталуња крај Барселона и тоа благодарение на Шарл Леклер кој иако по ...

Ферстапен го искористи подарокот од Леклер и лесно ја освои Барселона!

Sport 1

Ужасен викенд за Ферари, Ферстапен победи во Шпанија и ја истопи предноста на Леклер

Дерби

Смешна одлука во Формула 1 – На брилијантната трка и победа на Ферстапен, го прогласија Хамилтон за пилот на денот

Спортманија

Ферстапен победи, болидот на Леклер „застана“

Фактор

Велемајстор е Ферстапен – Се лизгаше на песокот во Барселона, му откажа важен систем на болидот и пак победи

Спортманија

Ф1: Верстапен го искористи „пехот“ на Леклер и триумфираше во Шпанија

SportMedia

Спортманија