TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Нојер асистира, Левандовски изнуди неверојатен кикс од Храдецки

Gol.mk - 04.07.2020

Фудбалерите на Баерн Минхен стигнаа до нова Куп-титула во Германија, откако во финалето славеа против Баер Леверкузен со 2-4. По трофејот во Бундеслигата и денешниот во Купот, Баварците ќе се борат и за оној во Лигата на шампионите во август.

Баерн ја освои двојната круна, сега тргнува по рекордот на Барса!

Спортклуб - 04.07.2020

Тримесечниот одмор очигледно добро им дојде на фудбалерите на Баерн кои беа буквално без грешка во овие 48 дена. Баварскиот гигант победи на сите 11 натпревари откако продолжи сезоната, а круна е вечерашниот триумф во финалето од Купот на Германија, ...

Баерн го освои Купот на Германија (Видео)

Макфакс - 04.07.2020

Баерн Минхен со победата над Баер Леверкузен 4:2 го освои Купот на Германија. Бававарците освоија нова двојна круна во Германија, а во август ќе се обидат да ја освојат и Лигата на шампионите.

Баерн до 20-та титула во националниот Куп

Нетпрес - 04.07.2020

Фудбалерите на минхенски Баерн по 20-ти пат во клупската историја го освоија Германскиот куп, откако во саботата во финалниот дуел во Берлин го совладаа Баер од Леверкузен со 4:2. Баварците кон новиот јубилеен 50-ти трофеј, покрај 20-те купови имаат ...

ВИДЕО: Баерн Минхен ги обедини двете круни, голчиште на Алаба од слободен удар

Дриблинг - 04.07.2020

Баерн Минхен го победи Баер Леверкузен со 4-2 и ги обедени титулите од Бунделсигата и Купот на Германија. За Баерн Минхен ова е 20. круна во Купот на Германија до која дојде со головите на Алаба, Гнабри и двата гола на Левандовски.

20 во 2020, Баерн се прошета и до титулата од Купот на Германија (ВИДЕО)

24Фудбал - 04.07.2020

Баерн Минхен без многу проблеми го совлада Баер Леверкузен во финалето за титула број 20 во Купот на Германија, „баварците“ славеа со 2-4 на „Олимпискиот“ стадион во Берлин. На почетокот од октомври, Баерн беше во криза.

Баерн ја освои двојната круна во Германија

Локално - 04.07.2020

Фудбалерите на Баерн Минхен го совладаа Баер Леверкузен со 4:2 во финалето на германскиот Куп, а по осмата последователна титула во лигата, го зедоа и трофејот во второто по важност фудбалско натпреварување во Германија.

Баерн без никаков проблем ги совлада „фармацевтите“ и стигна до двојна круна во Германија (Видео)

СуперСпорт - 04.07.2020

Екипата на Баерн Минхен ја обезбеди двојната круна во Германија откако славеше со 4:2 во финалниот натпревар од германскиот Куп против Баер Леверкузен. „Баварците“ во ниту еден момент не дозволија да се постави прашање кој ќе биде победник на овој ...

Никој не може да им застане на патот: Баварскиот гигант го освои и германскиот куп!

Sport M - 04.07.2020

Баерн Минхен вечерва го совлада Баер Леверкузен со 4:2 во Берлин и со тоа го освои германскиот куп. Баварците влегоа на овој натпревар како големи фаворити, и на крајот стигнаа до триумф и победа, и нов трофеј, без поголеми проблеми.

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен Печат - 04.07.2020

Претходно ја одбрани титулата во Бундеслигата, вечерва ја комплетираше „двојната круна“, а сега следна цел на баварскиот гигант ќе биде Лигата на шампионите. Денеска во големото финале од Купот на Германија на Олимпискиот стадион во Берлин екипата ...

Баер доцна се разбуди, Баерн ја освои јубилејната 20. титула во купот (Видео)

Спортманија - 04.07.2020

Двојната круна во Германија е за Баварците по победата од 4:2 во Берлин Баерн Минхен освои нова двојна круна, а вечерва со победа од 4:2 против Баер Леверкузен во Берлин ја одбрани титулата во националниот куп на Германија.

Левандовски со мајсторски гол стави печат на трофејот на Баерн во германскиот Куп (Видео)

Дерби - 04.07.2020

Баерн Минхен доминираше во финалето на германскиот куп против Баер Леверкузен (4:2) и заслужено си обезбеди нова двојна круна сезонава. Германскиот првак не дозволи изненадување во финалето против амбициозните „фармацевти“ и веќе во 24.

Чуден гол во финалето на Купот: Ноер асистира, Левандовски погодува (ВИДЕО)

SportMedia - 04.07.2020

Роберт Левандовски не престанува да „тресе“, а во финалето на Купот вечерва два пати ја погоди мрежата на Баер Леверкузен. Особено првиот гол е малку чуден, односно Ноер исфрли, Левандовски смири, шутна, и грешката на Храдецки донесе водство од ...

ВИДЕО: Баерн го грабна 20. пехар во Купот и моќно ја обедини „двојната круна“

Gol.mk - 04.07.2020

Баерн Минхен со победа над Баер Леверкузен (2-4) во Купот на Германија ја спушти завесата во сезоната на германскиот фудбал и доминантно ја обедини „двојната круна“. По освоениот шампионат, „баварците“ на Флип одиграа одлично за последен пат оваа ...

Во Германија без конкуренција: Баерн Минхен со трофејот и од Купот (ВИДЕО)

SportMedia - 04.07.2020

Баерн Минхен стигна до двојната круна во Германија, откако вечерва го освои и трофејот од Купот со победата над Баер Леверкузен со 4:2. Алаба од слободен удар, и Гнабри после една супер акција му донесоа предност на Баерн од 2:0 на полувремето.

Баерн Минхен го освои германскиот Куп (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.07.2020

Баерн Минхен го освои германскиот Куп, откако во финалето славеше против Баер Леверкузен со 4-2. Давид Алаба погоди во 16. минута од мечот, а веднаш потоа Серж Гнабри зголеми на 2-0. Третиот погодок за Баварците го постигна Роберт Левандовски, по ...

Баерн и до трофејот во Купот на Германија

Екипа - 04.07.2020

Баерн Минхен, сосема очекувано, стигна и до трофејот во Купот на Германија триумфирајќи во финалето против Баер Леверкузен со 4-2. Баварците победата ја најавија уште во 16.минута со голот на Алаба. Гнабри во 24.минута зголеми на 2-0.

Баерн по 20. пат го освои германскиот куп

Опсервер - 04.07.2020

Берлин, 4 јули 2020 () – Во финалето на фудбалскиот Куп на Германија, Баерн Минхен вечерва во Берлин го совлада Баер Леверкузен со 4:2. За Баварците ова е 20-ти трофеј од националниот куп што е рекорд во германскиот фудбал.

Флик: Ќе размислуваме за Сане по финалето на Купот

Дерби - 04.07.2020

Лерој Сане го комплетираше трансферот во Баерн Минхен и со тоа се најде во центарот на вниманието, но во таборот на „баварците“ кога се во прашање играчите и стручниот штаб се фокусирани на нешто друго, тоа е финалето на Купот на Германија против ...

Од цел билтен, ова е најсигурниот меч на кој треба да има многу голови

Спортманија - 04.07.2020

На последните седум меѓусебни средби во просек има по 4,7 голови Баерн Минхен ја одбрани титулата во Бундеслигата, а вечерва ќе оди во поход на двојна круна, за повторување на ланскиот успех.

Мотиви не недостигаат, Леверкузен и Баерн Минхен ќе се борат за Куп-титула

Gol.mk - 04.07.2020

Откако Баер Леверкузен извиси за место во Лигата на шампионите и заврши како петтопласиран тим во Бундеслигата, фокусот на избраниците на Питер Бош е кон финалето од Купот на Германија против Баерн Минхен.

Флик: Мораме да бидеме претпазливи, Баер игра брзо и атрактивно во напад

Gol.mk - 04.07.2020

Иако малкумина веруваа во него, Ханси Флик испиша историја во редовите на Баерн Минхен , а вечерва ќе има нова можност за освојување на трофеј на германско тло. Откако на доминантен начин триумфираа во Бундеслигата, Баварците се пред нов предизвик и ...

Баерн оди по дуплата круна – вечерва е финалето во Купот на Германија

Макфакс - 04.07.2020

Баерн Минхен и Баер Леверкузен вечерва на Олимпискиот стадион во Берлин ќе се борат за трофејот во Купот на Германија. Баерн е најдоминантниот тим во Германија во своите витрини има 19 пехари од Купот, додека Леверкузен само еднаш победиле во ова ...

Флик претпазлив пред куп финалето со Баер

MakPress - 03.07.2020

Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик претпазлив во пресрет на утрешното финалето на Купот на Германија против Баер Леверкузен. – Ова е финале и ова е нешто посебно. Задоволен сум од работата на тимот.

Баерн оди по дуплата круна – вечерва е финалето во Купот на Германија

MTM - 04.07.2020

Баерн Минхен и Баер Леверкузен вечерва на Олимпискиот стадион во Берлин ќе се борат за трофејот во Купот на Германија. Баерн е најдоминантниот тим во Германија во своите витрини има 19 пехари од Купот, додека Леверкузен само еднаш победиле во ова ...

„Фармацевтите“ го сакаат трофејот во германскиот куп

Сител - 04.07.2020

Баерн Минхен и Баер Леверкузен вечерва на Олимпискиот стадион во Берлин ќе се борат за трофејот во Купот на Германија. Баерн е најдоминантниот тим во Германија во своите витрини има 19 пехари од Купот, додека Леверкузен само еднаш победиле во ова ...

Баерн оди по дуплата круна – вечерва е финалето во Купот на Германија

Точка - 04.07.2020

Баерн Минхен и Баер Леверкузен вечерва на Олимпискиот стадион во Берлин ќе се борат за трофејот во Купот на Германија. Баерн е најдоминантниот тим во Германија во своите витрини има 19 пехари од Купот, додека Леверкузен само еднаш победиле во ова ...

Баерн по 20. пат го освои германскиот куп

А1 On - 04.07.2020

Во финалето на фудбалскиот Куп на Германија, Баерн Минхен вечерва во Берлин го совлада Баер Леверкузен со 4:2. За Баварците ова е 20-ти трофеј од националниот куп што е рекорд во германскиот фудбал. Најблиску до Баерн е Вердер Бремен со шест трофеи.

Баерн по 20. пат го освои германскиот куп

Курир - 04.07.2020

Во финалето на фудбалскиот Куп на Германија, Баерн Минхен вечерва во Берлин го совлада Баер Леверкузен со 4:2. За Баварците ова е 20-ти трофеј од националниот куп што е рекорд во германскиот фудбал. Најблиску до Баерн е Вердер Бремен со шест трофеи.

Баерн го освои пехарот број 20 во Купот на Германија и моќно ја обедини двојната круна (ВИДЕО)

МКД - 04.07.2020

Баерн Минхен без многу проблеми го совлада Баер Леверкузен во финалето за титула број 20 во Купот на Германија, „баварците" славеа со 2-4 на „Олимпискиот" стадион во Берлин. На почетокот од ноември, Баерн беше во криза.

Баерн по 20-ти пат го освои германскиот куп

MakPress - 04.07.2020

Во финалето на фудбалскиот Куп на Германија, Баерн Минхен вечерва во Берлин го совлада Баер Леверкузен со 4:2. За Баварците ова е 20-ти трофеј од националниот куп што е рекорд во германскиот фудбал. Најблиску до Баерн е Вердер Бремен со шест трофеи.

Флик претпазлив пред финалето на Купот на Германија

А1 On - 03.07.2020

Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик e претпазлив во пресрет на утрешното финалето на Купот на Германија против Баер Леверкузен. – Ова е финале и ова е нешто посебно. Задоволен сум од работата на тимот.