TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роби ги покани принцот Хари и Меган на вечера

Локално - 18.02.2020

Sвездата на „Одред на самоубијци“ и „Јас, Тоња“, Марго Роби ги покани принцот Хари и Меган Маркл на вечера и, исто така, коментираше за нивното злогласно откажување од привилегии, пренесува „Sun“.

Хари и Меган - Среќни и лежерни во Канада (ФОТО)

MTM - 17.02.2020

На Денот на вљубените принцот Хари и Меган Маркл слетаа во Канада, враќајќи се од САД, каде што одржаа важни состаноци, објави списанието „People“. Фото апаратите на новинарите успеале да го „фатат“ семејството - нешто што ретко се случува откако ...

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен Печат - 17.02.2020

Не е тајна дека Опра Винфри од самиот почеток е на страната на принцот Хари и Меган Маркл, а во медиумите кружеа гласини дека со нив има навистина силно пријателство. Но, сега нивниот однос би можел да е во криза.

Братот на Меган Маркл : Бездомник сум , а таа не сака да ми помогне

Канал5 - 17.02.2020

Томас Маркл Џуниор, 53-годишниот брат на Меган Маркл, ја обвини сопругата на принцот Хари дека одбила да му помогне на своето семејство. Маркл тврди дека неговото славно презиме поминало лошо во бизнисот и тој изгубил голем број на можности, на ...

Принцот Хари и Меган фотографирани за прв пат по скандалот со кралското семејство

А1 On - 17.02.2020

Принцот Хари и Меган Маркл конечно се појавија во јавноста откако изби аферата „Мегзит“ и како што оценуваат медиумите, никогаш не изгледале посреќно. Тие се фотографирани прв пат заедно на денот на вљубените, откако се одрекоа од кралските титули и ...

Кралицата Елизабета со раширени нозе, Кејт во бикини, а Меган со чашка алкохол во рацете – урнебесни фотографии од ...

Точка - 17.02.2020

Дека случувањата во британското кралско семејство се инспиративни и дека ја будат креативноста кај поединци, доказ е еден профил на Инстаграм кој се занимава токму со тоа. Иако никогаш не би можеле да ја замислите кралицата Елизабета со раширени ...

Принцот Хари и Меган Маркл како сиот нормален свет: Сами си го носат товарот (ФОТО)

Убавина и Здравје - 17.02.2020

Осамнаа првите фотографии од принцот Хари и Меган Маркл по нивното заминување од Велика Британија и повлекувањето од кралските должности, популарно наречено „мегзит“. Имено, сопружниците се снимени во петокот, на Денот на вљубените, на аеродромот во ...

Братот на Меган Маркл стана бездомник: Ја нападна популарната сестра дека не му помага

Убавина и Здравје - 17.02.2020

На Меган Маркл семејството од татковата страна ѝ е дефинитивно „камен околу вратот“. По скандалите што ѝ ги приредија таткото и полусестрата, следува и најновиот, во кој главен актер е нејзиниотполубрат Томас Маркл.

Хари и Меган по Мегзит: Сами ги тегнат куферите и веќе не летаат со приватен авион (ФОТО)

Слободен Печат - 17.02.2020

За напуштањето на кралското семејство и започнувањето на самостоен живот на принцот Хари и Меган Маркл не престанува да се зборува, а сега конечно се фотографирани заедно по заминувањето од Англија.

(ФОТО) КОНЕЧНО НАСМЕАНИ – МЕГАН МАРКЛ И ХАРИ САМИ ГИ НОСЕЛЕ КУФЕРИТЕ! Повеќе не летаат со приватен авион, во Америка ...

Екран - 17.02.2020

Меган Маркл (38) и принцот Хари (35) одбегнуваат појавување во јавност. Парот заедно го прославил Денот на вљубените по чиј повод конечно биле снимени заедно, после подолг период. Меган со синот Арчи била во Канада, додека Хари до неодамна бил во ...

Меган Маркл и Хари имаат преслатки прекари еден за друг

Локално - 17.02.2020

Скоро секој љубовен пар има прекари кои ги користат еден за друг, па ниту Меган Маркл и Хари не се исклучок. Но, наместо традиционалните (и помалку досадни) „бебе“ или „душо“, тие се одлучиле за малку попрактични и, сосем сигурно, поуникатни.

Први фотографии од Хари и Меган на заедничко патување

МакМода - 17.02.2020

Војводите од Сасекс биле поканети на неофицијален настан по збогувањето со кралското семејство. На враќање од САД за Канада, тие зрачат. Насмејани и среќни, Хари и Меган зрачат на првите фотографии по Megxit.

Полубратот на Меган Маркл на работ на егзистенција: Останав без куќа, за малку ќе морав и да просам…

Слободен Печат - 17.02.2020

Требаше да биде похумана кон нас, вели полубратот на Меган. Томас Маркл Џуниор (53) полубратот на Меган Маркл (38) тврди дека останал без покрив над глава, без работа и без многу пријателства поради своето презиме, пишува Дејли Мејл .

Меган Маркл и Хари сами ги влечеле куферите! Повеќе не летаат со приватен авион, а во Америка отишле за да...

Точка - 17.02.2020

Меган Маркл (38) и принцот Хари (35) избегнуваат појавувања во јавноста. Парот заедно го прославил Денот на вљубените, а по тој повод конечно бил фотографиран после подолго време. Меган со синот Арчи беше во Канада, додека Хари досега во Велика ...

Кралското семејство ги „брише“ Хари и Меган од сеќавањето?

Н.Македонија - 17.02.2020

Со отстранувањето на фотографијата на која се прикажани Меган и Хари од палатата Кенсингтон, кралскиот двор дава јасен знак за разделбата на двојката од кралското семејство, пишуваат светските медиуми.

„Признавам страшно е“ – Кејт Мидлтон за појавувањето пред болница неколку часа по породување

Црнобело - 17.02.2020

На 22 јули 2013-та, Кејт Мидлтон излезе од лондонската болница St. Mary со широка насмевка и бебе во нејзините раце. Но, изгледа зад насмевката се криел и страв. Војвотката од Кембриџ има три деца – Џорџ, кој се роди во 2013-та, Шарлот, која се роди ...

И Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се повлекуваат од кралските должности

Нане - 17.02.2020

Сите во Обединетото Кралство се изненадени од изјавата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон дека се повлекуваат од нивните кралски должности. Парот објави дека нема да се појавува на официјалните настани.

Принцот Хари и Меган првпат во јавноста по напуштањето на кралското семејство(фото)

Денар - 17.02.2020

За напуштањето на кралското семејство и започнување на независен живот на принцот Хари и Меган Маркл не престанува да се зборува, а сега конечно се фотографирани заедно откако ја напуштија Англија.

Братот на Меган стана бездомник

Репортер - 17.02.2020

Братот на Меган Маркл, Томас Маркл вели дека ја изгубил работата и останал без кров на главата поради војвотката, пишува „Дејли Мејл“. Неможејќи да најде работа, тој вели дека морал да спие под мост и да проси на улица.

Братот на Меган без скршена пара: Требаше да биде похумана со мене

Локално - 17.02.2020

Томас Маркл, кој е полубрат на Меган Маркл, тврди дека останал бездомник поради товарот кој го носи во име на својата популарна сестра. Тој, како што тврди, изгубил многу добри прилики за работа само поради презимето, но и дека сестра му Меган и ...

Полубратот на Меган Маркл стана бездомник: „Требаше да биде похумана со семејството“

Вистина.мк - 17.02.2020

Том Маркл, полубратот на Меган Маркл тврди дека станал бездомник поради теретот на неговото презиме, па така останал без многу работни ангажмани. Тој ја осуди Меган и Хари дека се занимаваат со добротворни цели, а не помагаат на семејството.

Пријателите тврдат: Хари и Меган ќе го растат синот како веган

Локално - 17.02.2020

Принцот Хари и Меган Маркл планираат својот син Арчи да го растат како веган, тврдат извори блиски на парот. Таа вест протече уште на почетокот на минатата година, но се претпоставуваше дека монархијата нема да ја толерира нивната желба синот да го ...

Полубратот на Меган Маркл стана бездомник: Таа е на пиедесталот, а не го гледа семејството

Курир - 17.02.2020

Хаосот на семејството Маркл продолжува. Том Маркл, 53-годишниот полубрат на Меган Маркл од страната на неговиот татко, стана бездомник, тврдејќи дека презимето му одземало многу можности за живот.

Кејт Мидлтон со емотивна исповед: Цело време се грижев дали ќе бидам добра мајка

Локално - 16.02.2020

Војвотката од Кембриџ, сопругата на принцот Вилијам, ја истакнала важноста на првите години од животот на детето во подкастот објавен во саботата, со кој сака да ја промовира грижата за децата.

Кралското семејство ги брише Хари и Меган од сеќавање- оваа глетка е јасен доказ за нивните последици од заминувањето ...

Курир - 17.02.2020

Со отстранувањето на фотографијата на која се прикажани Меган и Хари од палатата Кенсингтон, кралскиот двор дава јасен знак за разделбата на двојката од кралското семејство, пишуваат светските медиуми.

Кралското семејство ги брише Хари и Меган од сеќавање – Oваа глетка е јасен доказ за нивните последици од заминувањето

Убавина и Здравје - 17.02.2020

Со отстранувањето на фотографијата на која се прикажани Меган и Хари од палатата Кенсингтон, кралскиот двор дава јасен знак за разделбата на двојката од кралското семејство, пишуваат светските медиуми.

Меган и Хари сами ги влечат куферите и летаат со комерцијален лет ФОТО

+инфо - 18.02.2020

Меган со синот Арчи престојуваше во Канада за време на драмата по повод нивното откажување од кралските должности. Меган Маркл (38) и принцот Хари (35) одбегнуваат да се појавуваат во јавноста.