TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобили, скапоцени предмети, позлатена капија: Лепа Брена ги отвори вратите на својот дом и го покажа луксузот во ...

Курир - 12.02.2019

Познато е дека Лепа Брена веќе со години заедно со семејството живее во семејниот дом во луксузниот дел на Белград. Фолк ѕвездата вчера се врати од одморот на Бора Бора каде уживаше по австралиската турнеја заедно со својот син Стефан.

Што јава синот на Лепа Брена на Бора-Бора?

Вечер - 12.02.2019

Стефан Живојиновиќ, синот на Лепа Брена, се прости од годишниот одмор на Малдиви, Бали, Бора Бора (каде што јаваше на отровните риби со опашката) од Филипините…. Во тој егзотичниот свет помалку од еден месец бил со помалиот брат, со мама Фахрета и ...

Лепа Брена ја прокоментира порно аферата на Јелена Карлеуша

Вистина.мк - 12.02.2019

Лепа Брена вчера се врати од едно месечен одмор, а пејачката истакна дека не ги следела случувањата во Србија. Меѓутоа,таа знае за порно аферата на Јелена Карлеуша со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш.

Лепа Брена се врати од луксузниот одмор на Бора Бора и откри еден детаљ од кој естрадата занеми (ФОТО)

Курир - 11.02.2019

Балканската пејачка Лепа Брена овој период од годината секогаш со години наназад го користи за одмор и релаксација на далечни тропски дестинации далеку од студениот Балкан. Таа оваа година покрај Австралија каде беше на турнеја, замина и за Бора ...

Автомобили, скапоцени предмети, позлатена капија: Лепа Брена ги отвори вратите на својот дом и го покажа луксузот во ...

Скопје24 - 12.02.2019

Познато е дека Лепа Брена веќе со години заедно со семејството живее во семејниот дом во луксузниот дел на Белград. Фолк ѕвездата вчера се врати од одморот на Бора Бора каде уживаше по австралиската турнеја заедно со својот син Стефан.

Лепа Брена: „Ќе се грабам со мајка ѝ на Александра, сепак, јас сум во предност“

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Пејачката Лепа Брена се врати од Бора Бора, каде што одмораше со семејството, па проговори за приновата што за еден месец ќе пристигне во нивното ...

Лепа Брена конечно прозборе за аферата на Карлеуша: „Од нејзина страна сум, нема убиено некого“

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Се огласи во јавноста и го кажа своето мислење за скандалот Лепа Брена која во моментов се одмара на Бора Бора конечно се огласи во јавноста и ја прокоментира порно аферата на Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш притоа потенцирајќи дека Карлеуша секогаш ...

Зошто Северина замина од куќата на свекорот Кеба?

Вечер - 11.02.2019

Деновиве низ српската естрада, а со тоа и на балканската околку причините за заминувањето на Северина Којиќ од семејната куќа на родителите на нејзиниот сопруг Игор, се крена голема узбуна.

Еве што порача Лепа Брена за аферата на Карлеуша!

iPortal - 11.02.2019

Лепа Брена иако беше на одмор на Бора-Бора и буквално одмараше и од социјалните мрежи, сепак е во тек со порно аферата која веќе подолг период го тресе Балканот, а се однесува на нејизната колешка Јелена Карлеуша.

Северина не сака веќе да живее под ист покрив со Кеба

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Им било време да се осамат Северина Којиќ и нејзиниот сопруг Игор одлучија да купат имот во Белград, објави „Ало!“ Бидејќи тие секогаш кога остануваат во Белград, престојуваат во куќата на нивниот татко и свекор Драган Којиќ Кеба, двајцата решиле ...

Лепа Брена проговори за бременоста на Александра Пријовиќ

Вистина.мк - 11.02.2019

По еден месечен одмор, Лепа Брена заедно со семејството се врати во Србија, па пејачката проговори за Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ кои го очекуваат првото дете. „Александра е супер, тоа е нешто најубаво што очекуваме да се случи оваа ...

(Фото) Лепа Брена во средношколските денови

Репортер - 11.02.2019

Обожавателите на најголемата музичка ѕвезда во поранешна Југославија, Лепа Брена, споделија на социјалните мрежи фотографија од пејачката во периодот од нејзините средношколски денови. Фабовите на Брена непрекинато ја шеруваат фотографијата од ...

(ВИДЕО) Љубовната приказна на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ

Фактор - 10.02.2019

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се венчале на 7-ми декември 1991-ва година, а на свадбата присуствувале околу 600 гости. Најпопуларната пејачка на Балканот и познатиот српски тенисер се во брак 27 години, а тогаш нивната свадба беше прогласена за ...

Лепа Брена конечно се врати во Белград: „За еден месец сменив 18 авиони!“

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Почна од Австралија, заврши на Бора Бора Балканската пејачка Лепа Брена овој период од годината секогаш со години наназад го користи за одмор и релаксација на далечни тропски дестинации далеку од студениот Балкан.

Лепа Брена проговори за бременоста на Александра Пријовиќ

ЗаЗабава - 12.02.2019

Пејачката проговори за Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ кои го очекуваат првото дете. „Александра е супер, тоа е нешто најубаво што очекуваме да се случи оваа година“ вели Брена и додава: „Ние се им препуштаме на родителите, тоа ќе ни биде ...