TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малку прехранбени фирми се пријавиле за субвенционирана струја, можно замрзнување на цените

Алфа - 24.11.2022

Само 20 отсто од производителите на храна се пријавиле за субвенвионирана цена на електрична енергија. Од најавените 1000, 235 компании кои се снабдуваа на слободен пазар каде цената е повисока склучиле нови договори со ЕСМ продажба за да добиваат ...

Бектеши: Половина од училиштата не знаеле да пополнат формулари за евтина струја

МКД

Половина од училиштата не сакаат субвенционирана струја од ЕСМ

А1 On

Општините ги пријавувале општинските згради, наместо да ги пријават училиштата за субвенционирана струја

А1 On

Од 1-ви декември субвенционирана струја

4NEWS

Само половина училишта се пријавиле за поевтина субвенционирана струја?!

Слободен Печат

КОВАЧЕВСКИ РЕВОЛТИРАН ОД ОПШТИНИТЕ Субвенционираната струја не се дава за седење во канцеларија и за пиење кафе

+инфо

Алсат-М Фактор Макфакс MTM Либертас Точка МКД

Од 1 декември субвенционирана струја – задолжително намалување на цените на прехранбените производи

ТВ21 - 24.11.2022

Компаниите од прехранбениот сектор, училиштата но и јавните претпријатија кои што се пријавија на повикот од Владата, од први декември ќе добиваат субвенционирана електрична енергија. Иако претходно фирмите бараа пониска електрична енергија, сепак ...

Од 1 декември ќе мора да се намалат цените на основните прехранбени производи

Курир

Од 1 декември ќе мора да се намалат цените на основните прехранбени производи

Бизнис Вести

Од 1 декември ќе мора да се намалат цените на основните прехранбени производи

Опсервер

Од 1 декември ќе мора да се намалат цените на основните прехранбени производи

Нетпрес

Од 1 декември ќе мора да се намалат цените на основните прехранбени производи

24Инфо

Прехранбените производи ќе треба да ги поевтинат и оние кои не се пријавиле за бенефицирана струја

Независен

Канал5 Скопје24 ТВ21 еМагазин Сител Агротим

Бектеши повторно тврди: Од 1 декември пониски цени на основните прехранбени производи, Пазарната инспекција ќе ...

360 степени - 24.11.2022

Дополнителни контроли се очекуваат од 1 декември кога ќе започне да се применува мерката за субвенционирање на електрична енергија за компаниите кои произведуваат основни прехранбени производи, вели министерот за економија Од 1 декември треба да ги ...

Бектеши: Реално е да се намалат цените на храната за 10 проценти

Слободен Печат

Бектеши: Реално е цените за храната да се намалат за 10 отсто

Press24

Бектеши: Трговците да не бараат алиби и да ги намалат цените

Алсат-М

Од 1 декември соодветни мерки за компаниите од прехранбениот сектор што нема да ги намалат цените на производите

Алсат-М

Од 1 декември ќе мора да се намалат цените на основните прехранбени производи

Факултети

Од 1 декември ќе мора да се намалат цените на основните прехранбени производи

Фокус

Н.Македонија 4NEWS

Од 1 декември поевтина струја за дел од училиштата, комуналните претпријатија и компаниите од прехранбената индустрија

360 степени - 24.11.2022

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски на денешната прес-конференција порача дека ЕСМ во моментов прави пресметки за потребната количина енергија која ќе биде потребна за 518 нови субјекти што од 1 декември ќе се снабдуваат со електрична ...

Ковачевски: Вкупно 518 компании од прехранбена индустрија, училишта и институции од витално значење, од први декември ќе имаат поевтина струја

ТВ21

Утре истекува рокот за аплицирање за снабдување со струја по поевтина цена

24 Вести

ЕСМ: Најдоцна до утре до 14:00 часот правните субјекти да аплицираат за повластено користење струја

Вечер Прес

Утре истекува рокот за аплицирање за снабдување со струја по повластена цена

Lider

ЕСМ: Најдоцна до утре до 14:00 часот правните субјекти да аплицираат за повластено користење струја

Бриф

Ковачевски ги моли општините и градоначалниците место да уживаат во удопство и да варат кафе, да се пријават за струја со попуст за училиштата и водостопанствата

Сакам да кажам

24Инфо Centar Centar 4NEWS Локално Република Кумановски м. Frontline

Од 1 декември субвенционирана струја ќе добиваат и 233 основни и средни училишта, 50 јавни претпријатија и 235 субјекти ...

Сител - 24.11.2022

– Заклучно со вчера, кога истече рокот, за субвенционирано снабдување со електрична енергија по повластена цена од 1 декември се пријавиле 233 јавни основни и средни училишта од сите градови од вкупно 474-те на територијата на државата, 50 јавни ...

Kовачевски: Вкупно 518 компании од први декември ќе користат поевтина струја

Во Центар

Од 1 декември субвенционирана струја ќе добиваат и 233 основни и средни училишта, 50 јавни претпријатија и 235 субјекти од прехранбениот сектор

MakPress

Од 1 декември субвенционирана струја ќе добиваат и 233 основни и средни училита, 50 јавни претпријатија и 235 субјекти од прехранбениот сектор

Либертас

Од 1 декември субвенционирана струја ќе добиваат и 233 основни и средни училишта, 50 јавни претријатија и 235 субјекти од прехранбениот сектор

ТВ21

Од 1 декември субвенционирана струја ќе добиваат и 233 основни и средни училита, 50 јавни претријатија и 235 субјекти од прехранбениот сектор

Бизнис Вести

Од 1 декември субвенционирана струја за 233 училишта, 50 јавни претпријатија и 235 прехранбени фирми

Независен

4NEWS Опсервер Скопје инфо 24Инфо Бриф еМагазин Курир Press24