TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ванковска од Струга: Државата постои за граѓаните, а не граѓаните за државата

Макфакс - 13.04.2024

Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска, придружувана од носителот на ИЕ5, Јована Мојсоска претставувањето на програмата за претседател на Македонија го продолжи со средби со граѓани во Струга.

Кандидатот за претседател Билјана Ванковска ја претставува програмата во Македонска Каменица и Делчево

А1 On

Ванковска утре на средба со охриѓани на Градскиот плоштад

OhridNews

Ванковска: Не смееме да бидеме кираџии во сопствената татковина

Антропол

Ванковска во посета на Каменица и Делчево

Скопје1

Ванковска пред граѓаните на Македонска Каменица и Делчево: Нема да инвестираме пари во воени, туку во социјални и развојни цели за Македонија

Макфакс

Ванковска пред граѓаните на Македонска Каменица и Делчево: Нема да инвестираме пари во воени туку во социјални и развојни цели за Македонија

Опсервер

Точка MakPress MTM Антропол Точка

Граѓани донираат по 200, 500, 1.000 денари за кампањата, дава кој колку може, вели Ванковска

Макфакс - 12.04.2024

Секое утро добивам извештај од сметката за изборната кампања, и иако приливот со донации на граѓани е скромен, останувам длабоко трогната кога ќе видам донации од 200, 500, 1000 денари, изјави кандидатката за претседателка на државата, Билјана ...

ВАНКОВСКА КАЖА КОЛКУ ПАРИ ТРОШИ ЗА КАМПАЊАТА: „Дал кој колку можел, 209, 500, 1.000 денари“

Фактор

Донации од 200, 500, 1000 денари: Ванковска кажа колку пари легнуваат на наменската сметка за изборите

А1 On

Граѓани донираат по 200, 500, 1.000 денари за кампањата, дава кој колку може, вели Ванковска

MTM

Граѓани донираат по 200, 500, 1.000 денари за кампањата, дава кој колку може, вели Ванковска

Опсервер

Граѓани донираат по 200, 500 и 1000 денари за изборната кампања на Ванковска

Фокус

Граѓани донираат по 200, 500, 1.000 денари за кампањата, дава кој колку може, вели Ванковска

Точка

За нив, Сонцето изгрева на запад, за нас Сонцето се движи – Ванковска ги повика ривалите во претседателската кампања на ...

Телма - 11.04.2024

Сите шестмина, колку и да изгледаат различно, припаѓаат на иста политичка матрица која се обидува да ја сочува оваа статус-кво состојба, рече Билјана Ванковска, претседателска кандидатка на Левица, вечерва во Куманово.

Ванковска од Гази Баба: Демократијата е сосема излезена од шините

Макфакс

Ванковска и претставници на Левица на средби со жители на Гази Баба

Слободен Печат

Ванковска од Гази Баба: Демократијата е сосема излезена од шините

А1 On

Ванковска од Гази Баба: Демократијата е сосема излезена од шините

Опсервер

Ванковска од Гази Баба: Демократијата е сосема излезена од шините

Точка

ВАНКОВСКА: Укинување на договорите и носење нов Устав

Денешен

Press24 МКД Скопје1 Макфакс Опсервер Точка MTM