TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цвијиќ и Радичевиќ го напуштаат Вардар и се селат во Букурешт

Sport 1 - 14.02.2018

Актуелната ситуацијата во таборот на ЖРК Вардар будно ja следат останатите ракометни гиганти и чекаат било каква шанса да „зграбат“ некоја од ракометарките. Драгана Цвијиќ медиумите веќе ја преселија во Ѓер, но според црногорските медиуми, Цвијовиќ ...

Додека Вардар се пребројува, Ѓер се расфрла со пари

24 Ракомет - 14.02.2018

Додека женскиот Вардар ги брои последните месеци од функционирањето како сериозен европски клуб, европскиот шампион Ѓер, не жали пари и носи нови засилувања со кои посакува да ја задржи доминацијата во Лигата на шампионите.

Кузнецова: Сите бевме шокирани и плачевме кога ги дознавме лошите вести

24 Ракомет - 14.02.2018

Откако стана јасно дека ова е последна сезона да го гледаме женскиот состав на Вардар во ваков формат, сите ѕвезди на клубот почнаа со потрагата по нови средини за идната сезона. Веќе е јасно каде ќе оди Амандин Лејно, а наскоро ќе ги дознаеме и ...

Цвијиќ е поблиску до Букурешт

TopSport - 14.02.2018

Ракометарката на Вардар, Драгана Цвијиќ, која на почетокот на сезоната ги засили црвено-црните, поради најавените промени и кратењето на буџетот, како и останатите ракометарки ќе го напушти клубот по завршувањето на сезоната.

Драгана Цвијиќ наместо во Ѓер се сели во Букурешт?

Екипа - 14.02.2018

Српската репрезентативка Драгана Цвијиќ, по заминувањето од Вардар на крајот од сезоната, наместо во Ѓер, може да се пресели во редовите на ЧСМ Букурешт. Ѓер ги официјализира трите нови засилувања за новата сезона, а меѓу нив не е пикерот на Вардар.

Ништо од Ѓер, Цвијиќ пред портите на ЦСМ Букурешт

Gol.mk - 14.02.2018

Драгана Цвијиќ, можеби најдобриот пивот во женскиот ракомет, по крајот на сезоната како и сите останати странски ракометарки ќе си замине од Вардар, а како што стојат работите, кариерата ќе ја продолжи во Романија.

Лејно потпиша за Ѓер од следната сезона

Шеталиште - 13.02.2018

Францускиот чувар на мрежата Амандин Лејно дресот на Вардар ќе го замени со оној од Ѓер, откако двете странија договорија соработка која ќе започне следната сезона. Лејно со унгарскиот шампион потпиша договор на една година со опција за продолжување ...

Самсоненко го жртвувал ЖРК, за да продолжи со РК и ФК Вардар!

Sport 1 - 13.02.2018

Амандин Лејно е првата ракометарка на Вардар која официјализираше трансфер, откако раководството на ЖРК Вардар соопшти дека од следната сезона ќе продолжи со многу поскромен буџет. Французинката вчера беше претставена како нов голман на Ѓер, а ...

Лејно: Вардар ми донесе радост, жал ми е што завршува вака

Екипа - 13.02.2018

Амандин Лејно вчера ги разреши сите дилеми околу својата иднина потпишувајќи договор со Ѓер. Сепак, Французинката не го крие разочарувањето што авантурата во Вардар ќе заврши на ваков начин, со финансиски колапс на тимот и заминување на сите ...

Лејно: Вардар ми донесе голема радост, тажна сум што ќе заврши вака

Gol.mk - 13.02.2018

Француската голманка во редовите на ЖРК Вардар , Амандин Лејно од вчера и официјално откри дека стави потпис на договор со унгарски Ѓер . Таа ќе си замине од Скопје на крајот од сезоната и ќе игра за европскиот шампион една година, со можност ...

Лејно: Немавме избор, моравме да се снаоѓаме, навистина е чудно...

SportMedia - 13.02.2018

Амандин Лејно и официјално во следните две сезони ќе го носи дресот на унгарскиот тим на Ѓер. Французинката за „Лакип" го потврди она што веќе е познато, ЖРК Вардар од следната сезона ќе биде само еден обичен тим.

Лејно откри нешто за спонзорот на ЖРК Вардар што долго време се шпекулираше

Дерби - 13.02.2018

Амандин Лејно голманката на ЖРК Вардар, која брани во одлична форма и која е една од најдобрите ракометарките оваа сезона, во интервју за француски „Л’Екип“,потврди дека од наредната сезона ќе биде нов голман на Ѓер, а го откри она што подолго време ...

Лејно се отвори за „Лекип“ и откри што им било кажано од управата на Вардар

Спортклуб - 13.02.2018

Актуелната светска шампионка со Франција и голманката на Вардар, Амандин Лејно во текот на вчерашниот ден потпиша за Ѓер каде што ќе се пресели на почетокот на идната сезона. Ова доаѓа откако управата на „црвено-црните“ им соопшти на сите ...

Ѓер прави тим од кој ќе боли глава (Видео)

Дерби - 13.02.2018

Амандин Лејно голманката на ЖРК Вардар, која брани во одлична форма и која е една од најдобрите ракометарките оваа сезона, во интервју за француски „Л’Екип“,потврди дека од наредната сезона ќе биде нов голман на Ѓер.

Лејно по потврдата дека заминува во Ѓер: Жал ми е што приказната заврши на ваков начин

Дерби - 12.02.2018

Амандин Лејно ја игра последната сезона во дресот на македонскиот првак Вардар, а нејзина следна дестинација ќе биде Ѓер. Французинката од следната сезона ќе застане на голот на во моментов актуелниот европски шампион, трансфер кој дефинитивно ќе ...

Лејно: Немам друг избор, освен да си заминам!

24 Ракомет - 13.02.2018

Француската репрезентативка Амандин Лејно на крајот на сезоната ќе си замине од Вардар и ќе се пресели во европскиот шампион Ѓер. Таа потпиша едногодишен договор, со можност да биде продолжен за уште, доколку двете страни се задоволни од соработката.

Лејно : Го сакам Вардар, но немам друг избор освен да си заминам!

Спортски - 13.02.2018

Француската голманка во редовите на ЖРК Вардар Амандин Лејно од вчера и официјално откри дека стави потпис на договор со унгарски Ѓер Таа ќе си замине од Скопје на крајот од сезоната и ќе игра за европскиот шампион една година, со можност ...

Лејно откри нешто за спонзорот на ЖРК Вардар што долго време се шпекулираше

Точка - 13.02.2018

Амандин Лејно голманката на ЖРК Вардар, која брани во одлична форма и која е една од најдобрите ракометарките оваа сезона, во интервју за француски „Л’Екип“,потврди дека од наредната сезона ќе биде нов голман на Ѓер, а го откри она што подолго време ...

Амандин Лејно потпиша за Ѓер

ЗаЗабава - 13.02.2018

Амандин Лејно во текот на вчерашниот ден потпиша за Ѓер каде што ќе се пресели на почетокот на идната сезона. Ова доаѓа откако управата на црвено-црните им соопшти на сите интернационалки дека по крајот на тековната сезона се слободни.

Ѓер прави тим од кој ќе боли глава

Точка - 13.02.2018

Амандин Лејно голманката на ЖРК Вардар, која брани во одлична форма и која е една од најдобрите ракометарките оваа сезона, во интервју за француски „Л’Екип“,потврди дека од наредната сезона ќе биде нов голман на Ѓер.

Ѓер прави тим од кој ќе боли глава

Канал 77 - 13.02.2018

Амандин Лејно голманката на ЖРК Вардар, која брани во одлична форма и која е една од најдобрите ракометарките оваа сезона, во интервју за француски „Л’Екип“,потврди дека од наредната сезона ќе биде нов голман на Ѓер.