TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Пронајдено е кучето на Марија која загина во стравичната сообраќајка - исплашен и нервозен најден е Жика

Press24 - 12.10.2018

Семејството на трагично настраданата Марија Чајетанац со денови го бараше нејзиното куче кое во моментот на несреќата било со неа во автомобилот. Кучето Жика е пронајдено во Мајотовац, во близина на местото каде се случил стравичниот верижен судир.

Се огласи семејството на настраданата Марија: „Жика е се што ни остана, најдете го и пружете ни утеха“

Press24 - 11.10.2018

Семејството на настраданата Марија упатило апел да се пронајде кучето кое било во автомобилот на настраданата Марија, која загина во тешката сообраќајка завчера на автопатот Белград-Ниш. Во верижниот судир на патот Белград-Ниш загинаа 8 лица, додека ...

Ало, вашата ќерка е мртва: Потресни исповеди на семејствата на настраданите во верижниот судир!

Република - 11.10.2018

Слушнав на вести дека се случил верижен судир кај Јагодина, па и звонев на ќерка ми Марија, бидејќи знаев дека со автомобилот тргна по тој пат. Телефонот долго ѕвонеше, а потоа се јави маж кој се претстави како полицаец и ми рече дека мојата ќерка е ...

„Вашата ќерка е мртва“ - потресна исповед на семејството на настраданата Марија во верижниот судир

Press24 - 10.10.2018

Таткото на 33-годишната Марија Чајетинац, која настрадала во својот автомобил во верижниот судир, ја барал својата ќерка на мобилниот телефон кој на патот го пронашол полицаец и му ја соопштил страшната вест.

„Вашата ќерка е мртва“ – потресна исповед на семејството на настраданата Марија во верижниот судир

МК News - 10.10.2018

Таткото на 33-годишната Марија Чајетинац, која настрадала во својот автомобил во верижниот судир, ја барал својата ќерка на мобилниот телефон кој на патот го пронашол полицаец и му ја соопштил страшната вест.

На нејзиниот телефон се јави полицаец и рече дека е мртва

Нетпрес - 11.10.2018

Таткото на 33-годишната Марија Чајетинац, која настрадала во својот автомобил во верижниот судир, ја барал својата ќерка на мобилниот телефон кој на патот го пронашол полицаец и му ја соопштил страшната вест.