TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД и Северна Македонија го потпишаа меморандумот за разбирање за безбедност на 5Г технологии

Глас на Америка - 23.10.2020

Најпогодени со потпишувањето на овие меморандуми се кинеските телекомуникацикси корпорации како „Хуавеј“ и „ЗТЕ“. Со потпишувањето на овој документ земјата се приклучи на низата европски држави кои имаат склучено вакви спогодби со Вашингтон со кои ...

Македонија и САД потпишаа Меморандум за 5 Г технологијата

МКД - 23.10.2020

Меморандумот го потпишаа премиерот Зоран Заев и американскиот потсекретар за економски раст, енергија и животна средина, Кеит Крач, кој за Заев изрече комплименти како за политичар визионер.

Заев за меморандумот за 5Г со САД: Тоа е од витално значење за нашата економија и национална безбедност

360 степени - 23.10.2020

Владите на Северна Македонија и САД денеска потпишаа Меморандум за разбирање и за безбедност на 5Г технологијата. Потписите на документот ги ставија премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина на САД Кит Крач.

Македонија потпиша меморандум со САД за 5Гмрежата

Фокус - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД, Кеит Крач денеска потпишаа меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии. -Со меморандумот Република Северна Македонија и САД ја ...

Заев и Крач потпишаа меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии

Канал5 - 23.10.2020

Премиерот Заев и потсекретарот на САД потпишаа меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии. Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во владата на САД Кеит Крач попладнево потпишаа меморандум за ...

Заев: Северна Македонија и САД ја потврдија соработката за безбедност на 5G технологии

Centar - 23.10.2020

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на Соединетите Американски Држави Кеит Крач, денеска потпишаа меморандум за разбирање за безбедност на 5G ...

Заев:„5Г мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на струјата“ – Македонија и САД потпишаа ...

ММС - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот на САД за економски раст, енергија и животна средина денеска во Владата потпишаа меморандум за разбирање за безбедност на 5Г техонологии. – Со меморандумот РС Македонија и САД ја потврдуваат својата желба да ја ...

ЗАЕВ: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија

Денешен - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

Заев потпиша меморандум за 5G мрежа со САД: Ќе се овозможи огромна низа нови апликации

Локално - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во владата на САД Кеит Крач потпишаа меморандум за разбирање за безбедност на 5g технологии. -Со меморандумот Република Северна Македонија и САД ја потврдуваат ...

Македонија подготвува терен за 5г технологија

24 Вести - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во владата на САД Кеит Крач потпишаа меморандум за разбирање за безбедност на 5g ...

(Во живо) Изјави на премиерот Заев и американскиот потсекретар Крач

Независен - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД денеска потпишуваат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии. Потпишување меморандум за разбирање за 5G и изјави на премиерот Заев и ...

(ВО ЖИВО) Заев потпишува меморандум со САД за 5Г

360 степени - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД Кеит Крач, потпишуваат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии. По чинот на потпишување предвидени се и ...

Изјави на премиерот Заев и американскиот потсекретар Крач (ВО ЖИВО)

Опсервер - 23.10.2020

Скопје, 23 октомври 2020 () – Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД денеска потпишуваат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии.

Северна Македонија и САД ќе потпишат меморандум за 5Г: кинеските „Хуавеј“ и „ЗТЕ“ одат на „црна листа“

360 степени - 23.10.2020

Северна Македонија и САД денеска ќе потпишат, како што соопшти Владата, меморандум за разбирање за безбедност во 5Г-технологии. Потпис на документот ќе стават премиерот Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина на ...

(ВО ЖИВО) Потпишување меморандум за разбирање за 5G и изјави на Заев и Крач

iPortal - 23.10.2020

Потпишување меморандум за разбирање за 5G и изјави на премиерот Заев и Потсекретарот на САД ...

(Во живо) Изјави на премиерот Заев и американскиот потсекретар Крач

Либертас - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД денеска потпишуваат меморандум за разбирање за безбедност на 5G ...

Ќе има ли некои забрани: Заев ќе потпише меморандум за безбедност на 5Г технологии

Фактор - 23.10.2020

Претседателот на Владата Зоран Заев и Потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на Соединетите Американски држави Кеит Крач, денеска ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии.

И Македонија станува дел од „Чиста 5Г мрежа“

Р.С.Европа - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД Кеит Крач, потпиша меморандум за разбирање за безбедност на 5Г технологии. Освен Македонија и Косово денеска склучува договор со САД за 5Г мрежа.

Битка на два фронта– против вирусот и лагите за 5G

Deutsche Welle - 23.10.2020

ЕУ има потреба од стратегија против дезинформациите за 5G технологиите. Во спротивно, лагите ризикуваат да го уништат економското закрепнување, се вели во писмото на 15 земји. Иако бројките на новозаразени од Ковид -19 во Северна Македонија рапидно ...

Премиерот Заев и потсекретарот на САД, Крач ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии

Centar - 23.10.2020

Премиерот Заев и потсекретарот на САД, Крач, денеска во 17:00 часот ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и Потсекретарот за економски раст, енергија и ...

Преглед на вести во 15 часот: Дурловски ја отпеа последната песна во Парламентот, ќе се занимавал со земјоделие, нов ...

Frontline - 23.10.2020

МИЦКОСКИ со нов „историски“ бисер : Власта е во фаза на предвизантиска пропаст. ДУРЛОВСКИ ја отпеа последната песна во Парламентот, ќе се занимавал со земјоделие. ЗАВРШЕНА амандманската расправа за ребалансот на Буџетот .

Битка на два фронта– против вирусот и лагите за 5G

Либертас - 23.10.2020

ЕУ има потреба од стратегија против дезинформациите за 5G технологиите. Во спротивно, лагите ризикуваат да го уништат економското закрепнување, се вели во писмото на 15 земји,пишува Дојче веле .

Премиерот Заев и потсекретарот на САД Крач ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии

Опсервер - 23.10.2020

Скопје, 23 октомври 2020 () – Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД Кеит Крач денеска во 17:00 часот ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии.

Премиерот Заев и потсекретарот на САД Крач ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии

Либертас - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД Кеит Крач денеска во 17:00 часот ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии.

Заев и потсекретарот на САД Крач ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии

24Инфо - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД Кеит Крач денеска во 17:00 часот ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии.

Заев и Крач ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии

Канал5 - 23.10.2020

Премиерот Заев и потсекретарот на САД Крач ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии. Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД Кеит Крач денеска во 17:00 часот ќе ...

Премиерот Заев и потсекретарот на САД Крач ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии

Кумановски м. - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД Кеит Крач денеска во 17:00 часот ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии.

(Вo живо) Изјави на премиерот Заев и американскиот потсекретар Крач

24Инфо - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД денеска потпишуваат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии. ...

Изјави на премиерот Заев и американскиот потсекретар Крач (ВО ЖИВО)

Вечер Прес - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД денеска потпишуваат меморандум за разбирање за безбедност на 5G ...

Заев и Крач ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии

MakPress - 23.10.2020

Премиерот Заев и потсекретарот на САД Крач ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии. Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД Кеит Крач денеска ќе потпишат ...

Заев: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија

iPortal - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

Заев: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија

Сител - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

Заев: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија

Опсервер - 23.10.2020

– Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните ...

Заев: 5G ЌЕ ПРЕДИЗВИКА ПОПОЗИТИВНИ ЕФЕКТИ отколку појавата на електричната енергија

Вечер - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

(ВИДЕО) Заев: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија

Бриф - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

Заев: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на струјата

еМагазин - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

Заев: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија

Frontline - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

Македонија потпиша меморандум со САД за 5Г мрежа, Заев тврди дека таа ќе донесе попозитивни ефекти отколку појавата на ...

Република - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

ВИДЕО: Податоците на 5 Г мрежите дополнително ќе ги поврзат економиите во светот

Слободен Печат - 23.10.2020

5G ќе овозможи огромна низа нови апликации, вклучително и обезбедување клучни услуги за јавноста што ќе им користат на нашите граѓани и на нашата економија, рече премиерот Зоран Заев. Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, ...

И Македонија станува дел од „Чиста 5Г мрежа“, Заев и американскиот потсекретар Крач потпишаа меморандум

Скопје1 - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД, Кеит Крач денеска потпишаа меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии. Со меморандумот Република Северна Македонија и САД ја ...

Заев: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија

Вечер Прес - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

И Македонија станува дел од „Чиста 5Г мрежа“

Независен - 23.10.2020

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД, Кеит Крач денеска потпишаа меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии. Со меморандумот Република Северна Македонија и САД ја ...

Заев: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија

4NEWS - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

Заев: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија

24Инфо - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

Заев: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија

ТВ21 - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

Заев: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија

Бизнис Вести - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

Заев: 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија

Либертас - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

Потпишан Меморандум за 5Г со САД

+инфо - 23.10.2020

Премиерот Заоран Заев нагласи дека со Меморандумот РСМ и САД ја потврдуваат својата желба да ја зајакнат соработката поврзана со спроведувањето на 5G технологијата. Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе ...

(ВИДЕО) Заев: 5Г ќе предизвика многу попозитивни ефекти од појавата на струјата

А1 On - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...

Заев: 5G мрежата ќе има попозитивни ефекти од електричната енергија

Фактор - 23.10.2020

Кога зборуваме за дигитализација како за четврта револуција, 5G-мрежата ќе предизвика многу попозитивни ефекти отколку појавата на електричната енергија и ќе биде инструмент за трансформација, односно за дигитализација на традиционалните индустрии, ...