TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Османи: За СЈО напоредно да се преговара со опозицијата, но и да се бара собраниско мнозинство

+инфо - 23.03.2019

Очигледно дека вчера таа рунда не успее да даде резултати, изјави тој. Продолжување на преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за судбината на СЈО и истовремени разговори со пратениците во потрагата по двотретинско мнозинство, најави денеска вицепремиерот за ...

Османи: Паралелно со преговорите, ќе бараме и двотретинско за СЈО

CivilMedia - 23.03.2019

Двете неуспешни средби на партиските групи за законот за СЈО ја натерале власта да размислува и за алтернативно решение за гласање на реформските закони, како и тие за СЈО и Јавното Обвинителство.

(Видео) Османи за СЈО: Да продолжат преговорите, но и потрагата по двотретинско мнозинство

Макфакс - 23.03.2019

Да продолжат преговорите со опозициската ВМРО-ДПМНЕ за заеднички договор за судбината на СЈО, но истовремено да продолжат и разговори со пратениците во потрагата по двотретинско мнозинство, порача денеска вицепремиерот за европски прашања Бујар ...

Османи: Комуникација со пратениците за мнозинство за статусот на СЈО

1tv - 23.03.2019

Комуникација со пратениците за обезбедување на мнозинство во Собранието за законското решение за СЈО, бара Османи. Откако вчера пропадна обидот на власта и ВМРО-ДПМНЕ за договор со кој се крои судбината на СЈО, Вицепремиерот за европски прашања бара ...

(ВИДЕО) Османи за СЈО: Да продолжат преговорите, но и потрагата по двотретинско мнозинство

А1 On - 23.03.2019

Да продолжат преговорите со опозициската ВМРО-ДПМНЕ за заеднички договор за судбината на СЈО, но истовремено да продолжат и разговори со пратениците во потрагата по двотретинско мнозинство, порача денеска вицепремиерот за европски прашања Бујар ...

Османи: Комуникација со пратениците за да се обезбеди мнозинство за Законот за СЈО

Р.С.Европа - 23.03.2019

Вицепремиерот Бујар Османи денеска побара комуникација со пратениците за да се обезбеди мнозинство во Собранието за законското решение за СЈО, откако вчера пропадна обидот на власта и ВМРО-ДПМНЕ за договор со кој се крои судбината на Специјалното ...

Османи: Комуникација со пратениците за мнозинство за статусот на СЈО

Либертас - 23.03.2019

Комуникација со пратениците за обезбедување на мнозинство во Собранието за законското решение за СЈО, бара Османи. Откако вчера пропадна обидот на власта и ВМРО-ДПМНЕ за договор со кој се крои судбината на СЈО, Вицепремиерот за европски прашања бара ...