TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев, Верушевски и Јанева пристигнаа во Кривичниот суд за случајот Пуч

Нова ТВ - 02.03.2016

Во Кривичниот суд претпладнево пристигнаа лидерот на СДСМ Зоран Заев кој е четвртообвинет во случајот Пуч, обвинетата брачна двојка Верушевски, како и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Се одложи „Пуч“, Јанева побара во суд да се појави Груевски

Макфакс - 02.03.2016

Судењето за случајот „Пуч“, во којшто обвинет е и лидерот на опозицијата Зоран Заев, се одложи, на барање на Специјалното јавно обвинителство, кое го презеде овој случај. Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, побарала од судот да и бидат ...

Јанева бара Груевски да се појави како сведок за „Пуч“

А1 On - 02.03.2016

Судот не ги достави копиите од списите кои се водат како докази во случајот „Пуч“ до Специјалното Јавно обвинителство, поради што судењето е одложено за 3 мај. Катица Јанева побара на следното рочиште да се појави и единствениот сведок во случајот, ...

Заев и Верушевски дојдоа на суд, Јанева побара „Пуч“ се одложи

+инфо - 02.03.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев кој е четвртообвинет во случајот „Пуч“, брачната двојка Верушевски, како и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева утрово се појавија во Кривичниот суд каде што требаше да се одржи главната расправа по овој случај.

„Пуч“ одложен за 3 мај, Јанева го побара Груевски да сведочи

+инфо - 02.03.2016

За 3 мај е одложен судскиот процес „Пуч“ кој се води против лидерот на СДСМ, Зоран Заев, брачниот пар Верушевски, како и порaнешен вработен во тајната полиција Ѓорѓи Лазаревски, Звонко Костовски, вработен во МВР, како и Бранко Палифров вработен, во ...

„ПУЧ “ Јанева пристигна во Кривичниот суд -одложено за во мај

Локално - 02.03.2016

Во Кривичниот суд претпладнево пристигнаа лидерот на СДСМ Зоран Заев кој е четвртообвинет во случајот Пуч, обвинетата брачна двојка Верушевски, како и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Катица Јанева повторно ги спасува и го одложува судењето на Верушевски и Заев?

Курир - 02.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева повторно ги спасува Зоран Заев и првоосомничениот во случајот „Пуч“ Зоран Верушевски со одложувањето на судењето на опозицискиот лидер и поранешниот разузнавач.

Затишје пред голема бура

Утрински - 02.03.2016

Вториот обвинителен акт на Катица Јанева ќе биде клучен за стекнување голема доверба и поддршка во јавноста во борба против криминалот Чуден молк доаѓа од Специјалното обвинителство. Многу тивко и мирно е по паничната ѓурултија и големиот шок кај ...

Aнкета: Jанева да се однесува како обвинител а не како партиско тело

Алфа - 01.03.2016

Црна дамка во македонскиот судски систем...граѓаните незадоволни од работата на СЈО, велат, Катица Јанева не треба да се однесува како партиско тело. Пред камерите на Алфа побараа да ја работи својата работа, но не по наредба на опозицијата.

СЈО бара одложување на ПУЧ

Фокус - 01.03.2016

Во случајот Пуч првообвинет е Зоран Верушевски, а четврто обвинет беше лидерот на СДСМ Зоран Заев. Специјалното јавно обвинителство ќе побара одложување на процесот „Пуч“ за кој утре во 10:00 часот во Кривичниот суд е закажана главна расправа, ...

Ахмети на сослушување кај Јанева, СЈО под оган

Р.С.Европа - 01.03.2016

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во својство на сведок е повикан во Специјалното обвинителство, потврдија за нашето радио од СЈО. Како се приближува рокот кога Обвинителството треба да излезе со извештај, се зголемуваат оркестрираните напади врз Јанева.

Обвинителката Јанева барала ниви за да сади смокви

Алфа - 01.03.2016

За учество на јавниот повик што го распишало министерството за земјоделие, услов било на земјиштата да има насади стари најмалку три години, а право на аплицирање имале само регистрирани земјоделци.

„Пуч“ ќе се одложи, Али Ахмети на исказ кај Јанева како сведок

Алсат-М - 01.03.2016

Утрешното рочиште за предметот „Пуч“ веројатно ќе се одложи, велат од Специјалното јавно обвинителство на прашања на АЛСАТ М. Причината за ваквиот развој, според тимот на Катица Јанева, е што не ги добиле бараните копии од доказите за овој предмет ...

Јанева бара Груевски да се појави како сведок за „Пуч“

Репортер - 02.03.2016

Судот не ги достави копиите од списите кои се водат како докази во случајот „Пуч“ до Специјалното Јавно обвинителство, поради што судењето е одложено за 3 мај. Катица Јанева побара на следното рочиште да се појави и единствениот сведок во случајот, ...

Заев и Верушевски дојдоа на суд, Јанева побара „Пуч“ се одложи

Фокус - 02.03.2016

СЈО денеска во соопштение обвини дека Судот му прави опструкции во вршењето на работата Специјалното јавно обвинителство побара одложување на рочиштето за случајот „Пуч“ во која четвртообвинет е лидерот на опозицискиот СДСМ, Зоран Заев и брачната ...

Судското рочиште за „Пуч“ одложено за 3 мај

Фокус - 02.03.2016

Јанева денеска побара на следното рочиштето да биде присутен и оштетениот кој е и сведок, мислејќи на Никола Груевски Судскиот процес „Пуч“ кој се води против лидерот на СДСМ, Зоран Заев , брачниот пар Верушевски , како и порaнешен вработен во ...

Катица Јанева повторно ги спасува Верушевски и Заев?

Вечер Прес - 02.03.2016

Основниот суд Скопје 1 во текот на вчерашниот ден соопшти дека го одбива барањето на Специјалното јавно обвинителство за доставување копии од докази за „Пуч" Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева повторно ги спасува Зоран Заев и ...

Јанева се подготвува за отчет

Утрински - 01.03.2016

Гордана Дувњак Специјалното обвинителство се подготвува за отчетот за првите шест месеци од нивното функционирање. „Се работи на извештајот, а во најскоро време планираме да излеземе со соопштение до јавноста, а не е исклучено и да одржиме ...

Катица Јанева повторно фатена во лага (ФОТО)

Курир - 01.03.2016

Откако пред помалку од месец дена Kатица Јанева беше фатена во лага, со барањето на службен стан од Владата на Република Mакедонија или пак закупнина на стан во Скопје, специјалната јавна обвинителка сега повторно е фатена во лага.

Хајд Парк - Веруваат ли граѓаните во Катица Јанева?

Р.С.Европа - 29.02.2016

Поголем дел од граѓаните што ги анкетиравме, се скептични дека специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева ќе ја заврши својата работа. Оние кои веруваат и даваат поддршка да истрае и да не подлегнува на притисоците.

Аневски и Советот замолкнаа за извештајот од Јанева

Дневник - 29.02.2016

Помина еден месец откако претседателот на Советот на јавните обвинители Петар Аневски побара од специјалната обвинителка Kатица Јанева, во најкус можен рок, да му достави извештај во врска со записникот за материјалите од нелегалните прислушувања, ...

Александра Јанева сними песна од Ѓорѓи Крстевски

Вест - 26.02.2016

Младата поп-пејачка Александра Јанева ја сними нова песна "Еве ме пак". Комплетен автор е поп-пејачот и композитор Ѓорѓи Крстевски, а песната е снимена во неговото студио. Крстевски е и режисер на спотот на Јанева, во кој тој во мал дел се појавува.

Случајот „Пуч“ одложен за 3 мај

24 Вести - 02.03.2016

Судскиот процес „Пуч“ кој се води против лидерот на СДСМ, Зоран Заев, брачната двојка Верушевски, како и порaнешниот вработен во тајната полиција Ѓорѓи Лазаревски, Звонко Костовски, вработен во МВР, како и Бранко Палифров вработен, во општина ...

Катица Јанева повторно ги спасува и го одложува судењето на Верушевски и Заев?

Денешен - 02.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева повторно ги спасува Зоран Заев и првоосомничениот во случајот „Пуч“ Зоран Верушевски со одложувањето на судењето на опозицискиот лидер и поранешниот разузнавач.

АЛФА: Катица Јанева- земјоделец или обвинител?

Press24 - 01.03.2016

Дали првиот човек на специјалното јавно обвинителство Катица Јанева, е и регистриран земјоделец – овоштар? Обвинителката Јанева, во септември лани откако беше назначена за прв човек на СЈО,аплицирала на јавен повик, по багателна цена да земе под ...

„Курир“: Катица Јанева повторно ги спасува и го одложува судењето на Верушевски и Заев?

Нетпрес - 02.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева повторно ги спасува Зоран Заев и првоосомничениот во случајот „Пуч“ Зоран Верушевски со одложувањето на судењето на опозицискиот лидер и поранешниот разузнавач.

Катица Јанева- земјоделец или обвинител?

Lider - 01.03.2016

Дали првиот човек на специјалното јавно обвинителство Катица Јанева, е и регистриран земјоделец – овоштар? Обвинителката Јанева, во септември лани откако беше назначена за прв човек на СЈО,аплицирала на јавен повик, по багателна цена да земе под ...

Катица Јанева ги спасува Заев и Верушевски – судењето за „Пуч“ одложено за 3 мај

Република - 02.03.2016

Судскиот процес „Пуч“ кој се води против лидерот на СДСМ, Зоран Заев, брачниот пар Верушевски, како и порaнешен вработен во тајната полиција Ѓорѓи Лазаревски, Звонко Костовски, вработен во МВР, како и Бранко Палифров вработен, во општина Струмица е ...

„ПУЧ“ ПОВТОРНО ОДЛОЖЕН: Jанева ги спасува Заев и Верушевски (Курир)

Телеграф - 02.03.2016

Според порталот, покрај тоа што Јанева ги спасува Заев и Верушевски со одложувањето на судењето за „Пуч“, таа е во акција и за спасување на Заев за случајот „Поткуп“ Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева повторно ги спасува Зоран Заев и ...

Дали Катица Јанева е земјоделец или обвинител – Барала земјоделско земјиште под закуп

Нетпрес - 01.03.2016

Дали првиот човек на специјалното јавно обвинителство Катица Јанева, е и регистриран земјоделец – овоштар? Обвинителката Јанева, во септември лани откако беше назначена за прв човек на СЈО,аплицирала на јавен повик, по багателна цена да земе под ...

Катица бара домаќин за 300 евра

Вечер Прес - 01.03.2016

Работниот однос се заснова на определено време до укинување на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, се наведува во огласот за вработување Специјалната ...

Катица Јанева- земјоделец или обвинител?

Денешен - 01.03.2016

Дали првиот човек на специјалното јавно обвинителство Катица Јанева, е и регистриран земјоделец – овоштар? Обвинителката Јанева, во септември лани откако беше назначена за прв човек на СЈО,аплицирала на јавен повик, по багателна цена да земе под ...

Алфа: Дали Катица Јанева е регистриран земјоделец - овоштар

Канал5 - 01.03.2016

Дали првиот човек на специјалното јавно обвинителство Катица Јанева, е и регистриран земјоделец – овоштар, прашува телевизија Алфа објавувајќи документи според кои Јанева во септември лани откако беше назначена за специјална јавна обвинителка ...

Катица Јанева фатена во нова лага!

Пулс24 - 01.03.2016

Во изјавата што Јанева ја потпишала под материјална и кривична одговорност стои дека на земјата што ја бара под закуп има насад со овошје. Според судските вештаци нивите не биле обработувани, а насадот бил на опожарена површина на која скоро 50 ...

Катица повторно фатена во лага

Република - 01.03.2016

Откако пред помалку од месец дена Kатица Јанева беше фатена во лага, со барањето на службен стан од Владата на Република Mакедонија или пак закупнина на стан во Скопје, специјалната јавна обвинителка сега повторно е фатена во лага.

ФОТО: Катица Јанева повторно фатена во лага

Нетпрес - 01.03.2016

Во изјавата што Јанева ја потпишала под материјална и кривична одговорност стои дека на земјата што ја бара под закуп има насад со овошје. Според судските вештаци нивите не биле обработувани, а насадот бил на опожарена површина на која скоро 50 ...