TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познат тату-мајстор се пофали со своето најново дело:Тетоважа преку цел грб по цена од 52.000 евра/видео

Вечер Прес - 15.11.2023

Тату-мајсторот Шејн објави на ТикТок видео во кое се пофали со своето последно дело, тетоважа што се протега по должината на целиот грб, а која чинела 56.000 долари, односно 52.000 евра. Тој откри дека заедно со неговата девојка работеле на ...

(Видео) Зависник од тетоважи, прекриено цело тело, дури и очните капаци

ММС - 15.11.2023

Канадскиот зависник од тетоважи Реми е покриен со тетоважи од глава до пети, а сега ги истетовира и очните капаци. Зависник од тетоважи чие тело е речиси целосно покриено, откри дека нема да престане да се тетовира наскоро и ја покажа својата ...

ВИДЕО | Инфлуенсерка го истетовирала името на нејзиното момче на сред челото, а потоа ги шокираше сите со нејзината ...

Во Центар - 15.11.2023

Инфлуенсерката Ана Стансковски сакаше да испрати силна порака на Интернет, а и успеа бидејќи нејзините две видеа на социјалната мрежа Тик Ток станаа вирални. Првото видео кое стана популарно на социјалните мрежи е со името на нејзиното момче кое го ...

Се пофалил со тетоважа од 52.000 евра, па предизвика бура на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Канал5 - 14.11.2023

Мајсторот за тетовирање Шајн објави видео на TikTok во кое се пофали со своето најново дело, тетоважа која го опфаќа целиот грб и чини 56.000 долари, односно 52.000 евра. Тој открива како тој и неговата девојка работеле заедно на тетоважата за која ...

Неверојатно: Модерна баба потрошила 30.000 евра за тетоважи - телото ѝ личи на сликовница (ФОТО)

Женски магазин - 14.11.2023

Германката Керстин Тристан (56) почнала да се тетовира во 40-тите години, а денес е покриена со тетоважи - шарени дизајни, вклучувајќи цвеќиња, пеперутки и принт на леопард... Целото тело и е покриено со уметнички дела, а таа редовно објавува ...

Девојката, која го истетовира името на своето момче на челото, повторно шокира: Се премислив

Канал5 - 14.11.2023

Инфлуенсерката Ана Стансковски стана вирална откако објави видео на кое се гледа како го истетовирала името на своето момче среде челото и објавила дека не се кае за својата одлука. Стансковски, која има бројни тетоважи по целото тело, објави ново ...

[ВИДЕО] Се пофалил со тетоважа од 52.000 евра, па предизвикал бурни реакции: „Тоа е депозит за куќа“

Точка - 14.11.2023

Тату мајсторот Шајн (Shine) објавил видео на ТикТок во кој се пофалил со своето најново дело, тетоважа која се простира на целиот грб, а чини 56.000 долари односно 52.000 евра. Шајн открил дека тој и неговата девојка заедно работеле на тетоважата за ...

Неверојатно: Вака изгледа тетоважа од 52.000 евра (ВИДЕО)

Фактор - 15.11.2023

Уметникот за тетоважи Шајн објави видео на TikTok во кое се фали со своето најново дело, тетоважа која го опфаќа целиот грб и чини 56.000 долари или 52.000 евра. „Ниту една тетоважа не вреди толку“, напиша еден следбеник, додека пак друг пресметал ...

ВИДЕО: Вака изгледа тетоважа од 52.000 евра

4NEWS - 16.11.2023

Уметникот за тетоважи Шајн објави видео на TikTok во кое се фали со своето најново дело, тетоважа која го опфаќа целиот грб и чини 56.000 долари или 52.000 евра. Тој откри како тој и неговата девојка работеле заедно на тетоважата за која биле ...