TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Porsche Taycan со две титули во изборот за светски автомобил

Automedia - 08.04.2020

Porsche Taycan о свои две титули во изборот за светски автомобил за 2020 година. Жирито од 86 автомобилски експерти му додели највисоки оцени на електричниот автомобил во категориите на луксузни модели и спортски модели.

Porsche Exclusive ги покажа деталите кои се нудат за новото 911 Turbo S

Кајгана - 08.04.2020

Во одделот за персонализација на Porsche подготвија дополнителна пакет опрема за купувачите на новото Porsche 911 Turbo S чијашто испорака започнува во втората половина на оваа година. Пред да се обратат во некои од многубројните компании за ...

Porsche Taycan Turbo S со импресивни перформанси на автопат

Авто Плус - 07.04.2020

Porsche Taycan Turbo S излезе на автопат, популарниот Autobahn и ја покажа сета своја моќ и перформанси Иако преовладува мислењето дека автопатиштата се уште не се „природни“ за електричните автомобили, кои имаат потешкотии долго време да одржуваат ...

Porsche Taycan Turbo S „гази“ со 270 км/час

Таратур - 07.04.2020

Моделот „Taycan Turbo S“ од познатиот автомобилски бренд Porsche на автопат ја покажа моќта на машината која го движи. Кога автопатот е празен, тогаш може да се видат многу интересни работи, на пример како ова видео кое покажува како „Taycan Turbo ...