TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грција не ѝ ги дава тенковите „Леопард“ на Украина, Бразил не испорачува гранати

Локално - 31.01.2023

Грција нема да и испорача на Украина тенкови „Леопард 2“ од германско производство, изјави во вторник грчкиот премиер Киријакос Мицотакис, тврдејќи дека Атина веќе и дала значителна воена поддршка на Киев, вклучително и оклопни транспортери.

Како Бајден ги извади Леопардите од германските касарни

Оff.net

Руската машинерија за лажни вести не застанува – реклама за Леопард тенковите наводно прикажана на билборд во Берлин

Frontline

Норвешка: Испраќаме тенкови во Украина што е можно поскоро

Кумановски м.

Скандалозен корупциски скандал го тресе Киев среде војна. Зеленски најави отпуштања на сите нивоа

Во Центар

Норвешка: Тенковите „Леопард 2″ ќе ги испорачаме во Украина до крајот на март

Слободен Печат

РУСИТЕ СПРЕМААТ ТЕНКОВИ-РОБОТИ И Т-14 ЗА ДОНБАС Што има Москва, а што немаат Американците? (ВИДЕО)

+инфо

Вечер Прес Во Центар MakPress Локално МКД Канал5 Бриф 24Инфо

Пловило со 60 американски „Бредли“ за потребите на Украина отплови за Европа

А1 On - 31.01.2023

Од Пентагон синоќа соопштија дека транспортно пловило со 60 оклопни механизирани возила „Бредли“ отпловило на 25 јануари од американското пристаниште Норт Чарлстон за Европа. Возилата „Бредли“ се дел од уште еден пакет воена помош за Украина вреден ...

Пентагон: Пловило со 60 американски „Бредли” за потребите на Украина отплови за Европа

24Инфо

Брод натоварен со 60 американски оклопни возила „Бредли” за потребите на Украина се упати кон Европа

Слободен Печат

Пентагон: Пловило со 60 оклопни механизирани возила отплови за Европа – воена помош за Украина

Вечер Прес

Брод натоварен со американски оклопни возила „Бредли“ тргна кон Украина (ФОТО)

Zoom

Пентагон: Пловило со 60 американски „Бредли“ за потребите на Украина отплови за Европа

Канал5

Руска компанија дава милиони рубли за секој уништен „леопард“ или „абрамс“

Слободен Печат - 31.01.2023

Руска енергетска компанија им понуди награда од по 5 милиони рубли (околу 72.000 долари) во кеш на првиот војник во Украина што ќе уништи или ќе придонесе за заробување на тенк од западно производство.

Награда од „Форес“ вредна 72.000 долари за секој уништен западен тенк во Украина

А1 On

Финансиски стимул за руските војници – 72.000 долари за првиот кој ќе уништи НАТО тенк, 215.000 долари за авион

Телма

Руска компанија нуди парични награди за уништување на западните тенкови во Украина

Р.С.Европа

Руската компанија „Форес“ ќе им плати 72.000 долари на војниците што први ќе уништат или запленат западен тенк во Украина

Макфакс

Руска компанија нуди 66.000 евра на првиот војник кој ќе уништи западен тенк во Украина

А1 On

Руската компанија Форес ќе плати 72.000 долари на војниците кои први ќе уништат или запленат западен тенк во Украина

MTM

Локално Кумановски м. Слободен Печат Точка Макфакс Канал5 МКД Centar