TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тепачка во Градската болница во Скопје: Насилници го нападнале персоналот и полицијата, болницата затворена

Фокус - 12.09.2019

Околу 02:00 часот по полноќ, група на пијани лица ги нападнале болничките служби и полицијата, која била повикани на помош, во поранешна Градска болница. Инцидентот се случил непосредно откако пациентот пристигнал во болницата со расекотина на ...

Масовна тепачка во старата градска болница

Телма - 12.09.2019

Поголема група лица синоќа го нападнала медицинскиот персонал во старата Градска болница а се судриле и со полицијата која била повикана од болницата. Инцидентот се случил околу 2 часот по полноќ откако во болницата било донесено лице со посекотина ...

Тепале лекари, обезбедување и полицајци во стара Градска оти им досадило да чекаат

А1 On - 12.09.2019

Пациентот поради кој ноќеска се случила масовна тепачка во старата Градска болница, се степал оти не сакал да почека за да му помогнат. Дежурниот доктор го прегледал и утврдил дека се работи за исекотина на раката па му кажал на пациентот да почека ...

Отишол во Градска, го тепал обезбедувањето, па им се пуштил и на полицајците

+инфо - 12.09.2019

Тепачка во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје која завршила со еден уапсен регистрирала скопската полиција утрово околу 2.45 часот. Дел од медиумите објавија дека група луѓе нападнале персонал во градската болница меѓу кои биле ...

Пак нападнати Лекари, придружба на пациент тепала во болницата „Св. Наум Охридски“

Сакам да кажам - 12.09.2019

Лекари, медицински сестри и болничари биле нападнати во раните утрински часови во болницата „Св. Наум Охридски“ од придружба на пациент, кој бил примен со повреда на раката. Вработените не се потешко повредени, а случајот е пријавен во полиција, ...

Медицински персонал од Градска нападнат ноќеска после полноќ

Алсат-М - 12.09.2019

Медицински персонал, меѓу кои лекари, сестри и болничари од Градската болница „Св. Климент Охридски“ ноќеска, два часа после полноќ, биле нападнати од група луѓе. За деталите и мотивите за нападот МВР најавува соопштение за текот на денов.

Поголема група луѓе нападнале лекари, сестри и болничари во Градската болница во Скопје

Канал5 - 12.09.2019

Поголема група луѓе нападнале лекари , сестри и болничари во Градската болница „Климент Охридски“ во Скопје. Во болницата бил донесен пациент со исекотина, а веднаш по него упаднала групата потврдија за Канал 5 од градската болница .

Насилници го нападнале персоналот во Градска болница

Вечер - 12.09.2019

Синоќа околу 02:00 часот по полноќ, група луѓе во алкохолизирана состојба ги нападнале болничките служби и полицијата, која била повикани на помош, во поранешна Градска болница. Инцидентот се случил непосредно откако пациентот пристигнал во ...

ХАОС ВО СКОПСКА БОЛНИЦА: Доктори и медицински сестри нападнати од голема група луѓе

Слободен Печат - 12.09.2019

Кога била повикана полицијата да интервенира, инцидентот станал поголем откако групата се нафрлила и врз полицајците. Синоќа во хируршката болница „Климен Охридски“ во Скопје доктори и медицински сестри биле нападнати од поголема група на лица, ...

Инцидент во Градската болница во Скопје: Влегле и тепале се пред себе

Press24 - 12.09.2019

Поголема група лица вчера нападнале вработени во Старата Градска болница во Скопје, а кога дошла полицијата да интервенира, инцидентот станал поголем зошто групата се нафрлила и на нив. Во болницата, како што пренесува А1.он , бил донесен пациент со ...

Масовна тепачка во стара Градска болница, нападнати лекари и полицајци

А1 On - 12.09.2019

Поголема група луѓе ноќеска нападнала вработени во старата Градска болница во Скопје, а се пресметале и со полицијата која била повикана за помош, дознава А1он. Во болницата бил донесен пациент со исекотина на раката, а веднаш по него во болницата ...

Се судриле со обезбедувањето доцна синоќа – детали за инцидентот во Градска

Република - 12.09.2019

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ физички ги нападнале обезбедувањето и двајца полициски службеници.

„Градска“ болница затворена поради општа тепачка

Фактор - 12.09.2019

Поради масовна тепачка која ја предизвикале насилници на повик од незадоволен пациент, скопската болница „Св. Наум Охридски“ била затворена до раните утрински часови, јавува А1он. Околу 02:00 часот, голема група луѓе ги нападнале болничките служби и ...

Инцидент синоќа во Градска болница: Голема група го нападнала персоналот и полицијата, болницата затворена

Скопје1 - 12.09.2019

Поголема група луѓе ноќеска нападнала вработени во старата Градска болница во Скопје, а се пресметале и со полицијата која била повикана за помош, дознава А1он . Во болницата бил донесен пациент со исекотина на раката, а веднаш по него во болницата ...

Детали за инцидентот во Градска болница: Познат идентитетот на лицето кое нападна обезбедување и полицајци

Курир - 12.09.2019

На 12.09.2019 во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во Скопје полициски службеници го лишиле од слобода С.М.(31) од Скопје поради тоа што во 02:45 часот во болницата физички нападнал вработен како обезбедување во болницата и двајца полициски ...

Масовна тепачка во Градска болница-Нападнати медицинскиот персонал и полицајци

PressingTV - 12.09.2019

Синоќа, околу 2 часот по полноќ, дошло до тежок инцидент во старата Градска болница во Скопје. Поголема група лица го нападнала медицинскиот персонал, а се судриле и со полицијата, која била повикана од болницата.

Лекари и медицински сестри нападнати ноќеска во Градска болница

Република - 12.09.2019

Медицински персонал, меѓу кои лекари, сестри и болничари од Градската болница „Св. Климент Охридски“ ноќеска, околу два часот после полноќ, биле нападнати од група луѓе. За деталите и мотивите за нападот МВР најавува соопштение за текот на денов.

Нападнати доктори, сестри и болничари во Градската болница

Н.Македонија - 12.09.2019

Поголема група луѓе нападнале лекари, сестри и болничари во градската болница „Климент Охридски“ во Скопје. Во болницата бил донесен пациент со исекотина, а веднаш по него упаднала групата. Инцидентот се случил по полноќ од 2 до 3 часот.

Нападнат медицински персонал во Градска болница во Скопје !

Магазин - 12.09.2019

Поголема група луѓе нападнале лекари , сестри и болничари во Градската болница „Климент Охридски“ во Скопје Поголема група лица вчера нападнале вработени во Старата Градска болница во Скопје, а кога дошла полицијата да интервенира, инцидентот станал ...

Масовна тепачка во стара Градска болница, нападнати лекари и полицајци

Либертас - 12.09.2019

Поголема група луѓе ноќеска нападнала вработени во старата Градска болница во Скопје, а се пресметале и со полицијата која била повикана за помош, пренесува А1он. Во болницата бил донесен пациент со исекотина на раката, а веднаш по него во болницата ...

Инцидент во болницата „Св. Наум Охридски“, едно лице приведено

Локално - 12.09.2019

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ физички ги нападнале обезбедувањето и двајца полициски службеници.

Пациенти претепале медицинска сестра и портир во Градска болница

Нетпрес - 12.09.2019

Поради масовна тепачка која ја предизвикале насилници на повик од незадоволен пациент, скопската болница „Св. Наум Охридски“ била затворена до раните утрински часови. Околу 02:00 часот по полноќ , група на пијани пациенти ги нападнале болничките ...

Нападнат персоналот на старата Градска болница

Expres - 12.09.2019

Изминатата ноќ, околу 3 часот по полноќ, поголема група луѓе упаднале во старата Градска болница и го нападнале персоналот, а подоцна и со полицијата која интервенирала. „Откако во болницата било донесено лице со посекотина на раката, кратко по него ...

Тепачка во Градската болница во Скопје, приведен маж кој го нападнал обезбедувањето и полицијата

Макфакс - 12.09.2019

Поголема група луѓе ноќеска нападнала вработени во старата Градска болница во Скопје, а се пресметале и со полицијата која била повикана за помош. Во болницата бил донесен пациент со исекотина на раката, а веднаш по него во болницата упаднала ...

Влегле во Градска болница и почнале да тепаат лекари, сестри и болничари

Сител - 12.09.2019

Поголема група луѓе нападнале лекари, сестри и болничари во градската болница „Климент Охридски“ во Скопје. Во болницата бил донесен пациент со исекотина, а веднаш по него упаднала групата. Инцидентот се случил по полноќ од 2 до 3 часот.

Медицински персонал и полицајци нападнати од поголема група луѓе во Градска болница

Курир - 12.09.2019

Поголема група лица вчера нападнале вработени во Старата Градска болница во Скопје, а кога дошла полицијата да интервенира, инцидентот станал поголем зошто групата се нафрлила и на нив. Во болницата, како што пренесува А1.он , бил донесен пациент со ...

Масовна тепачка во Градска болница во Скопје, нападнати лекари и полицајци

МКД - 12.09.2019

Поголема група луѓе ноќеска нападнала вработени во старата Градска болница во Скопје, а се пресметале и со полицијата која била повикана за помош. Во болницата бил донесен пациент со исекотина на раката, а веднаш по него во болницата упаднала ...

Еден приведен за инцидентот во „Градска“

24Инфо - 12.09.2019

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски” физички ги нападнале обезбедувањето и двајца полициски службеници.

Масовна тепачка во Градската болница во Скопје: Насилници го нападнале персоналот и полицијата, болницата затворена

Точка - 12.09.2019

Поради масовна тепачка која ја предизвикале насилници на повик од незадоволен пациент, скопската болница „Св. Наум Охридски“ била затворена до раните утрински часови. Околу 02:00 часот по полноќ, група на пијани лица ги нападнале болничките служби и ...

Детали за инцидентот во Градската болница

Press24 - 12.09.2019

Поголема група лица вчера нападнале вработени во Старата Градска болница во Скопје, а кога дошла полицијата да интервенира, инцидентот станал поголем зошто групата се нафрлила и на нив. МВР информира дека во Градската општа болница „Св.Наум ...

Поголема група луѓе ги нападнала вработените во Градската болница во Скопје

Пулс24 - 12.09.2019

Поголема група луѓе нападнале лекари, сестри и болничари во Градската болница “Климент Охридски“ во Скопје. Како што потврдиле за ТВ “Канал5“ во болницата бил донесен пациент со исекотина, а веднаш по него упаднала групата која го нападнала ...

Нападнати лекари и сестри во скопска болница од поголема група луѓе

ММС - 12.09.2019

Лекари и медицински сестри од хируршката болница „Климент Охридски“ во Скопје биле напдната ноќеска од поголема група на лица. Кога била повикана полицијата да интервенира, инцидентот станал поголем откако групата се нафрлила и врз полицајците.

Нападнати лекари и полицајци во Градската болница

Скопје инфо - 12.09.2019

Поголема група луѓе ноќеска нападнала вработени во старата Градска болница во Скопје, а се пресметале и со полицијата која била повикана за помош, пренесува А1он. Во болницата бил донесен пациент со исекотина на раката, а веднаш по него во болницата ...

Во Градска болница ноќеска нападнат лекарски персонал-еден напаѓач е приведен

Нова ТВ - 12.09.2019

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ физички ги нападнале обезбедувањето и двајца полициски службеници.

Oпшта тепачка во„Градска“ болница

24Инфо - 12.09.2019

Поради масовна тепачка која ја предизвикале насилници на повик од незадоволен пациент, скопската болница „Св. Наум Охридски“ била затворена до раните утрински часови, јавува А1он . Околу 02:00 часот, голема група луѓе ги нападнале болничките служби ...

Насилници нападнале обезбедување и полицајци во старата градска болница

еМагазин - 12.09.2019

На 12.09.2019 во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во Скопје полициски службеници го лишиле од слобода С.М.(31) од Скопје поради тоа што во 02.45 часот во болницата физички нападнал вработен како обезбедување во болницата и двајца полициски ...

Влегле во Градска болница и почнале да тепаат лекари, сестри и болничари

4NEWS - 12.09.2019

Поголема група луѓе нападнале лекари, сестри и болничари во градската болница „Климент Охридски“ во Скопје. Во болницата бил донесен пациент со исекотина, а веднаш по него упаднала групата. Инцидентот се случил по полноќ од 2 до 3 часот.

Инцидент во Градска болница: Нападнати доктори и полицајци, болницата затворена

Магазин - 12.09.2019

Поголема група луѓе ноќеска нападнала вработени во старата Градска болница во Скопје, а се пресметале и со полицијата која била повикана за помош, дознава А1он . Во болницата бил донесен пациент со исекотина на раката, а веднаш по него во болницата ...

Инцидент во болницата „Св. Наум Охридски“, едно лице приведено

Опсервер - 12.09.2019

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ физички ги нападнале обезбедувањето и двајца полициски службеници.

Тепачка во Градската болница во Скопје, приведен маж кој го нападнал обезбедувањето и полицијата

Centar - 12.09.2019

Поголема група луѓе ноќеска нападнала вработени во старата Градска болница во Скопје, а се пресметале и со полицијата која била повикана за помош. Во болницата бил донесен пациент со исеченица на раката, а веднаш по него во болницата упаднала ...

Масовна тепачка во стара Градска болница, нападнати лекари и полицајци

iPortal - 12.09.2019

Поголема група луѓе ноќеска нападнала вработени во старата Градска болница во Скопје, а се пресметале и со полицијата која била повикана за помош, пренесува А1он. Во болницата бил донесен пациент со исекотина на раката, а веднаш по него во болницата ...

Инцидент во градската болница, еден приведен

1tv - 12.09.2019

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ физички ги нападнале обезбедувањето и двајца полициски службеници.

Масовна тепачка во Градска болница во Скопје

Независен - 12.09.2019

Поголема група луѓе ноќеска нападнала вработени во старата Градска болница во Скопје, а се пресметале и со полицијата која била повикана за помош, пишува А1он . Во болницата бил донесен пациент со исекотина на раката, а веднаш по него во болницата ...

Едно лице приведено поради тепачката во Градска болница

МКД - 12.09.2019

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ физички ги нападнале обезбедувањето и двајца полициски службеници.

Еден приведен за инцидентот во „Градска“

iPortal - 12.09.2019

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски” физички ги нападнале обезбедувањето и двајца полициски службеници.

Револтирани поради долго чекање истепале персонал и полицајци во Градската болница во Скопје

MakPress - 12.09.2019

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ физички ги нападнале обезбедувањето и двајца полициски службеници.