TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Крива Паланка истепан возач кој најавувал митинг на партија

Мета - 06.10.2017

Кривични пријави за насилство добија тројца жители на Крива Паланка, од кои еден е малолетник, поради тоа што истепале возач на автомобил облепен со плакати на политичка партија, со кој преку разглас се најавувал митинг на партијата.

(ВИДЕО) Павловска: Ќе покажеме особен интерес за културата во Крива Паланка

iPortal - 06.10.2017

Изјава за медиуми, Изабела Павловска, носител на советничката листа на СДСМ во Крива Паланка. 06.10.2017 Културата како обележје на еден човек, група или нација е битен елемент во нашето секојдневие кое треба да се негува.

Финансиската полиција го чешла работењето на Арсенчо Алексовски

iPortal - 06.10.2017

Денеска четири инспектори од финансиската полиција ја посетиле општина Крива Паланка и побарале неколку предмети да им бидат доставени на увид. Ова денеска во изјава за медиумите го призна, актуелниот градоначалник на Крива Паланка, Арсенчо ...

Малолетници од Крива Паланка ќе одговараат за насилство поврзано со изборна кампања

Кумановски м. - 06.10.2017

loading... Пoлициска станица Крива Паланка поднесе кривична пријава против В.С.(39) и Т.А.(45), двајцата од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“, а против 17 годишен малолетник од Крива Паланка е ...

Старото членство на ВМРО-ДПМНЕ од Кр.Паланка: Во врвот на партијата се профитерски фамилии, алчни за пари

iPortal - 06.10.2017

Активисти на ВМРО-ДПМНЕ од Крива Паланка јавно го критикуваат раководството на партијата и начинот на кој се однесува кон старото и вистинско членство. -Заборавени сме од партијата и заменети со нови лица кои незнаат каде е штабот , пишува на ...

Поставени три градски чешми во Крива Паланка

Сител - 06.10.2017

Вработените од секторот „Паркови и зеленило “ при Јавното претпријатие „Комуналец“, Крива Паланка работат на поставување градски чешми на повеќе локации во реонот на општината. Три чешми се поставени на фреквентни локации во градот, а доплнително ќе ...

Го претепале затоа што најавувал митинг со разглас

Sky - 06.10.2017

Кривични пријави за насилство добија тројца жители на Крива Паланка, од кои еден е малолетник, поради тоа што истепале возач на автомобил облепен со плакати на политичка партија, со кој преку разглас се најавувал митинг на партијата.

(ВИДЕО) Павловска: Со промоција на историјата и обичаите Крива Паланка ќе стане туристичка дестинација

А1 On - 06.10.2017

Изабела Павловска, носител на советничка листа на СДСМ и коалицијата за општина Крива Паланка денеска во изјава за медиумите рече дека културата е обележје на еден човек, група или нација и е битен елемент во нашето секојдневие кој треба да се ...

Го истепале оти на разглас го најавувал митингот на партијата

МКД - 06.10.2017

Полицијата поднесе кривична пријава против В.С.(39) и Т.А.(45), двајцата од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство, а против 17-годишен малолетник од Крива Паланка е поднесено известување до ОЈО ...

(ВИДЕО) Алексовски: По трет пат ја барам вашата доверба на основа на она што го направивме во изминатиот период

А1 On - 05.10.2017

„Еве по трет пат застанувам пред Вас и ја барам вашата доверба, за трет мандат за градоначалник на општина Крива Паланка. Довербата ја барам на основа на она што го направивме во изминатиот период, на основа на оние проекти кои ги реализиравме како ...

ЛИ2017/ Тошевски: Намалување на невработеноста со индустриски зони во Ранковце

Либертас - 05.10.2017

Независниот кандидат за градоначалник на општина Ранковце Ивица Тошевски, поддржан од Коалицијата за локални избори предводена од СДСМ ја претстави програмата со која настапува пред жителите на општината.Рече дека во неа се опфатени проекти за ...

ЛИ2017/ Симоновски: Нова ера за Ранковце со над 50 проекти

Либертас - 05.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Ранковце од Коалицијата предводена до ВМРО-ДПМНЕ, Роберт Симоновски денеска информираше дека со партиската изборна програмата во оваа општина се предвидени 50-тина проекти, инфраструктурни, за развој на ...

Крива Паланка: Петнаесет лица ќе се обучуваат како да се грижат за стари лица

Слободен Печат - 05.10.2017

Со желба за успешна работа на ангажираните невработени лица, Општина Крива Паланка го почна проектот „Грижа за стари лица“. Координаторот на проектот, Елена Христовска, најави серија обуки.

МЗШВ: Ниту една институција во Крива Паланка нема да остане без дрва за огрев

Фактор - 05.10.2017

За обвинувањата на актуелниот градоначалник на општина Крива Паланка, Арсенчо Алексовски, упатени кон Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, од министерството известуваат дека МЗШВ нема ингеренции да дава наредби поврзани со ...

Симоновски: Нова ера за Ранковце со над 50 проекти

Курир - 05.10.2017

– Од проектите 15-тина се приоритетни, а се однесуваат на изградба на водоводен систем во село Псача, регулација на Потрчин дол во село Петралица, регулација на Гиновски дол до шумското стопанство, регулација на Ранковачка Река, во реонот на местото ...

ЈП „Македонски шуми“ со демант: Поради наследен долг не може да се обезбеди потврда за бонитет на претпријатието

Бизнис Вести - 05.10.2017

Поради наследен долг од претходната власт по основ на неплатен данок, ЈП „Македонски шуми“, не можеше да обезбеди потврда за бонитет на претпријатието, што е основен услов за учество на еден тендер.

Поставени три градски чешми во Крива Паланка

Телевизија Нова - 06.10.2017

Вработените од секторот „Паркови и зеленило “ при Јавното претпријатие „Комуналец“, Крива Паланка работат на поставување градски чешми на повеќе локации во реонот на општината. Три чешми се поставени на фреквентни локации во градот, а доплнително ќе ...

Во Крива Паланка истепан возач кој најавувал митинг на партија

Слободен Печат - 06.10.2017

Кривични пријави за насилство добија тројца жители на Крива Паланка, од кои еден е малолетник, поради тоа што истепале возач на автомобил облепен со плакати на политичка партија, со кој преку разглас се најавувал митинг на партијата.

Го фатил за вратот и почнал да го удира со тупаници – детали за уште еден предизборен инцидент

Sky - 06.10.2017

ПС Крива Паланка поднесе кривична пријава против В.С.(39) и Т.А.(45), двајцата од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“, а против 17 годишен малолетник од Крива Паланка е поднесено известување до ОЈО ...

Алексовски: Довербата ја барам на основа на оние проекти кои ги реализиравме во општината Крива Паланка

Курир - 05.10.2017

-Може да кажам дека сум горд што 95 проценти од мојата изборна програма е реализирана за кое нешто на сите вас ви доставив отчет. Како најглавни проекти со кои се гордеам а ги реализирав, тоа е решавање на водоснабдувањето на Крива Паланка за ...

Тошевски: Намалување на невработеноста со индустриски зони во Ранковце

А1 On - 05.10.2017

Независниот кандидат за градоначалник на општина Ранковце Ивица Тошевски, поддржан од Коалицијата за локални избори предводена од СДСМ ја претстави програмата со која настапува пред жителите на општината.Рече дека во неа се опфатени проекти за ...

МЗШВ: Ниту една институција во Крива Паланка нема да остане без дрва за огрев

А1 On - 05.10.2017

ЈП Македонски шуми, навреме ќе обезбеди дрва за огрев за сите училиштата и другите институции во Крива Паланка, бидејќи подружницата на ЈП Македонски Шуми во Крива Паланка „Шумско Стопанство Осогово“, веќе има доставено документација за учество на ...

Симоновски: Нова ера за Ранковце со над 50 проекти

А1 On - 05.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Ранковце од Коалицијата предводена до ВМРО-ДПМНЕ, Роберт Симоновски денеска информираше дека со партиската изборна програмата во оваа општина се предвидени 50-тина проекти, инфраструктурни, за развој на ...

Поставени три градски чешми во Крива Паланка

А1 On - 06.10.2017

Вработените од секторот „Паркови и зеленило “ при Јавното претпријатие „Комуналец“, Крива Паланка работат на поставување градски чешми на повеќе локации во реонот на општината. Три чешми се поставени на фреквентни локации во градот, а доплнително ќе ...

Во Крива Паланка истепан возач на автомобил кој најавувал митинг на партија

Либертас - 06.10.2017

Полицијата во Крива Паланка поднесе кривична пријава против В.С.(39) и Т.А.(45), двајцата од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, а против 17 годишен малолетник од Крива Паланка е поднесено ...

(ВИДЕО) Алексовски: Довербата ја барам на основа на она што го направивме во изминатиот период

Макфакс - 05.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Крива Паланка од ВМРО-ДПМНЕ, Арсенчо Алексовски, од граѓаните побара по трет пат, да му ја дадат довербата, за да продолжи со реализирање на проектите. „Еве по трет пат застанувам пред Вас и ја барам вашата доверба, за ...

Тошевски: Намалување на невработеноста со индустриски зони во Ранковце...

Н.Македонија - 05.10.2017

Тошевски: Намалување на невработеноста со индустриски зони во Ранковце Независниот кандидат за градоначалник на општина Ранковце Ивица Тошевски, поддржан од Коалицијата за локални избори предводена од СДСМ ја претстави програмата со која настапува ...

МЗШВ: Ниту една институција во Крива Паланка нема да остане без дрва за огрев

Либертас - 05.10.2017

ЈП Македонски шуми, навреме ќе обезбеди дрва за огрев за сите училиштата и другите институции во Крива Паланка, бидејќи подружницата на ЈП Македонски Шуми во Крива Паланка „Шумско Стопанство Осогово“, веќе има доставено документација за учество на ...

Симоновски: Нова ера за Ранковце со над 50 проекти

Сител - 05.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Ранковце од Коалицијата предводена до ВМРО-ДПМНЕ, Роберт Симоновски денеска информираше дека со партиската изборна програмата во оваа општина се предвидени 50-тина проекти, инфраструктурни, за развој на ...

Поставени три градски чешми

Вечер - 06.10.2017

Вработените од секторот "Паркови и зеленило" при Јавното претпријатие "Комуналец" од Крива Паланка, работат на поставување градски чешми на повеќе локации во реонот на општината Три чешми се поставени на фреквентни локации во градот, а дополнително ...

Предизборно насилство во Крива Паланка

Макфакс - 06.10.2017

Полицијата во Крива Паланка поднесе кривична пријава против В.С. (39) и Т.А. (45), двајцата од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство, а против 17-годишен малолетник од Крива Паланка е поднесено ...

Алексовски: Довербата ја барам на основа на оние проекти кои ги реализиравме во општината Крива Паланка

Сител - 05.10.2017

Еве по трет пат застанувам пред Вас и ја барам вашата доверба, за трет мандат за градоначалник на општина Крива Паланка. Довербата ја барам на основа на она што го направивме во изминатиот период, на основа на оние проекти кои ги реализиравме како ...

МЗШВ: Ниту една институција во Крива Паланка нема да остане без дрва за огрев...

Н.Македонија - 05.10.2017

МЗШВ: Ниту една институција во Крива Паланка нема да остане без дрва за огрев ЈП Македонски шуми, навреме ќе обезбеди дрва за огрев за сите училиштата и другите институции во Крива Паланка, бидејќи подружницата на ЈП Македонски Шуми во Крива Паланка ...

Симоновски: Нова ера за Ранковце со над 50 проекти...

Н.Македонија - 05.10.2017

Симоновски: Нова ера за Ранковце со над 50 проекти Кандидатот за градоначалник на општина Ранковце од Коалицијата предводена до ВМРО-ДПМНЕ, Роберт Симоновски денеска информираше дека со партиската изборна програмата во оваа општина се предвидени ...

Во Крива Паланка истепан возач на автомобил кој најавувал митинг на партија

Локално - 06.10.2017

Полицијата во Крива Паланка поднесе кривична пријава против В.С.(39) и Т.А.(45), двајцата од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, а против 17 годишен малолетник од Крива Паланка е поднесено ...

Алексовски: Довербата ја барам на основа на она што го направивме во изминатиот период

Точка - 05.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Крива Паланка од ВМРО-ДПМНЕ, Арсенчо Алексовски, побара од граѓаните по третпат да му ја дадат довербата за да продолжи со реализирање на проектите. „Еве по третпат застанувам пред вас и ја барам вашата доверба за трет ...

Ниту една институција во Крива Паланка нема да остане без дрва за огрев

Вечер - 05.10.2017

ЈП "Македонски шуми", навреме ќе обезбеди дрва за огрев за сите училишта и други институции во Крива Паланка Подружницата на ЈП "Македонски шуми" во Крива Паланка "Шумско стопанство Осогово", веќе има доставено документација за учество на јавен ...

Предизборно насилство-го мавал со тупаници преку прозорот на возилото

Вечер - 06.10.2017

Полицијата во Крива Паланка поднесе кривична пријава против В.С. (39) и Т.А. (45), двајцата од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство, а против 17-годишен малолетник од Крива Паланка е поднесено ...

МЗШВ: Ниту една институција во Крива Паланка нема да остане без дрва за огрев

Слободен Печат - 05.10.2017

Македонски шуми, навреме ќе обезбеди дрва за огрев за сите училиштата и другите институции во Крива Паланка, бидејќи подружницата на ЈП Македонски Шуми во Крива Паланка „Шумско Стопанство Осогово“, веќе има доставено документација за учество на ...

Предизборно насилство во Крива Паланка

Точка - 06.10.2017

Полицијата во Крива Паланка поднесе кривична пријава против В.С. (39) и Т.А. (45), двајцата од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство, а против 17-годишен малолетник од Крива Паланка е поднесено ...

МЗШВ: Ниту една институција во Крива Паланка нема да остане без дрва за огрев

ТВ21 - 05.10.2017

ЈП Македонски шуми, навреме ќе обезбеди дрва за огрев за сите училиштата и другите институции во Крива Паланка, бидејќи подружницата на ЈП Македонски Шуми во Крива Паланка „Шумско Стопанство Осогово“, веќе има доставено документација за учество на ...

МЗШВ: Ниту една институција во Крива Паланка нема да остане без дрва за огрев

iPortal - 06.10.2017

Во врска со обвинувањата од страна на актуелниот градоначалник на општина Крива Паланка Арсенчо Алексовски, упатени кон Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Ве известуваме дека МЗШВ нема ингеренции да дава наредби поврзани со ...