TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јувентус и Милан подготвуваат спектакуларна трампа на фудбалери

Дриблинг - 09.04.2020

Јувентус на лето планира да го доведе голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума, а во спротивен правец би го испратил Федерико Бернардески. Двата клуба во јануари беа спремни да направат замена меѓу Бернардески и Лукас Пакета, но таа трампа не се случи.

Дибала добива нов договор од Јуве, вреден 12 милиони евра годишно!

SportMedia - 09.04.2020

Пауло Дибала е новиот херој на Јувентус. Само по десет месеци откако беше на излезна врата, сега тој е пред потпис на нов договор кој газда Ањели му го понуди. Аргентинецот во изминатиот период покажа дека е верен на „црно – белите“ и затоа ќе добие ...

Вистината за „Калчополи“, растурањето на „седумте сестри“ и падот на Серија А

Gol.mk - 09.04.2020

Кризата на италијанскиот фудбал почна многу порано од зачетокот на случајот „Калчополи“. Дури и многу често овој скандал беше користен како алиби дека се е така црно во фудбалска Италија. Во доцните деведесетти финансиската моќ на италијанските ...

Јуве и Милан подготвуваат трејд

TopSport - 09.04.2020

Италијанските медиуми најавуваат дека Јувентус во летниот преоден рок ќе се обиде да го донесе голманот на Милан Џиџи Донарума. Јувентус и во минатото покажувал интерес за италијанскиот репрезентативец, меѓутоа Донарума беше прескап.

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала

Курир - 09.04.2020

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 милиони евра годишно, заедно ...

Меси и Интер – не е шега: Аргентинците пишуваат, а поранешните играчи велат дека е возможно!

Спортклуб - 08.04.2020

Веста дека Лионел Меси би можел да ја напушти Барселона, реално, ќе предизвика неверување кај било кој фудбалски вљубеник. Тоа и понатаму е многу далеку од реалноста, но Масимо Морати не би излегол пред два дена и јавно да каже дека би сакал да го ...

Јувентус има план како да го „украде“ Донарума од Милан

SportMedia - 08.04.2020

Италијанскиот шампион Јувентус подготвува нова офанзива за голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума. „Спорт Медијасет“ тврди дека „бјанконерите“ продолжуваат со идејата за ангажман на италијанскиот репрезентативен голман и планираат да достават понуда ...

Не е обичен трач: Меси преговара со Интер!

Екипа - 08.04.2020

Лионел Меси би можел да ја напушти Барселона и кариерата да ја продолжи во Интер, почнувајќи веќе од јули 2020 година. „Трачот“ прв го пушти поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати, кој изјави дека кога „нероаѕурите“ можеле да го доведат ...

Аргентински новинар тврди: Меси следната година доаѓа во Интер или се враќа во Аргентина

Дриблинг - 08.04.2020

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати изјави дека Лионел Меси е сон кој клубот од Милано сака да стане јаве, со оваа изјава ги „запали“ навивачите, реагираше Барселона којa го обвини Интер дека прави раздор во клубот.

Меси има две понуди: Дали ќе ја напушти Барселона?

SportMedia - 08.04.2020

Лионел Меси има уште една година од договорот со Барселона. Аргентинецот не е во најдобри односи со челниците на клубот, по бројните скандали, на големо се пишува дека ќе го напушти каталонскиот гигант.

Фиорентина се враќа во трката за Наиголан

Дриблинг - 08.04.2020

Фиорентина, во летниот преоден рок ќе се обиде да го доведе Раџа Наиголан на позајмица со обврска на откупување на неговиот договор од 20 милиони евра. Фиорентина беше блиску до потпис со Белгиецот минатото лето, но 31-годишниот играч се реши да се ...

Лео Меси е се уште незавршен сон за Интер!

Спортклуб - 08.04.2020

Иако деновиве не се игра фудбал, сепак големите екипи сонуваат за големи трансфери следното лето. Поврзано со тоа, поранешниот прв човек на Интер, Масимо Морати, истакна дека последните неколку години Интер сонува за доаѓањето на Лео Меси и дека тој ...

По Ериксен, и Вертонген од Тотенхем се сели во Интер?

TopSport - 08.04.2020

Се чини дека веќе нема дилеми, Белгиецот Јан Вертонген на крајот на сезоната го напушта Тотенхем. Италијанските медиуми пишуваат дека следен клуб во неговата кариера ќе е Интер. Вертонген во Милано би дошол без отштета, и тој ќе биде вториот играч ...

Годин на трансфер листата на Интер

Дриблинг - 08.04.2020

Диего Годин летово ќе биде еден од оние фудбалери кои Интер ќе ги стави на трансфер листата, а негова вредност е проценета на 20.милиони евра. Уругваецот пристигна како слободен фудбалер минатото лето, но не успеа да се наметне кај Антонио Конте во ...

Поранешниот претседател на Интер сонува за ангажирање на Меси

СуперСпорт - 08.04.2020

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати и понатаму тврди дека Лионел Меси би можел да потпише за италијанскиот тим. Во минатото Меси неколку пати се поврзуваше со Интер,но на крајот реши да остане верен на Барселона.

Јувентус и Интер се борат за потписот на Толисо

Спортски - 08.04.2020

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус и Интер се сериозно заинтересирани за играчот на Баерн Минхен и француски репрезентативец, Корентин Толисо. 25-годишниот играч за врска минатата сезона подолго време беше надвор од терените поради ...

Интер повторно ќе го испрати Наинголан на позајмица

TopSport - 08.04.2020

Калјари нема да го откупи од Интер договорот на Раџа Наинголан. Поранешниот репрезентативец на Белгија стана вишок по доаѓањето на Антонио Конте во Интер. Наинголан игра одлично оваа сезона меѓутоа Калјари немаат пари за да го задржат на Сардинија.

Интер ги прибира странците – самоизолација, па тренинзи

Екипа - 08.04.2020

Ширењето на коронавирусот во Италија го достигна врвот, бројот на починати и заразени лица од ден на ден се повеќе се намалува, па клубовите почнаа со планирање на активностите, со надеж дека до крајот на следниот месец ќе бидат овозможени услови за ...

По Каљари – Интер му обезбеди уште еден трансфер на Раџа Наинголан

Спортклуб - 08.04.2020

Со доаѓањето на Антонио Конте во Интер, стана јасно дека за Раџа Наинголан ќе нема место во тој систем на функционирање. Тоа и му беше наложено на Раџа, дека не одговара во системот на новиот тренер и дека е потребно да си најде нов клуб.

Роналдо и останатите странци се враќаат во Торино

Спортманија - 08.04.2020

Португалецот полека треба да се подготвува за продолжување на сезоната во Серија А. Кристијано Роналдо и останатите странци од Јувентус во текот на наредната недела ќе треба да се вратат во Торино, а потоа 14 дена да останат во карантин, како што ...

Се враќа животот во Италија: Јувентус ги враќа своите странски фудбалери

Спортклуб - 08.04.2020

Иако пандемијата со корона вирусот и натаму беснее, во Италија се посериозни се најавите дека за 15-20 дена сето ова ќе помине и животот ќе се врати во нормала. Кошаркарската лига ја откажа сезоната, но Серија А уште не го направила тоа и ги прави ...

Интер го најде „клучот“ за трансферот на Киеза

Спортски - 08.04.2020

Минатото лето откако на кормилото на Интер дојде Антонио Конте веднаш го „отпиша“ Раџа Наинголан, кој замина на позајмица во Каљари. Клубот од Сардинија не е финансиски моќен да го откупи Белгиецот, па Наинголан ова лето ќе се врати во Интер, но ...

Тренинзите во Серија А продолжуваат на 4 мај, Интер и Јуве ги повикаа играчите да се вратат во Италија

Спортски - 08.04.2020

„Газета Дело Спорт“ пренесува дека можно е на 4 мај да им биде дадена дозвола на италијанските клубовите да започнат со тренинзи под посебни мерки и услови. Најоптимистичкиот датум е 24 мај, следните два се 31 мај и 7 јуни.

Странските фудбалери мора да се вратат во Италија

Локално - 08.04.2020

Интер и Јувентус ги повикаа фудбалерите да се вратат во Италија, за да се подготвени да се вратат на тренинзите. Клубовите во Серија „А“ ќе се вратат на тренинзи на 4 мај, додека сезоната би можела да продолжи на почетокот на јуни, пренесува ...

Интер и Јувентус ги повикаа фудбалерите кои не се во Италија да се вратат

24Фудбал - 08.04.2020

Интер и Јувентус ги повикуваат своите фудбалери кои се надвор од Италија да почнат да се враќаат со цел да бидат подготвени за продолжението од сезоната. Интер ги повика своите играчи кои не се во Милано да се вратат.

Играчите на Јувентус и натаму позитивни на коронавирусот

SportMedia - 08.04.2020

Додека Фиорентина и Сампдорија објавија дека нивните играчи го победија коронавирусот, тоа не се случај со фудбалерите на Јувентус. Новите тестови на Блас Матуиди и Даниеле Ругани се позитивни, а пред неколку дена истиот случај беше и со тестот на ...

Играчите на Јувентус се се уште заразени

Спортклуб - 08.04.2020

Јувентус заедно со Фиорентина и Сампдорија е најпогодениот клуб во Серија А од коронавирусот. Додека играчите на Фиорентина и Сампдорија успешно се опоравија и се излечија од Ковид-19, со фудбалерите на „Старата дама“ тоа се уште не е случај.

ПСЖ пресекол и донел одлука за статусот на Икарди на „Паркот на принцовите“

Точка - 08.04.2020

Кога е во прашање Мауро Икарди секогаш има многу контроверзи и се крева многу прашина, врева, галама, па така е и сега по однос на тоа дали тој ќе остане во Пари Сен Жермен по крјаот на оваа сезона.

ПСЖ се реши околу договорот на Икарди од Интер

ЗаЗабава - 07.04.2020

ПСЖ сака да го задржи играчот кој дојде на позајмица. Мауро Икарди сезонава го облече дресот на Пари сен Жермен и тоа како позајмен играч од Интер. Аргентинецот одлично се снајде во францускиот првак, иако во екипата има врвни голгетери како што се: ...

Интер и Јуве ги повикаа фудбалерите да им се вратат во Италија

МКД - 08.04.2020

Интер и Јувентус ги повикуваат своите фудбалери кои се надвор од Италија да почнат да се враќаат со цел да бидат подготвени за продолжението од сезоната. Интер ги повика своите играчи кои не се во Милано да се вратат.

Интер повторно ќе го испрати Наинголан на позајмица

Макфакс - 08.04.2020

Калјари нема да го откупи од Интер договорот на Раџа Наинголан. Поранешниот репрезентативец на Белгија стана вишок по доаѓањето на Антонио Конте во Интер. Наинголан игра одлично оваа сезона меѓутоа Калјари немаат пари за да го задржат на Сардинија.

По Ериксен, и Вертонген од Тотенхем се сели во Интер?

Макфакс - 08.04.2020

Се чини дека веќе нема дилеми, Белгиецот Јан Вертонген на крајот на сезоната го напушта Тотенхем. Италијанските медиуми пишуваат дека следен клуб во неговата кариера ќе е Интер. Вертонген во Милано би дошол без отштета, и тој ќе биде вториот играч ...

По Ериксен, и Вертонген од Тотенхем се сели во Интер?

MTM - 08.04.2020

Се чини дека веќе нема дилеми, Белгиецот Јан Вертонген на крајот на сезоната го напушта Тотенхем. Италијанските медиуми пишуваат дека следен клуб во неговата кариера ќе е Интер. Вертонген во Милано би дошол без отштета, и тој ќе биде вториот играч ...

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала за приближно 12 милиони евра годишно

Опсервер - 09.04.2020

Торино, 9 април 2020 () – Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 ...

Јуве и Милан подготвуваат трејд

Макфакс - 09.04.2020

Италијанските медиуми најавуваат дека Јувентус во летниот преоден рок ќе се обиде да го донесе голманот на Милан Џиџи Донарума. Јувентус и во минатото покажувал интерес за италијанскиот репрезентативец, меѓутоа Донарума беше прескап.

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала за приближно 12 милиони евра годишно

А1 On - 09.04.2020

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 милиони евра годишно, заедно ...

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала за приближно 12 милиони евра годишно

Локално - 09.04.2020

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 милиони евра годишно, заедно ...