TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крахот на криптото: Еве што треба да знаат инвеститорите

Пари - 14.05.2022

Вредноста на биткоинот падна за повеќе од половина од вредноста од нејзиниот врв во ноември 2021 година, што предизвика колапс на целиот пазар на криптовалути. И тера и тераУСД (TerraUSD) доживеаа толку големи падови што инвеститорите може да се ...

Нафтата поскапе на светските берзи

Фактор - 13.05.2022

Зголемување има на цените на нафтата на светската берза. Таа скокна за 3.04 долари, односно се продаваше за 110.05 долари за барел, а цената на американската нафта се зголеми за 3.17 долари и чини 109.3 долари за барел.

Целосен колапс на криптовалутите низ светот: Ова е „совршената бура“ од страв и паника

Слободен Печат - 13.05.2022

Во 2022 година, на Волстрит беа збришани повеќе од седум трилиони долари од пазарната вредност на најликвидните акции во кошницата на индексот S&P 500. Покрај тоа, хаосот на Волстрит беше проследен со оној на пазарот на криптовалути.

Преку 200 милијарди долари во криптовалути збришани за еден ден

Радио МОФ - 13.05.2022

Биткоинот падна под 26.000 долари за првпат последниве 16 месеци откако во поширок колапс на пазарот на криптовалути беа избришани повеќе од 200 милијарди долари за еден ден. Истовремено етер, втората најголема дигитална валута, падна на 1.704 ...

Се продлабочува распадот на крипто пазарот: Тетер падна под доларот

Пари - 13.05.2022

Распадот на TerraUSD, еден од најголемите стабилни коини во светот, во четвртокот предизвика шок на пазарите на криптовалути, туркајќи уште еден голем стабилкоин – тетер под доларот, испраќајќи го и биткоинот до најниската вредност за последниве 16 ...

Растат цените на нафтата, криптовалутите, житарките…

Слободен Печат - 13.05.2022

Нафтениот пазар од утрово бележи раст . Цената на барел нафта на лондонскиот пазар е 109 долари , за разлика од вчера, кога цената беше 105 долари. Цената на барел нафта на американскиот пазар изнесува 107 долари за барел, што е раст од околу 2 ...

Наскоро ќе може со биткоин да се купува Гучи

Пари - 13.05.2022

Луксузниот бренд Гучи објави дека ќе прифаќа плаќања со криптовалути на одредени локации. За пилот-проектот, клиентите ќе можат да плаќаат со криптовалути на локации во Њујорк, Лос Анџелес, Мајами, Атланта и Лас Вегас почнувајќи од крајот на мај.

ВО МИНУС СЕ СИТЕ КОИ КУПУВАЛЕ БИТКОИНИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА 2021: Вредноста вртоглаво паѓа, малите инвеститори ги губат ...

Фактор - 13.05.2022

Хаосот на пазарот на криптовалути НЕ завршува. Најпопуларната криптовалута, биткоинот, е на најниско ниво од крајот на 2020 година. Во моментов, еден биткоин вреди помалку од 30.000 долари, а само пред една недела вредноста му беше 35.500 долари ...

СТРМОГЛАВ ПАД НА БИТКОИНОТ Можен е крах на валутата, избришани се 200 милијарди долари

+инфо - 13.05.2022

Се чини дека целиот технолошки балон се надувува со зголемената инфлација, која во април достигна 8,3 отсто во САД, како и со зголемувањето на каматните стапки од страна на американското Федерално биро.

За еден ден избришани 200 милијарди долари во криптовалути

Независен - 13.05.2022

Вистински потоп се случи на пазарот на криптовалути на почетокот на мај. Вчера вредноста на биткоинот падна под 26.000 долари, по што следеа и другите криптовалути кои изгубија повеќе од 200 милијарди долари во само еден ден на тргување.

Цената на биткоинот се зголеми за повеќе од 10 отсто

Локално - 13.05.2022

Цената на биткоинот се зголеми за повеќе од 10 отсто до 30.000 долари денеска Вредноста на биткоинот, најважната криптовалута, почна да расте откако во четвртокот беше помалку од 27.000 долари поради паничната продажба на инвеститорите.

Цените на нафтата растат, пазарот на криптовалути во плус

Денар - 13.05.2022

Нафтениот пазар од утрово бележи раст. Цената на барел нафта на лондонскиот пазар е 109 долари, за разлика од вчера, кога цената беше 105 долари. Цената на барел нафта на американскиот пазар изнесува 107 долари за барел, што е раст од околу 2 отсто ...

Стрмоглав пад на биткоинот, можен е крах на валутата

Вечер Прес - 13.05.2022

Се чини дека целиот технолошки балон се надувува со зголемената инфлација, која во април достигна 8,3 отсто во САД, како и со зголемувањето на каматните стапки од страна на американското Федерално биро.

Владее хаос: Продолжува колапсот на биткоинот

Кајгана - 13.05.2022

Хаосот на пазарот на криптовалути не стивнува. Вредноста на најпопуларната криптовалута, биткоинот, е на најниско ниво од крајот на 2020 година. Во моментов, еден биткоин вреди помалку од 30.000 долари, од 35.500 долари пред една недела, а на својот ...

Владее хаос: Продолжува колапсот на биткоинот

Курир - 14.05.2022

Хаосот на пазарот на криптовалути не стивнува. Вредноста на најпопуларната криптовалута, биткоинот, е на најниско ниво од крајот на 2020 година. Во моментов, еден биткоин вреди помалку од 30.000 долари, од 35.500 долари пред една недела, а на својот ...

Наскоро овој бренд ќе може да се купува со криптовалути

Курир - 14.05.2022

Луксузниот бренд Гучи објави дека ќе прифаќа плаќања со криптовалути на одредени локации. За пилот-проектот, клиентите ќе можат да плаќаат со криптовалути на локации во Њујорк, Лос Анџелес, Мајами, Атланта и Лас Вегас почнувајќи од крајот на мај.

Наскоро овој бренд ќе може да се купува со криптовалути

Пулс24 - 14.05.2022

Луксузниот бренд Гучи објави дека ќе прифаќа плаќања со криптовалути на одредени локации. За пилот-проектот, клиентите ќе можат да плаќаат со криптовалути на локации во Њујорк, Лос Анџелес, Мајами, Атланта и Лас Вегас почнувајќи од крајот на мај.

Продолжува колапсот на биткоинот

Нетпрес - 14.05.2022

Хаосот на пазарот на криптовалути не стивнува. Вредноста на најпопуларната криптовалута, биткоинот, е на најниско ниво од крајот на 2020 година. Во моментов, еден биткоин вреди помалку од 30.000 долари, од 35.500 долари пред една недела, а на својот ...