TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД ги одложи санкциите за Русија

24 Вести - 17.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп го одложил воведувањето на дополнителни санкции кон Русија и најверојатно нема да ги одобри ако Москва не направи нови сајбер напади, или не направи некоја друга провокација, соопшти висок претставник на ...

Русија и САД подготвуваат нови меѓусебни санкции

Р.С.Европа - 17.04.2018

Руската државна Дума, долниот дом на парламентот, реши во идниот месец да го проучи предлог-законот за руските контра-санкции против главно Соединетите држави. Законот во кој се наведени мерки против, како што се наведува, непријателски дејства беше ...

Трамп го одложи воведувањето нови санкции против Русија

Макфакс - 17.04.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, наредил одложување на новите економски санкции што требаше да бидат воведени врз Русија, а во неделата ги најави амбасадорката на САД во Обединетите нации, Ники Хејли.

Трамп ги одложи новите санкции против Русија

Кајгана - 17.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп го одложи воведувањето на дополнителни санкции кон Русија и веројатно нема да ги одобри освен ако Москва не изведе нов сајбер напад, или не направи некоја друга провокација.

Трамп се предомисли, нема дополнителни санкции за Русија

Локално - 17.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп го одложи воведувањето дополнителни санкции за Русија, изјави висок службеник во неговата администрација. Додаде дека Трамп веројатно нема да ги одобри дополнителните сакнции ако Москва не изведе нови сајбер ...

Русија возвраќа со санкции кон САД

Фактор - 17.04.2018

Руската државна Дума, долниот дом на парламентот, реши во идниот месец да го проучи предлог-законот за руските контра-санкции против САД и нејзините сојузници. Во законот во кој се наведени мерки против, како што се наведува, „непријателски ...

САД најавуваат нови економски санкции против Русија

Глас на Америка - 16.04.2018

Белата куќа соопшти дека одлуката ќе биде донесена наскоро ВАШИНГТОН — Белата куќа соопшти дека САД размислуваат да воведат дополнителни економски санкции против Русија, заради нејзината улога во поддршката на сирискиот претседател Башар ал Асад во ...

САД разгледуваат дополнителни санкции против Русија

Канал5 - 16.04.2018

Додатни санкции за Русија разгледува САД , сопшти Белата Куќа. Одлуката за типот на санкции се уште не е донесена , а причината е нападот со хемиско орује во Сирија. ,,Ќе разгледаме воведување дополнителни санкции против Русија , а одлуката ќе биде ...

ЕУ не постигна согласност за нови санкции кон Иран

А1 On - 16.04.2018

Европската унија не постигна согласност за воведување на нов санкции за Иран поради спротиставувањето на Италија и Австрија. Франција, Германија и Велика Британија предложија воведување на директни санкции за иранските милитанти и командантите кои ...

Сандерс: САД размислуваат за дополнителни санкции кон Русија

А1 On - 16.04.2018

Белата куќа денеска соопшти дека размислува за воведување на дополнителни санкции против Русија по наводниот напад со хемиско оружје во Сирија, но оти се уште не е донесена таква одлука. – Размислуваме за дополнителни санкции кон Русија и одлуката ...

Закажана седницата за рускиот одговор на американските санкции

Р.С.Европа - 16.04.2018

Долниот дом на рускиот Парламент за 15 мај ја закажа седницата на која треба да се разгледува нацрт законот за одговор на американските санкции. Руските власти денеска разговараа за плановите како да им одговорат на Соединетите Американски Држави ...

ЕУ веројатно нема да поддржи нови економски санкции против Русија

Стандард - 16.04.2018

Малку е веројатно министрите за надворешни работи на Европската унија да се приклучат на САД, кои се очекува да наметнат нови економски санкции против Русија или против Сирија во врска со наводниот хемиски напад во сирискиот град Дума.

Уште еден удар за Русија: После бомбардирањето на Сирија, САД воведува нови санкции!

Точка - 16.04.2018

Одлуката за воведување на нови санкции против Русија од страна на Соединетите Американски Држави, се очекува да биде соопштена во текот на денешниот ден од страна на американскиот министер за финансии Стивен Мнучин.

Трамп се испишмани, нема санкции за Русија

Фактор - 17.04.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, наредил одложување на новите економски сакнции, што требаше да бидат воведени врз Русија, а во неделата ги најави амбасадорката на САД во Обединтите Нации, Ники Хејли.

Трамп се предомисли, нема дополнителни санкции за Русија

Канал5 - 17.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп го одложи воведувањето дополнителни санкции за Русија, изјави висок службеник во неговата администрација. Додаде дека Трамп веројатно нема да ги одобри дополнителните сакнции ако Москва не изведе нови сајбер ...

Захарова: Санкциите против Русија немаат допир со реалноста

Макфакс - 15.04.2018

Идните антируски санкции што планираат да ги воведат САД, за цел имаат само да ја казнат Русија, затоа што е „глобален играч“. Ова го изјави портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова.

САД подготвуваат нови санкции против Русија поради Сирија

Макфакс - 15.04.2018

Соединетите Американски Држави подготвуваат нови санкции против Русија, поради континуираната поддршка што Руската федерација му ја дава на сирискиот претседател Башар ал-Асад. Американската амбасадорка при Обединетите Нации, Ники Хејли, за ...

САД воведува нови санкции за Русија поради Сирија

Локално - 15.04.2018

САД подготвува нови санкции за Русија поради постојаната поддршка на сирискиот претседател Башар ал Асад, рече американската амбасадорка при Он, Ники Хејли. Таа за CBS рече дека американскиот министер за финансии Стивен Мнучин ќе ги објави санкциите ...

ЕУ не постигна согласност за нови санкции кон Иран

+инфо - 16.04.2018

Европската унија не постигна согласност за воведување на нов санкции за Иран поради спротиставувањето на Италија и Австрија. Франција, Германија и Велика Британија предложија воведување на директни санкции за иранските милитанти и командантите кои ...

Сандерс: САД размислуваат за дополнителни санкции кон Русија

Независен - 16.04.2018

Белата куќа денеска соопшти дека размислува за воведување на дополнителни санкции против Русија по наводниот напад со хемиско оружје во Сирија, но оти се уште не е донесена таква одлука. - Размислуваме за дополнителни санкции кон Русија и одлуката ...

Трамп го одложи воведувањето на нови санции против Русија

Точка - 17.04.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, наредил одложување на новите економски сакнции, што требаше да бидат воведени врз Русија, а во неделата ги најави амбасадорката на САД во Обединтите Нации, Ники Хејли.

Трамп се предомисли, нема дополнителни санкции за Русија

Либертас - 17.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп го одложи воведувањето дополнителни санкции за Русија, изјави висок службеник во неговата администрација. Додаде дека Трамп веројатно нема да ги одобри дополнителните сакнции ако Москва не изведе нови сајбер ...

САД најавиja нови санкции против Русија поради Сирија

Денар - 16.04.2018

Соединетите Американски Држави подготвуваат нови санкции против Русија, поради континуираната поддршка што Руската федерација му ја дава на сирискиот претседател Башар ал-Асад. Американската амбасадорка при Обединетите Нации, Ники Хејли, за ...

САД воведува нови санкции за Русија поради Сирија

Либертас - 15.04.2018

САД подготвува нови санкции за Русија поради постојаната поддршка на сирискиот претседател Башар ал Асад, рече американската амбасадорка при Он, Ники Хејли. Таа за CBS рече дека американскиот министер за финансии Стивен Мнучин ќе ги објави санкциите ...

ЕУ не постигна согласност за нови санкции кон Иран

Локално - 16.04.2018

Европската унија не постигна согласност за воведување на нов санкции за Иран поради спротиставувањето на Италија и Австрија. Франција, Германија и Велика Британија предложија воведување на директни санкции за иранските милитанти и командантите кои ...

Сандерс: САД размислуваат за дополнителни санкции кон Русија

+инфо - 16.04.2018

Белата куќа денеска соопшти дека размислува за воведување на дополнителни санкции против Русија по наводниот напад со хемиско оружје во Сирија, но оти се уште не е донесена таква одлука. – Размислуваме за дополнителни санкции кон Русија и одлуката ...

Трамп нареди одложување на новите економски санкции за Русија

Денар - 17.04.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, наредил одложување на новите економски санкции што требаше да бидат воведени врз Русија, а во неделата ги најави амбасадорката на САД во Обединетите нации, Ники Хејли.

Трамп нема да ја санкционира Русија

iPortal - 17.04.2018

Aмериканскиот претседател Доналд Трамп го одложи воведувањето дополнителни санкции за Русија, изјави висок службеник во неговата администрација. Додаде дека Трамп веројатно нема да ги одобри дополнителните сакнции ако Москва не изведе нови сајбер ...

ЕУ не постигна согласност за нови санкции кон Иран

Независен - 16.04.2018

Европската унија не постигна согласност за воведување на нови санкции за Иран поради спротиставувањето на Италија и Австрија. Франција, Германија и Велика Британија предложија воведување на директни санкции за иранските милитанти и командантите кои ...

Трамп го одложи воведувањето нови санкции против Русија

Sky - 17.04.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, наредил одложување на новите економски санкции што требаше да бидат воведени врз Русија, а во неделата ги најави амбасадорката на САД во Обединетите нации, Ники Хејли.

ЕУ не постигна согласност за нови санкции кон Иран

Слободен Печат - 16.04.2018

Европската унија не постигна согласност за воведување на нов санкции за Иран поради спротиставувањето на Италија и Австрија. Франција, Германија и Велика Британија предложија воведување на директни санкции за иранските милитанти и командантите кои ...

ЕУ не постигна согласност за нови санкции кон Иран

Либертас - 16.04.2018

Европската унија не постигна согласност за воведување на нов санкции за Иран поради спротиставувањето на Италија и Австрија. Франција, Германија и Велика Британија предложија воведување на директни санкции за иранските милитанти и командантите кои ...