TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ален Ајверсон му фрлил на Двејн Вејд чип од 1.000 долари на првата средба

Опсервер - 08.04.2020

Мајами, 8 април 2020 () – Легендата на Мајами Хит, Двејн Вејд сподели смешна приказна уште од првиот пат кога се запознал со 11-кратниот учесник на „Ол-стар“ натпреварот, Ален Ајверсон. Во 2003 година, како дебитант, Вејд полетал во Порто Рико со ...

Ален Ајверсон му фрли на Двејн Вејд чип од 1.000 долари на првата средба

А1 On - 08.04.2020

Легендата на Мајами Хит, Двејн Вејд сподели смешна приказна уште од првиот пат кога се запознал со 11-кратниот учесник на „Ол-стар“ натпреварот, Ален Ајверсон. Во 2003 година, како дебитант, Вејд полетал во Порто Рико со поранешната ѕвезда на ...

Ален Ајверсон му фрлил на Двејн Вејд чип од 1.000 долари на првата средба

MakPress - 09.04.2020

Легендата на Мајами Хит, Двејн Вејд сподели смешна приказна уште од првиот пат кога се запознал со 11-кратниот учесник на „Ол-стар“ натпреварот, Ален Ајверсон. Во 2003 година, како дебитант, Вејд полетал во Порто Рико со поранешната ѕвезда на ...