TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јунајтед со трета победа во низа, Арсенал го стасува Вулверхемптон, Челзи не ја дава ЛШ

Нетпрес - 04.07.2020

Во последниот саботен натпревар од 33-то коло на англиското фудбалско првенство Челзи со 3:0 беше убедлив на свој терен против Вотфорд. Стрелци за лондонските „Сини“ беа Оливие Жиру во 28 минута, Вилиан во 43 минута реализираше пенал, а во втората ...

Челзи си одржа лесен тренинг против Ватфорд (Видео)

Спортманија - 04.07.2020

Рутинска победа на фаворитот од 3:0 Оливие Жиру и Вилијан со голови во првото полувреме лесно ги разрешија сите дилеми, ако воопшто и ги имаше на мечот меѓу Челзи и Ватфорд. Мечот од 33. коло во Премиерлигата мина во апсолутна доминација на ...

Челси не погреши против аутсајдерот Вотфорд (Видео)

Дерби - 04.07.2020

Челси ја потврди улогата на фаворит на дуелот со Вотфорд од Премиер лигата и оствари убедлива победа со резултат 3:0 против една од послабите екипи сезонава во англиското првенство. Избраниците на Френ Лампард имаа императив да ги освојат бодовите ...

Челси не ја дава четвртата позиција, лесна победа над Ватфорд (ВИДЕО)

24Фудбал - 04.07.2020

Челси за момент ја загуби четвртата позиција од Манчестер јунајтед но сините брзо се вратија на неа откако со 3-0 го победија Ватфорд. Тимот на Френк Лампард доминираше во текот на целиот меч, постојано напаѓаше и сосема заслужено дојде до трите ...

ВИДЕО: Челси лесно се справи со Ватфорд, повторно е на четвртото место

Дриблинг - 04.07.2020

Челси го реши Ватфорд со 3-0, лесно и убедливо и се врати на четвотото место на табелата. Гол серијата ја започна Жиру, продолжија Рос Баркли и Вилијан за убедлива победа. Со новите три бода, Челси се врати на четвртата позиција каде има 57 бода, ...

ВИДЕО: Елегантен погодок на Жиру, Челзи е пак на четвртото место

Gol.mk - 04.07.2020

Англискиот премиерлигаш Челзи забележа триумф над Ватфорд (3-0) во рамки на 33. коло од Премиер лигата и борбата за Лигата на шампионите до крајот ќе биде жестока. „Сините“ на Антонио Конте паднаа на петтото место по триумфот на Манчестер Јунајтед , ...

Фердинанд: На Јунајтед му се потребни уште три стартери за да се бори за титулата!

Дерби - 04.07.2020

Манчестер Јунајтед се прикажа во уште едно фантастично голгетерско издание, па уверливата победа од 5:2 над Бурнмаут секако ги задоволи сите фанови на клубот од „Олд Трафорд“ кој сериозно влезе во битката за пласман во Лигата на шампионите.

Челси со три гола го уништи Вотфорд (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.07.2020

Челси славеше со 3-0 против Вотфорд во 33. коло од англиската Премиерлига и така се приклучи повторно во топ-4. Оливие Жиру погоди за 1-0, по што Вилијан зголеми на 2-0 до крајот на првото полувреме.

Челси лесно до триумф против Ватфорд

Екипа - 04.07.2020

Челси ја продолжува трката за место во Лигата на шампионите. Тимот од Стемфорд бриџ славеше со 3-0 против Ваѕфорд во 33.коло од Премиерлигата. “Сините” поведоа со голот на Гиру во 28.минута, а Вилијан во 43.минута од пенал зголеми на 2-0.

Сака задоцни за малку да биде најмлад стрелец во историјата на Арсенал (Видео)

Спортманија - 04.07.2020

Арсенал го победи Вулверхемптон со 2:0, а од вечерва го има вториот најмлад Англичанец што постигнал гол во меч од Премиерлигата Бакајо Сака го постигна дебитантскиот гол за Арсенал со кој најави победа на Топчиите против Вулверхемптон, а со волејот ...

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 04.07.2020

Денеска во рамките од 33 коло во најсилното англиско првенство екипата на Арсенал ја забележа и третата победа по ред реализирана на гостувањето кај Вулверхемптон со 0:2. Во 43 минута Сака искористи една одбиена топка во казнетиот простор на ...

Арсенал на гостување ги совлада Воците

Sport M - 04.07.2020

Арсенал го совлада Вулверхемптон со 0:2 во 33-то коло од англиската Премиер лига како гостин. Тимот на Микел Артете одигра навистина добар натпревар. Тој ја скрши одличната серија на Волверхемптон и на крајот ја прослави победата.

Арсенал ги скроти „волците“ за трета победа во серија (Видео)

Дерби - 04.07.2020

Арсенал оствари голема победа на дербито против Волвс и тоа на гостински терен (0:2), со што и натаму останува во игра за што повисока позиција во однос на борбата за пласман во европските купови.

Арсенал ги замолкна „Волците“

SportMedia - 04.07.2020

Арсенал дојде до триумф над Вулверхемптон од 0:2 на гостински терен, и победи во директниот дуел за излез во Европа. Но, ова не значи дека „топчиите“ сигурно ќе играат во ЛЕ следната сезона преку Премиерлигата, но овие три бода може многу да им ...

Арсенал со важна победа против конкурентот за излез во Европа, Вулверхемптон

СуперСпорт - 04.07.2020

Екипата на Арсенал забележа важна победа на гостувањето на „Мулину“ кај разиграниот Вулверхемптон. Резултатот во 43. минута го отвори младиот и талентиран Букајо Сака кој со одмерен удар го матираше Руи Патрисио.

Арсенал влезе во победничка серија, падна и Вулвс (ВИДЕО)

24Фудбал - 04.07.2020

Арсенал со 2-0 победи на гостувањето кај Вулверхемптон и го забележа четвртиот триумф по ред, трет во Премиерлигата. Арсенал дојде до трите бода од гостувањето кај Вулвс откако славеше со 2-0 со по еден погодок во секое полувреме.

Арсенал фати ритам - го урна Вулверхемптон за трет триумф по ред! (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.07.2020

Арсенал славеше на гостувањето кај одличниот Вулверхемптон со 2-0 во 33. коло од англиската Премиерлига и така се приклучи во борбата за пласман во Лигата на шампиони (ЛШ). Сака во 43. минута ја погоди мрежата на Вулверхемптон, иако домаќините имаа ...

Многу важна победа на Арсенал кај „волците“

Спортклуб - 04.07.2020

Арсенал вечерва оствари исклучително важен триумф на незгодното гостување кај високопласираниот Ватфорд со 0:2. Топчиите беа свесни дека овде мора да победат доколку саат сонот за Европа и понатаму да живее, и тоа го остварија.

ВИДЕО: Рутина на Арсенал со два гола до три бода, убав волеј на Бакајо Сака

Дриблинг - 04.07.2020

Арсенал со 2-0 го победи Вулверхемптон на гости, со овие три бода се доближи до позицијата која води во Лигата на шампионите. Првиот гол е дело на Бакајо Сака, погоди пред крајот на првиот дел во 43 минута.

Арсенал триумфално: Надежта за Европа се уште живее

Екипа - 04.07.2020

Арсенал се уште гаи надежи за излез на европската сцена следната сезона откако во 33. коло од Премиерлигата на гостувањето против Вулверхемптон славеше со 0-2. „Топчиите“ немаа проблем да дојдат до трите бода, најавувајќи ја победата со голот на ...

Седум гола на мечот Јунајтед-Борнмут

Сител - 04.07.2020

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед одиграа уште еден бравурозен меч на кој постигнаа дури 5 гола полнејќи ја до врв мрежата на Борнмут. Сепак резултатот го отворија гостите по извонредната акција на Станислас во 15-тата минута.

Јунајтед пукнаа петарда во мрежата на Борнмут, Лестер славеа над Кристал Палас (Видео0

Макфакс - 04.07.2020

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед и Лестер забележаа убедливи победи над своите опоненти Борнмут односно Кристап Палас во рамките на 33 коло во Премиерлигата. Манчестер Јунајтед во ефикасен натпревар со неколку прекрасни голови славеа над Борнмут со ...

ВИДЕО: Спектакл на младите ѕвезди, ѓаволски добриот Јунајтед го прегази Борнмут

Gol.mk - 04.07.2020

Манчестер Јунајтед го продолжи позитивниот ритам и со победата од 5-2 (3-1) против Борнмут во рамките на 33. коло, потврди дека игра во голема форма по враќањето на фудбалот во Англија . Бруно Фернандеш се најде во стартниот тим на „ѓаволите“ и ...

Јунајтед го „изрешета“ Борнмут, Варди премина 100 гола во Премиер лигата!

SportMedia - 04.07.2020

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го демолираа Бормут со 5:2 во рамките на 33. коло на англиската Премиер лига со што се искачија на четвртото место на табелата и го префрли притисокот на Челзи и Вулверхемптон кои ги демнат местата за во ЛШ.

Борнмут го налути Манчестер јунајтед па прими пет гола (ВИДЕО)

24Фудбал - 04.07.2020

Манчестер јунајтед со убедливи 5-2 го победи Борнмут, Лестер со 3-0 славеше над Кристал Палас, Вардар го постигна 100. гол во Премиерлигата. Манчестер јунајтед одигра одличен меч против Борнмут иако почетокот не беше најдобар за тимот на Солшер.

Манчестер Јунајтед го растури Борнмут во натпревар со седум погодоци

СуперСпорт - 04.07.2020

Екипата на Манчестер Јунајтед славеше убедлива победа на „Олд Трафорд“ против тимот кој грчевито се бори за опстанок, Борнмут. Избраниците на Оле Гунар Солскјер одиграа уште еден доминантен натпревар во кој славеа со 5:2, а да не беше расположениот ...

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 04.07.2020

Фудбалерите на Манчестер јунајтед убедливо на домашен терен ја совладаа екипата на Борнмут со 5:2 во рамките од 33 коло во најсилното англиско првенство. Нови три важни бода за „црвените ѓаволи“ кои се борат за едно од местата кои водат во групите ...

ВИДЕО: Четата на Оле маршира кон ЛШ – срушен Борнмаут на празниот Олд Трафорд

Спортклуб - 04.07.2020

Манчестер Јунајтед на доминантен начин успеа да дојде до уште една победа по корона кризата, овој пат жртва беше Борнмаут на Олд Трафорд. Гостите први поведоа со фантастичниот погодок на Станислас во 15.

Голеада на „Олд Трафорд“: Фергусон ли го води овој Манчестер јунајтед? (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.07.2020

Навивачите на Манчестер јунајтед немаат шанса да го гледаат својот тим на „Олд Трафорд“, но затоа уживаат пред малите екрани. Играта и резултатите на момците на Оле Гунар Солшер почнуваат да наликуваат на оние од времето на сер Алекс Фергусон.

Разиграниот Јунајтед со „петарда“ дојде до четвртото место во Премиер лигата (ВИДЕО)

Дерби - 04.07.2020

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед во супер интересен и отворен меч со седум погодоци славеа над Борнмут со 5-2 со што го заземаа четвртото место во Премиер лигата, место кое води во Лигата на шампионите во наредната сезона.

Неверојатно гол-шоу на „Олд Трафорд“: Дали се враќа стариот Манчестер Јунајтед? (ВИДЕО)

Sport M - 04.07.2020

Манчестер Јунајтед го совлада Борнмут со 5:2 во фантастичен натпревар на „Олд Трафорд“. Во навистина одличен натпревар, повторно експлодираше напаѓачкиот дел од тимот на Оле Гунар Солскјер, а мрежата на гостите беше исполнета до врв.

Ревија на убави голови на„Олд Трафорд“: Манчестер Јунајтед ја наполни мрежата на Бурнемоут (ВИДЕО)

Спортски - 04.07.2020

Maнчестер Јунајтед во одличен натпревар на „Олд Трафорд“ победи против Бурнемоут со 5:2. Избраниците на Оле Гунар Солскјер покажаа голем напаѓачки потенцијал и до врв ја наполнија мрежата на гостите кои судејќи според ситуацијата од наредната сезона ...

Феноменален гол на Марсиал…, Јунајтед и Лестер ја продолжуваат трката за ЛШ… (ВИДЕО)

Екипа - 04.07.2020

Манчестер јунајтед активно ја продолжува битката за место во Лигата на шампионите следната сезона откако во 33. коло од Премиер-лигата славеше убедливо против Бурнмаут со 5-2. Триумфот на „црвените ѓаволи“ беше обезбеден уште во првото полувреме ...

Голгетерска лепеза на Олд Трафорд, убедлив триумф на „ѓаволите“ (видео)

OhridNews - 04.07.2020

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед забележаа нова победа во Премиер лигата совладувајќи го составот на Бурнмаут со 5-2 (3-1). Дуелот од Олд Трафорд изобилуваше со убави голови. Лепезата погодоци ја отвори гостинскиот состав кој поведе со 1-0, но ...

Манчестер оди кон ЛШ, но скапата одбрана му беше изработена за сите пари (Видео)

Спортманија - 04.07.2020

Мегваер и Де Хеа виновни што Борнмут им даде гол кој Јунајтед не смееше да го прими, но нападот ги поправи грешките. Манчестер јунајтед води со 3-1 по првото полувреме на дуелот со Борнмут, но најубавиот момент на средбата беше голот со кој гостите ...

ВИДЕО: „Црвените ѓаволи“ изгледаат застрашувачки, мрежата на Борнмут наполнета до врв

Дриблинг - 04.07.2020

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед играат во неверојатна форма, а доказ за тоа е денешниот триумф над Борнмут од 5-2. Иако натпреварот започна неочекувано за домаќините и беа во негатива од 0-1, избраниците на Солскјер на крилата на Гринвуд и Бруно ...

ВИДЕО: Станислас го посрамоти Мегвајер, Гринвуд, Фернандеш и Марсијал за комплетен пресврт на Јунајтед

Дриблинг - 04.07.2020

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед на полувреме имаат предност до 2-1 против Борнмут во рамки на 33.коло од Премиер лига. Натпреварот не започна најдобро за фаворитот, откако Станислас по еден „магичен“ дриблинг го посрамоти Мегвајер и ги доведе ...

Прекрасен гол: Мајсторија на Марсијал (ВИДЕО)

Спортски - 04.07.2020

Манчестер Јунајтед брзо се созема од шокот против Бурнемоут па на полувреме води со 3:1. Бурнемоит преку Станислас кој си поигра со Мегваер (овој гол можете да погледнете тука) поведе со 0:1.

(ВИДЕО) Лудница на Олд Трафорд: Најскапиот стопер на сите времиња посрамен за цел живот

Спортклуб - 04.07.2020

Бурнмаут прв поведе на Олд Трафорд, во дуелот со Манчестер Јунајтед и тоа по само 16 минути игра. Стрелец на голот беше Жуниор Станислас кој буквално го понижи Хари Мекгвајер, најскапиот стопер на сите времиња.

Погледнете каква финта му „продаде“ Станислас на најскапиот бек на светот (видео)

SportMedia - 04.07.2020

Јуниор Станислас од Борнмут постигна спектакуларен погодок на мечот со Манчестер Јунајтед. Тој едноставно го „уништи“ најскапиот централен бек на светот Хари Мегваер, откако му ја протна топката низ нозе, а потоа од невозможна ситуација погоди за ...

ВИДЕО: Станислас со тунел и минијатура ги понижи Мегваер и Де Хеа!

Gol.mk - 04.07.2020

Најскапиот светски дефанзивец, Хари Мегваер претрпе критики по голот против Тотенхем пред неполни три недели, а сигурно го чекаат нови по дуелот на Манчестер Јунајтед. Имено, Џуниор Станислас на мал простор ја „измеша“ одбраната на „ѓаволите“, ја ...

Мајсторија на мал простор: Станислас го испрати Мегваер по „бурек“, па рутински го матираше Де Хеа (ВИДЕО)

Дерби - 04.07.2020

Екипата на Борнмут на хартија е апсолутен аутсајдер во денешната пресметка со Манчестер Јунајтед, но гостите се тие кои го отворија резултатот на „Олд Трафорд“ и тоа благодарение на мајсторијата на Џуниор Станислас.

Станислас направи најскапиот дефанзивец да изгледа како мало дете, па од мртов агол го совлада Де Хеа (ВИДЕО)

24Фудбал - 04.07.2020

Манчестер јунајтед прими гол од Кристал Палас кој ќе предизвика многу критики за Хари Мегваер и Давид Де Хеа. Манчестер јунајтед офанзивно тргна во мечот против Борнмут, но во 16. минута следуваше шок.

Манчестер јунајтед купи стопер од 80 милиони за да го дриблаат како мало дете (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.07.2020

Манчестер јунајтед губи на „Олд Трафорд“ од Бормут по само 16 минути игра. Клубот очигледно џабе плати 80 милиони фунти за Хери Мегваер, кој имаше две аматерски интервенции во сопствениот шеснесетник и беше понижен од фудбалер како Џуниор Станислас.

Го претрча како мало дете: Играчот на Бурнемоут го посрамоти Мегваер (ВИДЕО)

Спортски - 04.07.2020

Бурнемоут поведе против Манчестер Јунајтед после само 15 минути игра. Жуниор Станислас постигна фантастичен гол откако прво го посрамоти најскапиот стопер во светот Хари Мегваер . Станислас лесно му ја протна топката низ нозете, претрча покрај него ...

Челси го насмеа светот со својата најава за мечот против Вотфорд (ФОТО)

Sport 1 - 04.07.2020

Фудбалерите на Челси вечерва ќе го пречекаат тимот на Вотфорд на домашен терен во натпревар кој е многу важен и за двете екипи. Имено, по поразот на гостувањето кај Вест Хем, на Челси му е неопходна победа за да остане во добра позиција за едно од ...

Челси на интересен начин го најави дуелот со Вотфорд: Со тепаче за инсекти против „стршлените“ (Фото)

Дерби - 04.07.2020

Тимот на Челси во текот на денешниот ден ќе биде домаќин на Вотфорд, екипа која грчевито се бори за опстанок во Премиер лигата. Избраниците на Френк Лампард по киксот против Вест Хем ќе мора да слават против тимот на Вотфорд кој исто така има ...

(ФОТО) Челзи на креативен начин го најави мечот со Вотфорд и ги насмеаја сите

Спортклуб - 04.07.2020

Фудбалерите на Челзи вечерва на свој терен ќе го пречекаат тимот на Вотфорд во натпреварот кој е мошне важен за двете екипи. Имено, на Челзи по поразот на гостувањето кај Вест Хем му е потребна победа со цел да остане во добра позиција за излез во ...

Челзи на урнебесен начин го најави натпреварот со Вотфорд (ФОТО)

Спортски - 04.07.2020

Фудбалерите на Челзи вечерва на свој терен ќе ја пречекаат екипата на Вотфорд во натпревар кој е важен и за едните и за другите. На Челзи после поразот на гости против Вест Хем потребна му е победа за да остане во добра позиција за излез во Лигата ...

Без Погба и Бруно против Борнмут?

Спортманија - 04.07.2020

Ѓаволите десеткувани ќе го пречекаат Борнмут во 33-тото коло во Премиер лигата Оле Гунар Солскјер наиде на непосакувани проблеми на денот кога неговата екипа ќе се соочи со Борнмут. Манчестер јунајтед ќе биде десеткуван за денешната средба, во ...