TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил

Макфакс - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил

Вечер - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Арсенал од оружје најден во паркирано возило кај „Сити мол“, приведени тројца прилепчани

Фокус - 12.01.2018

Во близина на трговскиот центар „Сити мол“ завчера околу 21.50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на паркирано патничко возило “Форд фокус“ со прилепски регистарски таблички откриле и ...

Тројца уапсени по откриено оружје во автомобил пред „Сити мол“...

Н.Македонија - 12.01.2018

Тројца уапсени по откриено оружје во автомобил пред „Сити мол“ Полициски службеници во содејство со припадници на единицата „Алфа“ откриле и заплениле одредено количество оружје и муниција.

Апсење пред Сити Мол - прилепчани фатени со големо количество на оружје

Сител - 12.01.2018

Тројца прилепчани уапсени во близина на трговскиот центар Сите Мол во Скопје - На 10.01.2018 година околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со ...

Апсење пред Сити мол – прилепчани фатени со големо количество на оружје

Република - 12.01.2018

Тројца прилепчани уапсени во близина на трговскиот центар Сите Мол во Скопје – На 10.01.2018 година околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со ...

Драма пред „Сити Мол“: Оружје и муниција пронајдени во паркиран автомобил, приведени три лица

Курир - 12.01.2018

Во средата околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со прилепски регистарски таблички паркирано во близина на ТЦ “Сити Мол“ откриле и заплениле ...

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил

Кајгана - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил

Точка - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Оружје и муниција пронајдени во паркиран автомобил пред „Сити Мол“, приведени три лица

Нетпрес - 12.01.2018

Во средата околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило „форд фокус“ со прилепски регистарски таблички паркирано во близина на ТЦ „Сити Мол“ откриле и заплениле ...

Апсење пред Сити Мол – прилепчани фатени со големо количество оружје

Вечер - 12.01.2018

Тројца прилепчани уапсени во близина на трговскиот центар Сите Мол во Скопје – На 10.01.2018 година околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата "Алфа" при контрола на патничко возило "Форд фокус" со ...

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил кај Скопје сити мол

Локално - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Апсење пред Сити Мол – прилепчани фатени со големо количество на оружје

Скопје инфо - 12.01.2018

Тројца прилепчани уапсени во близина на трговскиот центар Сите Мол во Скопје. – На 10.01.2018 година околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со ...

Драма пред Сити Мол: Приведени три лица, интервенирале Алфите

Press24 - 12.01.2018

Во средата околу 21 часот и 50 минути полициски службеници од Полицијата Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со прилепски регистарски таблички паркирано во близина на Трговскиот “Сити ...

Драма пред „Сити Мол“: Пронајдени Оружје и муниција во автомобил на прилепчани

Маркукуле - 12.01.2018

Во средата околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со прилепски регистарски таблички паркирано во близина на ТЦ “Сити Мол“ откриле и заплениле ...

Откриено и запленето оружје од паркирано возило во Скопје

Алсат-М - 12.01.2018

Полициски службеници во содејство со припадници на единицата „Алфа“ на 10 јануари при контрола на патничко возило паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“ откриле и заплениле одредено количество оружје и муниција.

Откриено и запленето оружје од паркирано возило во Скопје

Канал5 - 12.01.2018

Полициски службеници во содејство со припадници на единицата „Алфа“ на 10 јануари при контрола на патничко возило паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“ откриле и заплениле одредено количество оружје и муниција.

Откриено и запленето оружје од паркирано возило во близина на „Сити мол“

Стандард - 12.01.2018

Полициски службеници во содејство со припадници на единицата „Алфа“ на 10 јануари при контрола на патничко возило паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“ откриле и заплениле одредено количество оружје и муниција.

Уапсени тројца прилепчани кај Сити Мол!

Таратур - 12.01.2018

Денес, во близина на трговскиот центар Сити Мол се уапсени тројца прилепчани на возраст од 31 до 42 години. На 10.01.2018 година околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на ...

Оружје и муниција пронајдени во автомобил пред „Сити Мол“,претепана и ограбена девојка за новогодишната ноќ, украден ...

Скопје24 - 12.01.2018

Во средата околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило „форд фокус“ со прилепски регистарски таблички паркирано во близина на ТЦ „Сити Мол“ откриле и заплениле ...

Алфите во акција во близина на Сити мол – пронајдено е оружје во паркирано возило

Sky - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил

А1 On - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

„Алфите“ запленија оружје, муниција и ножеви најдени во автомобил близу Сити мол

МКД - 12.01.2018

На 10 јануари околу 21.50 часот полициски службеници од полициската станица Карпош во содејство со припадници на единицата "Алфа" при контрола на патничко возило форд фокус, со прилепски регистарски таблички паркирано во близина на ТЦ „Сити мол" ...

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил

Правдико - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Арсенал од оружје најден во паркирано возило кај „Сити мол“, приведени тројца прилепчани

Локално - 12.01.2018

Во близина на трговскиот центар „Сити мол“ завчера околу 21.50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на паркирано патничко возило “Форд фокус“ со прилепски регистарски таблички откриле и ...

Апсење пред Сити Мол – прилепчани фатени со големо количество на оружје

МК News - 12.01.2018

Тројца прилепчани уапсени во близина на трговскиот центар Сите Мол во Скопје – На 10.01.2018 година околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со ...

Приведени тројца прилепчани кај Сити мол во Скопје со цел арсенал оружје

10без10 - 12.01.2018

Во близина на трговскиот центар „Сити мол“ завчера околу 21.50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на паркирано патничко возило “Форд фокус“ со прилепски регистарски таблички откриле и ...