TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Полјаците го елиминираа олимпискиот вицешампион Русија

Слободен Печат - 14.09.2021

Одбојкарите на Полска ја совладаа Русија со 3:0 по сетови 25:14, 26:24 и 25:19 и се пласираа во полуфиналето на Европското првенство. Во борбата за пласман во финалето Полјаците како едни од домаќините на континенталниот собир ќе играат против ...

Србија прв полуфиналист на одбојкарското Европско првенство

Дриблинг - 14.09.2021

Одбојкарите на Србија ја совладаа Холандија со 3: 0 во сетови 25:23, 25:20, 27:25 и се пласираа во полуфиналето на Европското првенство во Гдањск, со што ја продолжија кампањата за одбрана на титулата шампион на Старата Континент.

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

SportMedia - 14.09.2021

Одбојкарската репрезентација на Србија е прв полуфиналист на Европското првенство. Со победа над селекцијата на Холандија со резултат 3:0 (25:23, 25:20, 27:25), Србите го потврдија фаворитскиот статус и влегоа во борба за медалите.

Српските одбојкари се првите полуфиналисти на Европското првенство

Слободен Печат - 14.09.2021

Одбојкарската репрезентација на Србија и воедно актуелен европски шампион се пласираше во полуфиналето на континенталниот собир 2021. На дуелот во Гдањск (Полска) српските репрезентативни со максимални 3:0 по сетови 25:23, 25:20 и 27:25 ја ...

Елиминиран олимпискиот шампион, познати четвртфиналните двојки на одбојкарското ЕП

Слободен Печат - 13.09.2021

Денеска се дознаа последните патници во четвртфиналето на Европското првенство во одбојка кое се одржува во четири земји: Полска, Чешка, Естонија и Финска. Европскиот вицепрвак Словенија со резултат 3:1 во сетови 25:20, 25:18, 19:25 и 25:12 ја ...

Одбојкарска сензација: Франција елиминирана од ЕП!

Екипа - 13.09.2021

Чешка го приреди најголемото изненадување во осминафиналето од одбојкарскиот европски шампионат откако го декласираше големиот фаворит Франција со 3-0 во сетови. Чесите тргнаа доминантно во мечот, стигнаа до „плус шест“ во првиот сет, но Франција ...

Олимпискиот шампион Франција елиминиран во осминафиналето на ЕП

Sport 1 - 13.09.2021

Последниот натпревар од осминафиналето на Европското првенство 2021 во одбојка донесе и голема сензација. Актуелниот олимписки шампион Франција загуби од Чешка со максимални 3-0, по сетови 25-22, 25-29 и 34-32 во Острава.

Чешка го исфрли олимпискиот шампион од одбојкарското ЕП

SportMedia - 13.09.2021

Одбојкарската репрезентација на Чешка која буквално се протна во елиминациската фаза на ЕП, приреди сензација со елиминацијата на огромниот фаворит и олимписки шампион Франција во три сета (25:22, 25:19 и 32:24).

Комплетирани четвртфиналните пресметки на ЕП во одбојка

Нова ТВ - 13.09.2021

Познати се последните два патника во четвртфиналето на Европското одбојкарско првенство, откако Чешка вечерва приреди големо изненадување совладувајќи ја Франција со 3:0, а претходно денеска Словенија беше подобра во соседското дерби против Хрватска ...

Комплетирани четвртфиналните пресметки на ЕП во одбојка

Опсервер - 13.09.2021

Познатите се последните два патника во четвртфиналето на Европското одбојкарско првенство, откако Чешка вечерва приреди големо изненадување совладувајќи ја Франција со 3:0, а претходно денеска Словенија беше подобра во соседското дерби против ...

Комплетирани четвртфиналните пресметки на ЕП во одбојка

MakPress - 13.09.2021

Познатите се последните два патника во четвртфиналето на Европското одбојкарско првенство, откако Чешка вечерва приреди големо изненадување совладувајќи ја Франција со 3:0, а претходно денеска Словенија беше подобра во соседското дерби против ...