TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсовски: Фирмата на братот на Љупчо Николовски наплаќа во кеш и не дава фискални сметки

Телма - 27.02.2021

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека фирмата на братот на вицепремиерот Љупчо Николовски спротивно на закон, наплаќа во кеш и без да издава фискални сметки. Бараат управата за јавни приходи и антикорупциската комисија да отворат случај за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Братот на Николовски не издава фискални сметки

Р.С.Европа

Арсовски: Фирмата на братот на Љупчо Николовски наплаќа во кеш спротивно на закон, УЈП и ДКСК да отворат случај

Опсервер

Арсовски: Фирмата на братот на Љупчо Николовски наплаќа во кеш спротивно на закон, УЈП и ДКСК да отворат случај

Курир

Братот на Николовски нелегално зема готовина, УЈП и ДКСК да отворат случај

Нетпрес

Арсовски: Фирмата на братот на Љупчо Николовски издава каса прими наместо фискални сметки

+инфо

Арсовски: Фирмата на братот на Љупчо Николовски наплаќа во кеш без да издава фискални сметки

Сител

МКД Press24 Слободен Печат Канал5 Република MakPress

Николовски: Во вторник ќе објавиме голем акциски план за борба против корупцијата и криминалот

ТВ21 - 27.02.2021

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за борба против корупцијата, Љупчо Николовски, во вторник ќе објават голем акциски план за борба против корупцијата и криминалот. Според Николовски, планот ќе ги содржи сите забелешки, препораки и барања на ...

Николовски: Во вторник ќе објавиме голем акциски план за борба против корупцијата и криминалот

Опсервер

Николовски: Во вторник ќе објавиме голем акциски план за борба против корупцијата и криминалот

Фокус

Николовски: Во вторник отвораме широк фронт против корупцијата и криминалот

+инфо

Николовски: Во вторник ќе објавиме голем акциски план за борба против корупцијата и криминалот

Сител

Николовски: Во вторник ќе објавиме голем акциски план за борба против корупцијата и криминалот

Frontline

Николовски: Во вторник ќе објавиме голем акциски план за борба против корупцијата и криминалот

Канал5

iPortal Press24 24Инфо Скопје инфо Локално Нова ТВ Независен Република

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е симбол за криминал, затоа им пречи борбата на Николовски против корупцијата

Сител - 27.02.2021

ВМРО-ДПМНЕ е симбол на криминалот и корупцијата и нема минимум легитимитет да зборува за владеење на правото. Очигледна е нервозата во белиот дворец по пресудата за предметот „Тврдина-Таргет“ и што конечно со правдата се соочи Сашо Мијалков човекот ...

Реакција од СДСМ на прес-конференција на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ е симбол за криминал, затоа им пречи борбата на Николовски против корупцијата, затоа лажат

24Инфо

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ им пречи што Љупчо Николовски е сериозно посветен на борба против корупција

Слободен Печат

СДСМ: Очигледна е нервозата во белиот дворец по пресудата за предметот „Тврдина-Таргет”

Локално

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е симбол за криминал, затоа им пречи борбата на Николовски против корупцијата, затоа лажат

iPortal

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е симбол за криминал, затоа им пречи борбата на Николовски против корупцијата, затоа лажат

Граѓански збор

MakPress

Николовски наместо да се бори со корупцијата, тој ја продуцира и мултиплицира

Опсервер - 27.02.2021

Додека бизнис заедницата тоне во криза, семејството Николовски профитот го зголемува за 2100%, а згора на тоа и работи со кеш пари преку каса-прими како во ‘90 години. Љупчо Николовски и Зоран Заев се симболи на корупцијата во редовите на СДСМ и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски наместо да се бори со корупцијата, тој ја продуцира и мултиплицира

MakPress

Николоски: Македонија е се поблиску до банкрот, забраната на банките и осигурителните компании да исплаќаат дивиденди ...

Курир - 26.02.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој се осврна на моменталната политичка состојба во државата, како и на економските прашања.

Николоски: Македонија е се поблиску до банкрот, забраната на банките и осигурителните компании да исплаќаат дивиденди упатува лош сигнал до граѓаните и штедачите

Опсервер

Со денешната одлука на НБРМ, власта директно признава дека Македонија е пред банкрот

Република

Николоски: Забраната за исплата на дивиденди е лош економски знак, Македонија е се поблиску до банкрот

MakPress

ЗАБРАНА ЗА ИСПЛАТА НА ДИВЕДЕНДА ВО БАНКИТЕ: Македонија пред банкрот, следи повлекување на влоговите?

Денешен

Јанушев: Фирмата на братот на Николовски ја зголемува својата добивка за 1200% спротивно на закон, Николовски наместо ...

24Инфо - 26.02.2021

Вчера на собраниската седница за пратенички прашања уште еднаш се обзнани дека човекот кој што требаше да се бори против корупција, е човекот што ја создава корупцијата. „Значи прашањето господине вицепремиер за корупција ми е дали имате информација ...

Јанушев: Фирмата на братот на Николовски ја зголемил својата добивка за 1200% спротивно на законот

Република

Јанушев: Фирмата на братот на Николовски ја зголемува својата добивка за 1200% спротивно на закон

Press24

Јанушев: Фирмата на братот на Николовски ја зголемува својата добивка за 1200% спротивно на закон, Николовски наместо да се бори против корупција, тој  ја создава корупцијата

Опсервер

Јанушев: Николовски наместо да се бори против корупција, тој ја создава корупцијата

Centar

Јанушев: Фирмата на братот на Николовски ја зголемува својата добивка за 1200% спротивно на закон, Николовски наместо да се бори против корупција, тој ја создава корупцијата

Курир

Јанушев: Фирмата на братот на Николовски ја зголемува својата добивка за 1200% спротивно на закон

MakPress