TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожар во затворот во Идризово

24 Вести - 11.02.2019

Во казнено поправниот дом Идризово во раните утрински часови во избувнал пожар. Од противпожарната бригада информираат дека пожарот бил пријавен околу 4 часот утринава и избувнал на кровот каде изгорела кровна конструкција.

Затвореници подметнале пожар во „Идризово“, нема материјална штета

Локално - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ утринара подметнале пожар што веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Како што информираше за МИА директорот на затворот Боби Мојсовски, веднаш по пријавата на полицајците била ...

Утринава избувнал пожар во затворот Идризово

ТВ21 - 11.02.2019

На 11.02.2019 година во 05.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправната установа „Идризово“ – Скопје, во објект настанал пожар на таванот. Пожарот бил изгаснат од затворската полиција и екипа од Бригадата за противпожарна заштита.

Лагите им траат еден ден: Ги пофалија условите во Идризово, а затвореник жив изгоре

Курир - 11.02.2019

Додека директорот на „Идризово“ ги фали условите во затворот откако тој го раководи, затвореник жив изгоре во него во пожар. Вчера околу 20:40 часот во затворот Идризово било пријавено дека во просториите на затворот избувнал пожар.

Човечки фактор го предизвикал пожарот во затворот „Идризово“

МКД - 11.02.2019

Кровна конструкција се запали утрово околу 4 часот во затворот во Идризово. Според првичните информации од затворот, причина за пожарот најверојатно е човечки фактор. Огнот брзо бил ставен под контрола, а била повикана и Противпожарната единица која ...

Пожар во затворот во Идризово

Фокус - 11.02.2019

Утрово околу 4 часот во затворот во Идризово избувнал пожар, при што изгорела кровната конструкција. Според информациите, интервенирано било со едно вoзiло и четворица пожарникари. Пожарот бил ставен под контрола по еден час, соопштија од ...

Пожар во Идризово, причинета материјална штета

Скопје1 - 11.02.2019

Утрово околу 4 часот во казнено проправниот дом Идризово избил пожар Пожарот избил на кровот и по еден час бил ставен под контрола. Со ова причинета е материјална штета од околу 15 000 денари.

Се запали затворот Идризово

Press24 - 11.02.2019

Пожар утринава избувнал во затворот Идризово во Скопје. Пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари, направена е штета од 15.000 денари, а пожарникарите го совладале ...

Мојсовски: „Идризово“ почна да личи на затвор со човечко достоинство за осудениците, првпат по 10 години видоа мусака и ...

МКД - 11.02.2019

Од април 2018 најголемиот затвор во Македонија, затворот во Идризово, го раководи Боби Мојсовски, кој на оваа позиција дојде од Агенцијата за поддршка и претприемништво на Република Македонија.

Пожар во затворот во Идризово

А1 On - 11.02.2019

Во раните утрински часови во казнено поправниот дом Идризово избувнал пожар. Како што соопштија од противпожарната бригада пожарот бил пријавен по 4 часот утринава. Пожарникарите соопштија дека пожарот избувнал на кровот.

Пожар во затворот во Идризово

Макфакс - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

КПД Идризово: Од објекти по современи европски стандарди до затворски услови од 19 век

24Инфо - 10.02.2019

Соби за четири лица, нови кревети, ПВЦ-прозорци, бојадисани ѕидови, чист под, нови уреди за парно греење, тоалети со ВЦ-школки и нови мијалници, средства за хигиена, чисти ходници, трпезариска просторија, пералница со нови машини за перење, ...

Затвореници го подметнале пожарот во „Идризово“

А1 On - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ го подметнале пожарот кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Како што информираше за МИА директорот на затворот Боби Мојсовски, веднаш по пријавата на полицајците била ...

МВР со детали за пожарот во затворот „Идризово“

Курир - 11.02.2019

Утрово во 5:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправната установа „Идризово“- Скопје, во објект настанал пожар на таванот. Пожарот бил изгаснат од затворската полиција и екипа од Бригадата за противпожарна заштита.

Човечки фактор го предизвикал пожарот во затворот „Идризово“

Press24 - 11.02.2019

Кровна конструкција се запали утрово околу 4 часот во затворот во Идризово. Според првичните информации од затворот, причина за пожарот најверојатно е човечки фактор, пренесе МКД.МК. Противпожарната единица интервенирала со едно возило и четворица ...

Се запали затворот Идризово

+инфо - 11.02.2019

Пожар утринава избувнал во затворот Идризово во Скопје. Пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорел дел од покривот. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари. Според првичните проценки штетата е 15.000 ...

Изгоре дел од покривот во КПД „Идризово“

Слободен Печат - 11.02.2019

Пожарот бил пријавен околу 4 часот. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари, направена е штета од 15.000 денари, а пожарникарите го совладале за еден час. Утринава делумно изгорел дел од покривот во КПД „Идризово“ крај Скопје.

Пожар во затворот во Идризово

24Инфо - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

КПД Идризово: Од современи објекти до затворски услови од 19 век

+инфо - 10.02.2019

Соби за четири лица, нови кревети, ПВЦ-прозорци, бојадисани ѕидови, чист под, нови уреди за парно греење, тоалети со ВЦ-школки и нови мијалници, средства за хигиена, чисти ходници, трпезариска просторија, пералница со нови машини за перење, ...

Затвореници подметнале пожар во „Идризово“, нема материјална штета

1tv - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ изутринара подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Директорот на затворот Боби Мојсовски изјави дека веднаш по пријавата на полицајците била повикана ...

Затвореници подметнале пожар во „Идризово“

Н.Македонија - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ изутрина подметнале пожар кој веднаш бил изгасен од затворската полиција. Од МВР информираат дека околу 5 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправната установа ...

Човечки фактор го предизвикал пожарот во затворот „Идризово“

Република - 11.02.2019

Кровна конструкција се запали утрово околу 4 часот во затворот во Идризово. Според првичните информации од затворот, причина за пожарот најверојатно е човечки фактор,МКД.мк Противпожарната единица интервенирала со едно возило и четворица пожарникари.

Пожар во затворот во Идризово

Вечер - 11.02.2019

Пожар утринава избувнал во затворот Идризово во Скопје. Пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари, направена е штета од 15.000 денари, а пожарникарите го совладале ...

Пожар во затворот во Идризово

Република - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

КПД Идризово: Од објекти по современи европски стандарди до затворски услови од 19 век

1tv - 10.02.2019

Соби за четири лица, нови кревети, ПВЦ-прозорци, бојадисани ѕидови, чист под, нови уреди за парно греење, тоалети со ВЦ-школки и нови мијалници, средства за хигиена, чисти ходници, трпезариска просторија, пералница со нови машини за перење, ...

Затвореници подметнале пожар во „Идризово“, нема материјална штета

Нова ТВ - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ изутрината подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Како што информираше за МИА директорот на затворот Боби Мојсовски, веднаш по пријавата на полицајците ...

Пожар во КПУ “Идризово”

Опсервер - 12.02.2019

На 11.02.2019 година во 05.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправната установа „Идризово“ – Скопје, во објект настанал пожар на таванот. Пожарот бил изгаснат од затворската полиција и екипа од Бригадата за противпожарна заштита.

Човечки фактор го предизвикал пожарот во затворот „Идризово“

Нетпрес - 11.02.2019

Кровна конструкција се запали утрово околу 4 часот во затворот во Идризово. Според првичните информации од затворот, причина за пожарот најверојатно е човечки фактор. Огнот брзо бил ставен под контрола, а била повикана и Противпожарната единица која ...

Пожар во затворот „Идризово“

Либертас - 23.07.2019

Вчера утрото околу 9.30 часот настанал пожар во бањата во полуотворено одделение на затворот „Идризово“. Од пожаарот била зафатена кровната конструкција, велат од МВР. „На 22.07.2019 во 09.53 часот во СВР Скопје било пријавено дека во полуотвореното ...

Пожар избувнал во затворот во Идризово

Курир - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

КПД Идризово: Од објекти по современи европски стандарди до затворски услови од 19 век

Независен - 10.02.2019

Соби за четири лица, нови кревети, ПВЦ-прозорци, бојадисани ѕидови, чист под, нови уреди за парно греење, тоалети со ВЦ-школки и нови мијалници, средства за хигиена, чисти ходници, трпезариска просторија, пералница со нови машини за перење, ...

Двајца затвореници го подметнале пожарот во „Идризово”, казнети со самица

24Инфо - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово” изутринара подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Како што информираше за МИА директорот на затворот Боби Мојсовски, веднаш по пријавата на полицајците ...

Човечки фактор го предизвикал пожарот во затворот „Идризово“

Скопје инфо - 11.02.2019

Кровна конструкција се запали утрово околу 4 часот во затворот во Идризово. Според првичните информации од затворот, причина за пожарот најверојатно е човечки фактор, пренесе МКД.МК . Противпожарната единица интервенирала со едно возило и четворица ...

Пожар во затворот Идризово, изгорела кровна конструкција

CivilMedia - 11.02.2019

Пожар утринава избувнал во затворот Идризово во Скопје. Пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари, а пожарникарите го совладале за еден час.

Пожар во затворот во Идризово

Точка - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

КПД Идризово: Од објекти по современи европски стандарди до затворски услови од 19 век

Слободен Печат - 10.02.2019

Во моментов во Идризово, заедно со отвореното одделение Велес, има 1.140 затвореници. Отвореното одделение во Скопје има капацитет да прими 200 затвореници, а тука казната во моментот ја отслужуваат 95 осуденици.

Пожарот во „Идризово“ го подметнале затвореници

+инфо - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ изутринара подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Како што информираше за МИА директорот на затворот Боби Мојсовски, веднаш по пријавата на полицајците ...

Пожар во затворот Идризово

iPortal - 11.02.2019

Пожар утринава избувнал во затворот Идризово во Скопје. Пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари, направена е штета од 15.000 денари, а пожарникарите го совладале ...

Пожар во затворот во Идризово

Скопје инфо - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

Директорот Мојсовски очекува да се отвори судница во КПД Идризово

Фактор - 10.02.2019

За втората фаза од најавената реконструкција на КПД Идризово се предвидени нови објекти за затворениот дел, шест на број и ново женско одделение, изјави Боби Мојсовски, директорот на затворот, во репортажа на МИА.

Затвореници подметнале пожар во „Идризово“, нема материјална штета

Независен - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ изутринара подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Директорот на затворот Боби Мојсовски, веднаш по пријавата на полицајците била повикана противпожарна ...

Пожарот во затворот во Идризово ставен под контрола

Р.С.Европа - 11.02.2019

Во затворот во Идризово, утрово избувна пожар. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

Директорот Мојсовски очекува да се отвори судница во КПД Идризово

Либертас - 10.02.2019

За втората фаза од најавената реконструкција на КПД Идризово се предвидени нови објекти за затворениот дел, шест на број и ново женско одделение, изјави Боби Мојсовски, директорот на затворот, во репортажа на МИА.

Затвореници подметнале пожар во „Идризово“, нема материјална штета

Вечер - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ изутринара подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Како што информираше за МИА директорот на затворот Боби Мојсовски, веднаш по пријавата на полицајците ...

Пожар утрово во затворот Идризово, изгоре кровната конструкција

Сител - 11.02.2019

Пожар избувнал рано утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

МВР со детали за пожарот во затвор „Идризово“

Press24 - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ изутринара подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Како што информираше за МИА директорот на затворот Боби Мојсовски, веднаш по пријавата на полицајците ...

Пожар во затворот во Идризово

Centar - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригада од Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела покривна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

Подметнат пожар во „Идризово”

Слободен Печат - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово” изутринара подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Како што информираше за МИА директорот на затворот Боби Мојсовски, веднаш по пријавата на полицајците ...

Затвореници го подметнале пожарот во „Идризово“, нема материјална штета

Нетпрес - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ изутринара подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Како што информираше за МИА директорот на затворот Боби Мојсовски, веднаш по пријавата на полицајците ...

Мојсовски: Пожарот во Идризово го подметнале затвореници

Р.С.Европа - 11.02.2019

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ изутринара подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Како што информираше за МИА директорот на затворот Боби Мојсовски, веднаш по пријавата на полицајците ...