TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Состави за спектаклот во Мадрид – ПСЖ без Силва!

Спортски - 14.02.2018

Вечерва во Мадрид со почеток во 20:45 се игра најскапиот напревар во историјата на фудбалот. Ова се составите за кои се одлучија Зинедин Зидан и Унаи Емери. РЕАЛ МАДРИД ПАРИ СЕН ...

Емери: Сега сме позрели, нема да ни се повтори „Камп ноу“ и во Мадрид

Екипа - 14.02.2018

Шефот на стручниот штаб на ПСЖ, Унаи Емери, е убеден дека неговиот тим ќе одговори на предизвикот на вечерашниот мега-дуел од Лигата на шампионите, против Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“.

Кутињо објасни која е разликата меѓу Ливерпул и Барселона

Дерби - 14.02.2018

Бразилскиот репрезентативец, Филипе Кутињо во јануарскиот преоден рок направи трансфер од Ливерпул во Барселона каде полека по надминувањето на повредата се прилагодува на новата екипа, новиот систем и новите соиграчи.

Официјални состави: Реал Мадрид ќе ги напаѓа ѕвездите од Париз! (ФОТО)

Sport 1 - 14.02.2018

Герет Бејл не е во стартните 11 на вечерашнниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ во рамки на првиот осминафинален натпревар во Лигата на Шампиони, кој ќе се игра во Мадрид. Не очекува голем спектакл во Мадрид, а тренерот на „кралевите“ одлучи во ...

Официјални состави: Реал Мадрид - ПСЖ

24Фудбал - 14.02.2018

Зинедин Зидан и Унаи Емери ги одбраа фудбалерите за денешниот натпревар од Лигата на шампионите. Реал Мадрид и ПСЖ ја почнуваат големата осминафинална пресметка во Лигата на шампионите. Зидан се одлучи да го остави Бензема на клупата, во стартниот ...

ФОТО: Се е спремно за спектакл: Познати и составите, Зидан изостави еден важен играч

Спортклуб - 14.02.2018

Несомнено дерби на вечерта ќе биде мечот Реал Мадрид – ПСЖ, во рамките на осминафиналната пресметка во ЛШ. Надежниот ПСЖ му гостува на Реал Мадрид, кој е актуелен шампион во ЛШ, па како домаќин можеби има блага предност или блага фаворитска улога, ...

Ди Мариа со новата изјава ја разгорува ситуацијата пред мечот со Реал Мадрид

Спортклуб - 14.02.2018

Аргентинецот Анхел Ди Мариа, кој претходно настапуваше за Реал против кого вечерва се соочува во ЛШ со неговиот ПСЖ, истакна дека неговото „пријателство“ со „кралевите“ е завршена работа и дека сега пред него се нови перспективи.

Состави: Реал без Бејл, ПСЖ без Тијаго Силва во првиот тим

Екипа - 14.02.2018

Зинедин Зидан и Унаи Емери ги објавија имињата на стартните тимови за вечерашната мега-пресметка на „Сантијаго Бернабеу“ во осминафиналето од Лигата на шампионите. Герет Бејл се пресели на клупата за резерви за вечерашниот натпревар во Мадрид, ...

Ди Марија: Моето ‘пријателство’ со Реал одамна заврши

Екипа - 14.02.2018

Пари Сен Жермен вечерва (20.45 часот) му гостува на Реал Мадрид во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, а во фокусот на вниманието се наоѓа Анхел Ди Марија, поранешниот „крал“, кој сега го носи дресот на „светците“ од Париз.

Зидан ќе се обиде со магијата на Иско да го зашемети Пари Сен Жермен

Екипа - 14.02.2018

Реал Мадрид го пречекува Пари Сен Жермен вечерва (20.45 часот) на „Сантијаго Бернабеу“ во можеби најинтересниот од сите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите. На актуелниот европски првак му остана единствено да се бори за да го сочува ...

Големо изненадување во составот на ПСЖ вечерва за гостувањето во Мадрид

Спортклуб - 14.02.2018

Тренерот на ПСЖ пред вечерашната мега пресметка со Реал во Мадрид, ќе направи една замена во одбраната, која сигурно ќе биде неочекувана за сите, па и за Реал Мадрид. Најсилниот спортски медиум во Франција Лекип, пишува попладнево дека Емери се ...

ПСЖ без капитенот и столбот на одбраната против Реал, проблеми во соблекувалната или тактичко изненадување?!

24Фудбал - 14.02.2018

Медиумите од Франција пишуваат за голема промена во стартниот состав на „Светците“ за пресметката на Сантијаго Бернабеу, во тимот ќе нема место за капитенот Тиаго Силва Реномираниот Лекип пренесува дека Унаи Емери донел одлука младиот Преснел ...

Клоп посочи која ѕвезда на Ливерпул излегла од сенката на Кутињо по заминувањето на Бразилецот

Дерби - 14.02.2018

Јирген Клоп во најавата за мечот меѓу Порто и Ливерпул во Лигата на шампионите јасно го означи главниот фаворит за освојување на титулата во најелитното европско натпреварување , а говорејќи за тоа како тимот реагираше по заминувањето на Филипе ...

Видете како Роналдо се опушта пред дуелот со ПСЖ!

Спортски - 14.02.2018

Реал Мадрид оваа сезона не игра според очекувањата, па дуелот со ПСЖ е клучен за „кралевите“. Како и секогаш Реал најголема надеж полага на Кристиано Роналдо и се надева дека вечерва Португалецот ќе блесне и ќе ја покаже својата класа.

Го спомнал Меси: Како Флорентино го убедил Роналдо да остане во Реал?

БркајРабота - 14.02.2018

Францускиот магазин „Франс фудбал“ деновиве објави неколку интересни информации за кариерата на Кристијано Роналдо. Една од позанимливите е онаа од 2012 година португалскиот ас бил пред заминување од Реал Мадрид и пред трансфер во ПСЖ.

Поатрактивно - здравје: Ранетиот Реал против гладот за победи на ПСЖ!

Sport 1 - 14.02.2018

Вистинска фудбалска наслада ја очекува европската јавност вечерва (20.45), како ретко кога вака рано во сезоната од Лигата на шампионите. ПСЖ му гостува на Реал Мадрид во најатрактивната од осминафиналните пресметки.

Еден терен, 22 фудбалери и 1,6 милијарди евра!

Sport 1 - 14.02.2018

Дуелот меѓу Реал Мадрид и ПСЖ вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите ќе биде еден од најскапите во историјата. Собраната вредност на сите фудбалери надминува една и пол милијарда евра.

Емери со големо изненадување во стартната постава ќе излезе на „Бернабеу“!

Дерби - 14.02.2018

Шпанските и француските медиуми во изминативе неколку дена постојано излегуваат со најразлични информации поврзани за мега пресметката меѓу Реал Мадрид и ПСЖ која се игра вечерва на „Сантијаго Беррнабеу“, но дефинитивно, најизненадувачката вест на ...

„Марка“: Бејл и Бензема играат за својата иднина во Мадрид

Локално - 14.02.2018

Герет Бејл и Карим Бензема играат за својата иднина во Реал Мадрид против ПСЖ, пишува весникот „Марка“. Двајцата, заедно со Кристијано Роналдо, се очекува да го предводат нападот на „белите“ против францускиот тим и според изданието тоа е една од ...

Емери со изненадување против Реал: Капитенот останува на клупата...

Точка - 14.02.2018

Француски Л'Екип во пресрет на вечерашниот дуел во осмина-финалето од Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ, го откри потегот на Емери и ги шокираше навивачите на парискиот клуб. Според споменатиот медиум, тренерот Унаи Емери наводно одлучил ...

Реал го губи трпението: Дуелот со ПСЖ клучен за две ѕвезди

Спортски - 14.02.2018

Шпанските медиуми пренесуваат дека Герет Бејл и Карим Бензема би можеле да го напуштат Реал Мадрид на лето, а како пресуден момент го наведуваат двомечот со ПСЖ во Лигата на шампиони. Раководството на Реал го губи трпението поради нивните неубедливи ...

Најавени тимови за ЛШ: Кавани го предводи ПСЖ, Зидан во дилема за Бејл

Екипа - 14.02.2018

Зинедин Зидан се соочува со сериозна дилема во пресрет на вечерашниот дуел со ПСЖ, дали да продолжи да инсистира на Герет Бејл како стартер или да го пресели велшкиот ас на клупата за резерви.

Кутињо за разликата Ливерпул-Барселона: Супер е да се игра со големи играчи

TopSport - 14.02.2018

Еден месец по дологоочекуваниот трансфер од Ливерпул во Барселона, Бразилецот Филип Кутињо вели дека сега сфатил што значи животот во славниот каталонски тим. Откако ја надмина повредата на бутниот мускул, Кутињо имаше шест настапи за Барселона, ...

Валдано: Барањето кое го испрати Рамос укажува дека Реал е несигурен

Дерби - 14.02.2018

Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид и некогашен спортски директор на клубот, Хорхе Валдано, во последно време испраќа многу пораки преку кои се обидува да го детектира главниот проблем во тимот на Зинедин Зидан, а сега се најде во центарот на ...

Започнува целосно реновирање на Реал: Перез ќе одвои 600 милиони евра за засилувања?!

СуперСпорт - 14.02.2018

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид ќе се обиде летово да направи целосно реновирање на екипата. Според медиумите, „кралевите“ наредното лето ќе донесат неколку звучни засилувања, а тимот има подготвено 600 милиони евра на располагање за нови ...

Се очекува фудбалска убавица во Лигата на шампионите

Нетпрес - 14.02.2018

Продолжетокот од најелитното фудбалско натпреварување на Стариот континент нуди неколку одлични дуели, но сите тие се во сенката на пресметката меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен, бранителот на титулата и еден од најголемите претенденти на неа, а во ...

Провокација од Каталонија пред дуелот на титаните на Бернабеу: Роналдо и Нејмар ќе докажуваат кој е Број 2! (ФОТО)

24Фудбал - 14.02.2018

Вечерва сите очи ќе бидат вперени во Мадрид каде Реал и ПСЖ ќе ги одмерат силите во Лигата на шампионите, пред почетокот на средбата пристигна провокација од Каталонија Во битка на титаните, Реал Мадрид го пречекува ПСЖ на Сантијаго Бернабеу во ...

Роналдо нападна свој соиграч и му порача да си замине од Реал Мадрид!

СуперСпорт - 14.02.2018

Според медиумите, најдобриот фудбалер на Реал Мадрид ги ангажирал своите агенти да преговараат со Перез за Иско. Роналдо бара одличниот играч за врска да биде продаден во следниот преоден рок и тоа не е негова иницијатива затоа што веќе обезбеди ...

Зошто Нејмар ќе оди во Реал Мадрид

Sport 1 - 14.02.2018

Јавна тајна е дека најскапиот светски фудбалер Нејмар не е задоволен во Париз и дека многу брзо неговиот следен клуб ќе биде најтрофејниот светски клуб Реал Мадрид. Ако сте помилиле дека е за слава и многу трофеи, близу сте до одговорот, но тие се ...

Реал за спас на сезоната против расположениот ПСЖ, Ливерпул гостува кај Порто

Кајгана - 14.02.2018

Во осминафиналето од Лигата на шампионите вечерва не очекуваат две нови средби. Реал Мадрид на свој терен го пречекува ПСЖ, додека во ист термин од 20:45 часот силите ќе ги измерат Порто и Ливерпул.

Роналдо побара безрезервна поддршка од навивачите

+инфо - 14.02.2018

Обраќањето на Кристијано Роналдо доаѓа само неколку дена откако тој изрази разочарување од навивачите поради тоа што дел од нив го исвиркаа Бензема. Најголемата ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо побара од навивачите безусловна поддршка кон ...

Вечерва не очекува најскапиот фудбалски натпревар во историјата!

Спортски - 14.02.2018

Мадридскиот весник „Марка“ прецизно пресмета – на теренот вечерва ќе се најдат фудбалери чија вредност изнесува 1 милијарда и 200 милиони евра. Толку вредат тимовите на Реал Мадрид и ПСЖ кој во изминатите години вложи богатство во нови фудбалери.

Реал Мадрид пред сериозен испит против ПСЖ: Роналдо упати порака до своите фанови (Видео)

Дерби - 14.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е свесен дека откако неговиот клуб ги загуби шансите за освојување на титулите во Ла Лига и во Купот, сега главниот притисок се префрли на Лигата на шампиони каде ,,кралскиот клуб” во осминафиналето се среќава ...

Фановите го избраа стартниот тим за вечерва – Зидан ги игнорира

Спортски - 14.02.2018

Околу 50.000 навивачи на Реал Мадрид гласаа во анкетата на „Марка“ за тоа кој е нивниот идеален почетен состав на Реал во денешниот меч протов ПСЖ. Сами 13,5% сметаат дека Карим Бензема треба да биде во стартниот тим, а тоа по се изгледа е и планот ...

Хамес уловен во Мадрид, на „бегање“ избра и фаворит за дуелот меѓу Реал и ПСЖ (Видео)

Дерби - 14.02.2018

Хамес Родригез во текот на вчерашниот ден беше „уловен“ во Мадрид од страна на будните шпанки новинари, а при излегувањето од ресторанот во кој уште биле Чоло Симеоне, Бернат и Видал, фудбалерот на Баерн Минхен не можеше да ги избегне прашањата ...

Роналдо јавно ги повика фановите за безусловна поддршка против ПСЖ (видео)

Спортски - 14.02.2018

Првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо направи специјална видео порака до фановите и ги повика на безусловна поддршка на мечот против ПСЖ. Натпреварите во осминафиналето од Лигата на шампиони се најважни за тимот оваа сезона, откако Реал ги ...

ЛШ ОСМИНАФИНАЛЕ: Дуел на титаните - шампионот Реал на мегдан со Нејмар и ПСЖ

Gol.mk - 14.02.2018

Актуелниот шампион во Лигата на шампионите (ЛШ), Реал Мадрид ќе биде домаќин на ПСЖ во првиот осминафинален меч вечерва. Во вториот дуел, Ливерпул предводен од Јирген Клоп ќе гостува во Португалија кај Порто и ќе има можност по подолго време да ...

Реал подготвен за ПСЖ, Ливерпул гостува на „Драгао“

TopSport - 14.02.2018

Вечерва во Лигата на шампионите на програмата се нови два натпревари, од кои едниот е оној кој по извчекувањето на двојките привлече најголемо внимание. Актуелниот европски првак Реал, на „Сантијаго Бернабеу“ ќе го пречка ПСЖ.

Цел свет во исчекување на еден меч!

Стандард - 14.02.2018

Уште кога беше извлечена ждрепката за осминафиналето во Лигата на шампионите, фановите и специјалистите беа едногласни дека шлагот на тортата во оваа фаза на турнирот ќе биде судирот помеѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен.

НАЈАВА и АНАЛИЗА: Цел свет го чека дуелот Реал Мадрид – ПСЖ

Спортски - 14.02.2018

Во дербито на денот во вторник ќе следиме дуел на титаните, дуел на милионите. Во Мадрид ќе играат Реал Мадрид – ПСЖ во еден од најпривлечните натпревари од 1/8 финалето на Лигата на Шампиони.

Сити платил невидени во историјата 878 милиони евра за актуелниот тим

Локално - 14.02.2018

Нема друг тим како Манчестер Сити во историјата на фудбалот, кој има инвестирано толку сериозна сума во актуелниот состав, тврди најновата анализа на универзитетскиот центар CIES. Оваа формација на Пеп Гвардиола чини рекордни 878 милиони евра на ...

Унаи: Ова е идеален момент за меч со Реал

Локално - 14.02.2018

Тренерот на Париз Сен Жермен, Унаи Емери зборуваше пред посетата на Реал Мадрид во 1/8-финалето од Лигата на шампионите: „Ова е идеалниот момент за овој натпревар, бидејќи сакаме да продолжиме да растеме и тоа е шанса да го покажеме.

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Канал5 - 14.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи. „Кралскиот клуб“ ги загуби речиси сите шанси да освои трофеј во ...

Се е совршено испланирано: еве како Реал ќе изгледа со Нејмар на терен

Поглед - 14.02.2018

Целата приказна околу Нејмар и Реал повторно се актуелизира односно се погласни се шпекулациите дека Бразилецот ова лето би можел да заврши во тимот на Кралевите. Масло во огнот на сето ова додаде соиграчот на Нејмар и репрезентативен колега ...

Зидан не е загрижен за својата иднина

СуперСпорт - 14.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид. Зинедин Зидан инсистира дека не е загрижен за неговата иднина во клубот. Французинот е под неверојатен притисок откако Реал заостанува 17 бодови зад Барселона во Ла Лига, а во Лигата на шампионите го чека пеколно тежок ...

Што значи ова? Новинарот ги откри зборовите на Азар пред интервјуто и ги загрижи навивачите на Челзи

Спортски - 14.02.2018

Најдобриот играч на Челзи, Еден Азар одигра одличен натпревар против ВБА, каде што постигна два гола во победата од 3:0. Веднаш по завршувањето на натпреварот, Белгијанецот продолжи во микс зоната, каде што го пречека шпанскиот новинар Луис Фернанто ...

Да видиш кого ПСЖ пушти на улица пред Реал Мадрид

Оff.net - 14.02.2018

Пред големото дерби од Лигата на шампионите вечерва меѓу Реал и ПСЖ, францускиот клуб со себе го понел и фристајл тимот S3 да прави шоу на улиците во ...

Емери објасни како историскиот дебакл од „Камп Ноу“ му е од голема корист за мега дуелот со Реал

Дерби - 14.02.2018

Барселона минатата година го совлада ПСЖ со историски 6:1 на „Камп Ноу“ и за првпат беше надокандена една негатива од четири гола на еден двомеч во Лигата на шампионите, шок кој мора да се напомене дека неколку месеци ги прогонуваше парижаните кои ...

Барселона го тужи Нејмар и бара 75 милиони евра отштета од Бразилецот

Екипа - 14.02.2018

Каталонскиот гигант Барселона го возвраќа ударот и ќе го тужи Нејмар за сума од 75 милиони евра отштета, како одговор на тужбата на Бразилецот кој со посредство на ФИФА се обиде неуспешно да извлече 40 милиони евра од поранешниот клуб.

Навивачите на Ливерпул во шок: Кутињо се враќа на Ендфилд?!

Поглед - 14.02.2018

Најскапиот играч на Барселона би можел да се врати во Англија, и тоа само неколку месеци по трансферот во каталонскиот клуб. Веројатно кога ја прочитавте оваа реченица веднаш на памет ви доаѓа дека во најава е некој невозможен трансфер, иако во ...