TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Комбинација која ублажува анемија, чир, импотенција..

Порта - 18.10.2020

Комбинацијата од мед и ореви на нашиот организам му ги обезбедува сите неопходни витамини, минерали, протеини, масти, јаглени хидрати и уште многу нешта. За анемија Се што ви е потребно е половина килограм квалитетен ливадски мед, половина килограм ...

Ова е најздравиот појадок за секоја жена: Го закрепнува целото тело!

Убавина и Здравје - 16.10.2020

Секоја жена што се грижи за себе, внимава што и како јаде Мешавината од мед и цимет е исклучително вкусна и благотворна за телото. Медот е производ што не се расипува, додека за циметот се верува дека им се подарувал на кралеви.

7 причини да започнете да додавате цимет во вашата храна

Кафе пауза - 16.10.2020

Порано, циметот се сметал за луксузен зачин, но денес може да се најде во речиси секоја кујна. Овој обичен зачин е повеќе од само вкусен додаток во колачи и може да ви помогне да имате беспрекорна кожа и да ја подобри вашата благосостојба.